Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
792
 

Sonra bir özlem, bir özlem

Sonra bir özlem, bir özlem
 

Annenin dizi!!!


Varlığında yokluğunu, yokluğunda varlığını özllüyorum. Sen yokken; sesini duymadan; bir günüm bile geçsin istemiyorum. Herşeyimi, öfkemi, sevincimi, kızgınlığımı konuşayım seninle istiyorum. 

Bazen evimde, hani senin için dingin bir yer olan evimde otururken, demli çayını yudumlarken, sana bakıyorum öylece uzaktan. Sana baktığımdan habersiz.Gözlerimi kapıyor, sıkı sıkı sana sarıldığımı düşlüyorum. Kokunu içime çekiyor, sıkı sıkı göğsüme bastırıyorum seni. Ne yazık ki, gerçekten yapmak istediğimde bişey engelliyor yapamıyorum, yaptırmıyor. Hep duruyorum. Sıkı sıkı sana sarılamıyorum. Öpemiyor, koklayamıyorum seni. 

Sonra sen gidiyorsun. Arkanda kokunu bırakıp. Varlığını bırakıp. Bir süre sensiz dolaşıyorum evde. Ayağının değdiği her yere basıyorum teker teker. Oturduğun yere oturuyor, yattığın çarşafta uyuyorum. Sonra dayanamayıp sesini duymak icin arıyorum seni .Çoğunlukla o bildik, durgun, soğuk ses tonum ile. Bazen de neşeli, o kocaman gülümseyişimle ... 

Biliyorum aslında sende beni "kuzuuum" deyip sarmak istiyorsun kendine. Hep dizinde uyuyayım, çocukluğumdaki gibi şımarayım sana. 

Hani 4 yaşında yer ocağı yakacağım diye odun kırarken elimi kesmiştim hatırlıyor musun?Elim başımın üstünde koştura koştura doktora gitmiştik. Babama haberi, parmağı koptu diye gitmiş, dersten koşup gelmişti. 

Hani bir de Aydın'a giderken tavuklarımıza birşey olmasın diye kazana kapatmıştım. Dödüğümüzde arıyordun tavuklar yoktu ortalıkta, kazanı kaldırdığında gördün hepsini, ölmüşlerdi. 

Hani civcivleri yakalardım seveceğim diye. Sana gösterirdim baak yakaladım işte. Baktığında civcivleri boynundan tuttuğum için ölmüş olurlardı. Kaç civcivin günahına girdim acaba? 

Sonra bir özlem, bir özlem 

Hani sen geliyorsun ya, birden... Hani evimde çiçekler açıyor, anne eli değiyor herşeye. 

Hani sen gidiyorsun ya birden... Susuz kalıyorum işte o zaman. 

Gözlerimi kapatıyor, keşke annem burda olsa da kokusunu içime çeksem diyorum. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Erken karşılama olmuş, Anneler günü için. İyi de olmuş, düşünmediğimiz gün mü var..

Ahmets 
 19.04.2011 11:51
Cevap :
Anneler günü için degildi aslında :) annemin gidişinin ardından hissettiklerimdi. Katkınız için teşekkürler.  19.04.2011 12:57
 

Kuuzzzuuuummm. Börtlen gözlüm benim. Hep hasretim, hep o 4 yaşındaki Nilay'ım. Seni hiç büyütemedim ki ben..

sevil yilmaz 
 14.04.2011 11:44
Cevap :
Anneemmm  14.04.2011 12:53
 

Ve ne çok az zamanlara sıkışıyor görüşmelerimiz... Sonra bir özlem, bir özlem... Hani o çocukluğumuzdan kalma bildiğimiz "anne kokusu" hasret kokusuna mı dönüşüyor biz büyüdükçe... Biz büyüdükçe bir özlem, bir özlem... Kalemine gönlüne sağlık! Harika bir hasret yazısıydı..

Emine Supçin 
 13.04.2011 22:19
Cevap :
Degil mi?Anneler hep en guzel seyi hakediyorlar.keske hep yanimda olabilse... Cok tesekkur ederim,icten yorumunuza ve hep hissettigim dostlugunuza.  14.04.2011 8:27
 

insan bir kere ana ocağından ayrılmayagörsün..hep misafir kalıyorsun özlemle-gitmek arası..ve de civcivlere ettiğin:)) kocaman gülümsedim şaşkın sevgine:)

mis-tress 
 13.04.2011 19:52
Cevap :
Çok bilmiş bir kız çocuğuydum ben şimdi de belki çok bilmiş bir anne. Annem gelince onun yanında hep çocuk. 4 yaşında saçı tepeden lastikle toplanmış kızgın bakışlı bir Nilay oluyorum hep...  14.04.2011 9:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 91
Toplam yorum
: 400
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 990
Kayıt tarihi
: 24.02.09
 
 

Yazmak bir tutku benim için. Yıllardır yazmayı seven biri olarak, bilgisayarın icadı ve gelişen t..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster