Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '11

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
583
 

Üç kedi kardeş

Üç kedi kardeş
 

İş yerimde sevgi ve saygı duydugum harika bir bayan arkadaşım var ve genelde yemekte buluşuruz. Hoş sohbetler yaparız birde onun ağzından kedilerin dünyasına girdinizmi işte o zaman, zaman durur . 

sakin , huzurla başlar anlatmaya , gözlerinin içi parlar anlatırken , anlatım vardır birde anlatım o an dersinizki bende bir hayvan beslemek istiyorum evimin en güzel köşesi onun olsun. 

Haydi başlasın gerçek bir öykü... 

Bir perimi indi gökyüzünden ne(?)diye mırıldandı arıza .Adı ha arıza olmuş , ha çilek önemli degil ismi , piside dense sevdigine döner bakar. Yeryüzüne inen bir peri olarak görür üç kedi kardeş sahiplerini. Annesinin ayakları etrafında dolaşır Arıza., güllük gülistanlık degildir önceki yaşantısı taki bu eve gelene dek. Bilir kimsenin zarar veremeyecegini , peri anne hep onun yanında oldugunu bilir. 

Gözlerinin ameliyatında bile yanından ayrılmamış peri anne Onu daha bir farklı sever _’’arızam benim ‘’ derken içine sokası gelir. Annelerin gözünde tüm çocuklar gibi hayvanlarında dünyası pek farklı degildir aslında, .tek fark onların dünyası sessiz herşeyi görüp bildikleri halde cevap verememek. Arıza her zaman kendi arızasını unutup engelline ragmen kendini kraliçe sanneder.Yürüyüşüyle, bakışlarıyla, keyfine düşkünlügüyle evin en güzel mekanını kendine tahsis ettirir. Minderine oturması bile bir kraliçenin asaletiyle kurulması diger kardeşlere taviz vermeden uzanması kuyrudunu sagamı yoksa solamı koysam diye düşünmesi ve sonrasında gerilip yatması Harman renginde siyah ve beyaz tüylerini kabartarak burnu havalarda birazda kendini begenmiş tavırlarıyla güneşin altında minderin üstünde evin en güzel odasında uzanmak en büyük keyiftir 

onun için Peri annenin ona ne denli özen gösterdigini bilir o diger kardeşlerden farklı oldugunu bilir ve havalara girer. O bir prensestir. 

Fırlama, hiperaktif, afacanmı afacan somon renginde erkek kedide yaşar adı oğlum. Nerede ne zaman ne yapacagı hiç billi olmaz. Televizyon kablolarıyla ugraşır, pencere kenarlarında dolaşır kız kardeşleriyle dalaşır , pek anlaşamasalarda yeri gelince kız kardeşlerini korur. .Bir erkek çocuğu nasılsa Oğlumda aynıdır 

Ahhhh hasret; beyazlı bir tekir çingeneden doğma , sonradan görme .Çingene çocukları nasılsa oda aynen öyle, adını sevilen dizi karakteri çingene kız hasret’ten alma... Hani bazı insanlar vardırya çingene ruhlu, bolluğu bulunca kendini bişey sanan 

Üç kedi kardeş üç farklı karakter. Hani kedi deriz, köpek deriz ve bize hep aynı karakter gibi gelir. Kedi kedidir, .köpekte köpek ama aslında tüm hayvan aleminin içinde biz insanlar gibi farklı oldugunu bilmeyiz . 

Onlar çok şanslı üç kedi kardeş bunun farkında olduklarını bilirler sokaga çıkmaya korkarlar çünki onların huzur ve mutlu oldukları tek ortam peri annenin evidir. 

Bilirler peri annenin asıl anlamını , peri anne Sevtap’tır, Sevtap, tapılacak kadındır. Adı Arıza, Oğlum yada Hasret olsun yada bambaşka bir isim. peri anne olmak kolay degildir aslında, aslında her insan tapılacak kadın Sevtap degildir. 

Sevgiyle... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli arkadaşım yine her zamanki gibi şaşırtıcı değişik bir yazı ile karşımızdasın... Başarıların daim olsun... sevgilerimle...

Selma GÜRBEY TAŞDELEN 
 28.06.2011 11:35
 

Aklıma yıllar önceki ve asla unutamadığımız Cipsi geldi. Onun da adı çingeneydi, o kadar asil filan değildi ama annemin has kızıydı. Sevgiler. Sağlıcakla kalın hep.

hazandagüzeldir 
 16.06.2011 18:56
Cevap :
Taner bey teşekkür ederim o güzel yorumunuz için sevgiler.  17.06.2011 10:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 63
Toplam yorum
: 127
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 1927
Kayıt tarihi
: 15.01.10
 
 

Emine Zaimoğlu 21/12/1971 doğumlu. Nişantaşı Rüştü Uzel Kız Meslek Lisesi resim bölümünü okudu. R..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster