Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Kasım '09

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
1992
 

Ünlü modacı ve ressam Yeşim Koç, Mardin'de...

Ünlü modacı ve ressam Yeşim Koç, Mardin'de...
 

Köy çocuklarının daveti üzerine Yeşim Koç, Mardin'e gidiyor...


Sanatçı ve moda tasarımcısı Yeşim Koç, köy çocukları için Mardin'e gidiyor... Özgün yelek tasarımlarıyla moda dünyasında yer alan moda tasarımcısı ve ressam Yeşim Koç, Mardin Kızıltepe ilçesine bağlı Çıplak Köyü’nün çocukları tarafından davet edildi.

Zor şartlar altında öğrenimlerini sürdürmeye çalışan çocukların bu sevgi çağrısına karşılık veren Yeşim Koç, bu köyde çocuklarla resim yapacak, moda tasarımı ile ilgili etkinliklerde bulunacak ve sosyal sorumluluk bilinciyle bu köy çocuklarının okuması için zevkle katkıda bulunacaktır.

Daha önce Mardin’de ünlü tasarımcı Cemil İpekçi’nin katkıda bulunduğu moda tasarım okulunu ve Sabancı Vakfı tarafından oluşturulan Sakıp Sabancı Kent Müzesi’ni ve Sevil Sabancı Sanat Galerisi'ni de gezerek, çocuklar için yarar sağlayacak yeni sosyal ve sanatsal projelere öncülük etmeyi zevkli bir görev bilen ünlü Moda Tasarımcısı ressam Yeşim Koç, bu yolculuğun kendisi için çok anlamlı olduğunu belirterek, basına şunları söyledi. ‘’ Mardin’in Kızıltepe ilçesinin Çıplak Köyü’nün çocukları tarafından davet edildiğimde çok duygulandım. Bu davete yoğun programıma rağmen öncelik verdim. Yaşam rotamda daima sosyal sorumluluk projelerine maddi ve manevi olarak katkı misyonum var. Bu nedenle herkesin ilgisini bu köy çocuklarına ve okumak isteyen Anadolu’nun sessiz köşelerindeki tüm çocuklara ilginin ve sevginin yönelmesini istiyorum. Sevmek ve paylaşmak ideali olanlar için hiçbir yer uzak değildir. ‘’

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sorunun değil çözümün bir parçası olan insanları seviyorum. Kolay gelsin. Sevgiler...

Esma KAHRAMAN 
 09.11.2009 20:07
Cevap :
Çok teşekkürler Esma'cım. Biz de onları seviyoruz..  11.11.2009 14:44
 

Yazınızı daha yeni görüp okuyabildim. Yeeşim hanıma başarılar diliyor ve destekleriniz için size de teşekkür ediyorum :)

shalimar 
 09.11.2009 8:51
Cevap :
Çok çok teşekkürler...  09.11.2009 18:33
 

Bu çocuklar için belki bir yıllık resim dersinin toplamından bile daha faydalı bir proje. Yıllar geçse de unutamazlar. Geçen yıl drama dersi alıp bu yıl uygulamaya başladım. Öğrencilerin en sevdiği ders oldu. Yani en güzeli uygulamalı olanı. Başarılar dilerim.

Eşit Ağırlık 
 04.11.2009 23:35
Cevap :
Evet sık sık çocuklarla bu drama-sanat etkinliklerini yapıyoruz ve çok yararlı oluyor. İlginize teşekkürler..  05.11.2009 23:57
 

kutluyorum, başarılarının devamın diliyorum...

Ruksan İLDAN 
 03.11.2009 12:43
Cevap :
Çok teşekkürler...  04.11.2009 2:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster