Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
981
 

Uzunlar

Uzunlar
 

Uzunların başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmez... Biz uzunların, dertleri anlatmakla biter mi bilmem ama anlatarak ben içimi dökeyim.

Kimdir bu uzunlar?

Uzunlar, yaşadıkları toplumda kendilerine, uygun çorap, ayakkabı, XXL kostüm, eldiven, bere, otomobil, otobüs koltuğu, sandalye, klavye, eş, gözlük, çocuk olup oynayacak zaman, krampon, dans pisti, diş fırçası, geniş bir banyo vs. bulma güçlüğü çeken insanların toplamıdır.

Uzunlar, neden okulun en tembellerinden olurlar?

Çünkü uzunlar, sınıfın hep arka tarafında oturup yaramazlık yapmakla meşguldürler. Bu sırada kısa olanlar ise öğretmenin kontrolünün dışına çıkamazlar. Doğal olarak çalışkan ve akademisyen olma ihtimalleri daha yüksektir. Gelecekteki icatları yine bu kısa öğrenciler yapacaktır.

Neden kısa adamlar, uzun kızlarla evlenir?

Hani bir tabir vardır, "Beni ne doktorlar ne mühendisler istedi" diye. İşte o ön sıralarda oturan kısa arkadaşlar, doktor mühendis olmuşlardır ve uzun boylu kızları-uzun kızlarda onları tercih etmişlerdir.

Neden uzun adamlar, kısa kızlarla evlenir?

Çünkü tüm iyi uzun kızlar kapılmıştır. Kısa boylu kızlarda, hemcinsleriyle boy ölçüşebilmek adına uzun adamları tercih ederler.

Neden iyi ustalar, hep ufak tefek adamlardır?

Çünkü her usta adayı, ergenlik çağında çırak olarak işe başlar. Daha önce kısaların kendilerine uygun olarak yaptıkları otolar, mutfaklar, motorlar, tekneler, giyim vs. hep dar ve küçüktürler. Bu nedenle ergenlik çağındaki uzunların, hem elleri daha titrektir hem de bu dar yerlere girip çıkamayacak kadar iridirler. Bu nedenle ustaları tarafından istenmez ve ustalık hayalleri de suya düşer.

Neden kısa adamlar hırçın, yırtıcı ve saldırgan olurlar?

Çünkü uzun adamlar, hem hırçın hem yırtıcı hem de saldırgan olurlarsa, dünya kısalara dar gelir. Kısa adamlarda, bu halleriyle mülayim uzun adamların fiziksel üstünlüğüyle boy ölçüşebilirler.

Neden uzunlar kambur olurlar?

Çünkü çoğu arkadaşları kısadır. Onlarla sesli iletişim kurmak için daima eğik durmak ve dünyayı sırtlamak zorunda oldukları için her geçen gün büklümleri artar.

Uzunlar ne işe yararlar?

Perde takmaya, mutfak dolabının üst raflarına konulan eşyaları indirip bindirmeye, cam silmeye, ağır yükleri taşımaya (buna dünyayı sırtlarında taşımak da dâhil), kürek çekmeye, NBA’de oyuncu olmaya yararlar.

Uzunlar ne işe yaramazlar?

Kısaca, Cumhurbaşkanı ya da başbakan olamazlar. Gerisini anlamışsınızdır artık.

Uzunların istenmeme sebeplerinin temelinde yatanlar

Çok fazla yiyecek tüketirler, ucuz giyimden faydalanamazlar, hiçbir yere sığamazlar, en fazla bel ve sırt ağrısı görülen hastalardır. Temizlik, bakım malzemeleri tüketimleri çok fazladır. Kısa boylu kuaförler boylarına erişemedikleri için tıraşları hiçbir zaman düzgün olmaz. İyi rol yapamayacak kadar saftırlar.

Sonuç

Uzunlar, Doğan Medya Center’deki Blog Yazarları Toplantısındaki, fotoğraf çekiminde en ortada olup en az görülenlerden olurlar. Görüldüğü üzere uzunların sorunlarını anlatmakta uzun zaman alıyor. Netice olarak uzunlar, toplumun yaşantı şeklini etkilemeden ve şartlarına uyum sağlamakla ömürlerini geçirirler.

Bu itibarla sayın uzunların dertlerine bir nebze olsun tercüman olabildiysem ne mutlu bana.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet çok haklısınız bir uzunun annesi olarak aynı sorunları birebir yaşıyoruz. Ne ayakkabı bulabiliyoruz, nede giyim. Hep sorun hep sorun. Yarın birgün evlenecek gidip boyu kısa bir hanımla evlenirse diye de düşünmeden edemiyorum...Ah bu uzunlar yatağa bile boyları sığmıyor ısmarlama boyuna göre yatak yaptırdık... İşiniz çok zor uzun boylular kısa olsan bir dert uzun olsan bir dert galiba orta boylu olmak en ideal olanı..Sevgilerimle...

Zeynep Gülay 
 15.01.2007 23:59
Cevap :
Sevgili Zeynep Hanım, annem bana uygun birini buluncaya kadar 37 yaşına geldim. Hala evleneceğim umuduyla yaşıyor. Sizde uzun kısa diye düşünürseniz yandınız. Allah yardımcınız olsun derim o zaman. Saygılar.  16.01.2007 8:23
 

Hircin, yirtici, saldirgan olurlar. Dogru. Ama ayni zamanda son derece akilli ve hesabidirler... Örnegin bir toplulukta herkes oturuyorsa, onlar ayakta durmayi tercih ederler boy göstermek icin. Ama herkes ayaktaysa, gidip bir köseye otururlar, kisa boylari dikkati cekmesin diye.

pirmete 
 15.01.2007 23:54
Cevap :
Sayın Pirmete, bizim kısa adamlarla boy ölçüşmeye gücümüz yetmez. :) Saygılar.  16.01.2007 8:27
 

İlk defa burada bir yazıyı ilk okuyan oldum sayende:)Yazına gelince,kısa olup da 1.82 lik eşe sahip olan birisi olarak azıcık alındım:)Buluşma gecesindeki sohbetin gibi güzel olmuş yazın,yani derdini iyi anlatmışsın ne diyeyim.Nice uzun uzun yazılarını okumak dileği ile,sevgiler..(Kısalar beceriklidir haklısın,kıskanma bakalım,az yeseydin de sen de kısa olsaydın )

Doğa 
 15.01.2007 22:18
Cevap :
Doğacığım, inan şok oldum. Bu kadar hızlı olduğunu tanışma gecesinde anlamam gerekirdi. Eşine selamlar.  15.01.2007 22:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 36
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 887
Kayıt tarihi
: 27.10.06
 
 

Ordu-Perşembe'nin Çerli Köyü'nün sahilinde doğdum. 23 yaşına kadar balıkçılık yapıp liseyi bitirdim...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster