Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mayıs '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
317
 

Yalan kolay; zor olan doğru söyleyenin doğru söylediğine inanabilmek

Yalan kolay; zor olan doğru söyleyenin doğru söylediğine inanabilmek
 

PEK DE ÖYLE DEĞİL CİNGÖZ!


Yalan yüzünden sözlerimizin çoğu boşa gidiyor. İnsanlarda inanmama eğilimi var. Peşinen yalancısınız. Hele de oranız buranız oynuyorsa- ki benim oram buram kıvrak bir zatı muhterem olduğum için nedensiz oynar-söylediğiniz hiçbir şey doğru değildir.

Eskiden yalan söyleyenler büyük bir dertti, o kadar çok yalan söylediler ki şimdi artık yalancıların değil doğru söyleyenlerin başı dertte. Yalan söyleyen yalanını söyleyip gidiyor, zavallı doğrucular doğru söylediklerine inandırmak için adeta ot yoluyorlar. Yalan söyleyenin yalan söylediğini anlıyorsunuz da doğru söyleyenin doğru söylediğini niye anlamıyorsunuz? Sizinle mi uğraşacağız!

Ben “yalan söyleyende değil yalana inananlarda hata var” dedim Çarli’nin melekleri ateş püskürdü “Ama Çarli!”  Yani şimdi biz hep yalanla uğraşıyoruz oysa sorun tersine döndü; bu sefer doğru söyleyenler zorda. Kitap mikâp… Anam avradım… Gözüm çıksın… Ölümü gör… Yok efendi, napsan inanmıyor! Şahitlik etsin diye kuşlu caminin kel imamını getirdim, sakalı görünce “Eyvallah hocam!”

Yalan söyleyenler yalana devam etseler daha iyi olacak galiba, baksana doğru söylesen de fark etmiyor. Kişiler artık inandırıcılığını kaybetti, yalan sözle doğru sözü birbirinden ayıracak kriterler bulmalıyız da nasıl olacak, ikisi de alfabeyle yazılıyor. Sorun yalan ya da doğru söyleyenlerde değil, sorun karşımızdakinde. Yani düşünün bir kere benim gibi hazreti kelam torunu, nur yüzlü birinin bile yalan söyleyebileceğini düşünebiliyorlar. Ne diyem, haksız da sayılmazlar!

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yalan çok olunca doğruya inanılamıyor ya da amann hayat yalan deyip kişi kendini kandırıyor belki o yalanla mutlu , sorun yalanın ve yalancının çok olması :)

Tülay EKER 
 28.05.2016 8:55
Cevap :
Çok doğru söylüyorsun arkadaşım, selamlar mutluluklar.  28.05.2016 11:21
 

"Karanlık aydınlıktan,yalan doğrudan kaçar. Güneş yalnız da olsa etrafına ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar."Ömer Hayyam...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 27.05.2016 21:53
Cevap :
Ne güzel söylemiş!Hayyam'ın mıymış bu? Bilmiyordum.  28.05.2016 11:13
 

Kıymetli Kerim Korkut: Şaşırdınız galiba Bakıyorum dün yani Perşembe günü yazı yazmışsınız.Hani siz Perşembe günleri yazı yazmıyordunuz günah olur diye.aklınızı avucunuza değil başınıza toplayın Perşembe günü yazı yazanın hali perişanlıktır.Gerçekten siz Perşembe günleri neden yazı yazmıyorsunuz? Merak ettim de kardeşime bir sorayım dedim.Kardeş derken öyle uzaktan kardeş demek istedim. Saygılar sunuyorum Kerim Korkut'a, sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 27.05.2016 19:19
Cevap :
HAKKIMDA ÇETELE TUTUYORSUNUZ BAKTIM DA. BELKİ NE ZAMAN ÖLECEĞİMİ DE BİLİYORSUNUZ.BENDE YETERİ KADAR KARDEŞ VAR ZATEN, BİR DE SİZİNLE UĞRAŞMAYIM.  27.05.2016 21:18
 

GÖRSELİNİZ ÇOK GÜZEL ALLAH DOĞRULUKTAN AYIRMASIN AMİN.SELAMLAR.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 27.05.2016 18:44
Cevap :
Sağlık mutluluk dileklerimle Nahide hanım.  27.05.2016 18:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5773
Toplam yorum
: 14545
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster