Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mayıs '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
235
 

Yaşamınızda bir kapı aniden kapansa...

Yaşamınızda bir kapı aniden kapansa...
 

Gene bahçemde oturmuş kuşları dinliyorum. Bu sabah kuşlar fazla coşkulu ötmüyorlar. Çok uzaklarda bir köpek sürekli havlıyor. Merak ediyorum. Acaba sahibi neden havladığı ile ilgilenip derdinin dermanını bulabilecek mi? Tabii eğer bir sahibi varsa. Hoş sahipsiz köpekler böyle sürekli de havlamıyor. Bir kaç kere hav diyor ve vazgeçip gidiyor. Sokakta yaşamaktan daha  mütevazi ve tevekkül oluyorlar garipler.

Bu doğa seslerini dinlerken birden aklıma düştü. Son günlerde yaşamımda bir kapı aniden kapandı. Size de olur mu bilmem. Yaşamınızda hep açık olan ve o bulmak, açmak için uzun mücadele verdiğiniz bir kapı aniden şrak. Oysaki siz o kapıyı açmak için ne çabalar sarfettiniz.

Kapanan bir kapı olması için önce kapıyı bulmak gerekti. Yaşam yolunuzda o kapıyı bulmak için ne arayışlar geçirdiniz. Ne kapısı bile olduğunu birmediğiniz bu meçhul kapıyı bulmak için bunca çaba... Sonra kapıyı açmak için ne uğraştınız. Belki de çok yakınınız bir kişi size aniden açıverdi o harikulede kapıyı. Ve siz yıllarca o kapıdan inanılmaz bir dünyaya geçip, inanılmaz mutluluklar yaşadınız.

Bir gün aniden, hiç beklemediğiniz bir anda o kapı kapandı birden. Önce kapandığına inanmadınız. Her zaman açık olan o kapının kapanacağı hiç aklınıza gelmemişti. Sonra yavaş yavaş kapının kapandığını kabul etmeye başladınız. İlk günler kapıyı tekrar açabilmek için uğraştınız. Çeşitli yollar denediniz. Bütün uğraşlar boşuna idi. Kapanan kapı tekrar açılmıyordu.

Sonra kapının artık kapandığını ve bir daha açılmayacağını kabul ettiniz .Artık yaşamınızı o kapı olmadan devam etmek zorunda idiniz. O güne kadar o kapı sayesinde gördüklerinizi anılar defterinizde toparladınız. Kapanan kapı mazide kalmıştı. Şimdi önünüzde aranmak, keşfedilmek ve açılmak üzere bekleyen başka kapılar vardı. Bu arada siz yorgunsunuz, yaşlandınız, kapı arayacak, açacak haliniz yok belki. Gücünüzü toparlamanız gerek.

Yaşamda her zaman açılacak kapılar bulmanız dileği ile...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

SEVGİLİ KARDEŞİM, YAŞAMINIZDAKİ KAPILARIN HER ZAMAN AÇIK OLMASI, KAPANMAMASI DİLEĞİ İLE SELAM VE SEVGİLER, SAĞLIK VE MUTLULUKLAR. KARDEŞİM. NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 26.05.2013 16:34
Cevap :
Sevgili Nahide Hanım.iyi diekleriniz için çok teşekkürler. Sevgiler selamlar,  26.05.2013 23:12
 

Merhaba sevgili yazarım. Gizemli ve tahminlere çok açık bir duygu paylaşımı olmuş yazınız.Naif aynı zamanda, dokunsam kırılacakmış gibi bir his yarattı bende. O kapanan kapı acaba bir ilişki süreci mi bir alışkanlık mı, hayatınızdaki bir uğraşınız mı, kendiniz mi bilemedim ama yarattığı etkiyi sezebildim açıkçası.İlk defa yorum yazıyorum size galiba; dikkatimi çeken şu oldu aynı zamanda yorumlara kapalı mı bu güzel bloglar? Çok arkadaşım okumuş ama sohbet satırları göremedim. Bir de, kızlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Çook tebrikler, sevgiler...

Ayşegül Çakıcı 
 26.05.2013 12:47
Cevap :
Sevgili Yazarım. blogum yorumlara kapalı değil . ama bir çok kişi aynısını söyledi anlayamadım. Oysa ben sizlerden gelecek yorumları büyük bir zevk ve onurla bekliyorum. Dün yazdığım yazı nedense yakın arkadaşlarımda bile aynı kaygıyı yaratmış ve çok mail aldım. Ne oldu, başına bir şeymi geldi diye. Hayır iyiyim. Çok mutlu ve sakin yazlık evimde bir yaşam sürüyorum. Dün sabah sanırım dinlediğim bir müzik beni etkiledi ve bir an öyle bir yazı yazdım. Galiba kaybettiğim yakınlarım aklıma geldi. Ben de sebebini bilmiyorum. Ama yazarlık öyle bir şey değilmi. Nasıl sanatçılar oynadıkları oyunun, çaldıkları eserin ruhuna giriyorlarsa bende bir anlık ruh değişmi yaşadım galiba. Bu Sabah bir arkadaşım çok kaygılanmış o da aradı. Ama bunlar benim çok motive etti. Demekki başka duyguları da yansıtabileceğim yazılarımda. Çok teşekkür ederim. yazılarımı okumanız ve yorum yapmanız benim için bir onur. Sevgiler.....  27.05.2013 13:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1032
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster