Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ekim '17

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
195
 

Yeni Bir Kitap Yeni Bir Doğum

Yeni Bir Kitap Yeni Bir Doğum
 

Yeni bir kitap yeni bir doğum gibidir.


Sabreden derviş muradına erermiş. Öyle derler bizim oralarda... Aslına bakarsanız sabır öyle sanıldığı kadar kolay bir eylem değildir, sonunda murada ermek olsa da. Gelmesini çok istediğiniz biri, olmasını istediğiniz bir iş, beklenen bir haber... Beklemek sancılı bir süreçtir. İçinizi sıkan, umudunuzu kıran, karamsarlaştıran bir zaman dilimi. Bir süre sonra alınan güzel bir haber ya da kavuşma, beklenen istenen şeyin gerçekleşmesi sonucunda, çekilen acılar bir anda son buluverir. Sanki o sıkıntıları acıları hiç yaşamamış gibi olur insan...

Ben de Düş Batımı kitabımın yayımlanmasının ardından, Mart 2015 de yazmaya başladığım Bakış Acısı isimli kitabımı Ağustos 2017 tarihinde bitirdim. 5 Eylül 2017 de Yayın eviyle sözleşmeyi imzalayarak basım aşamasına geçildi. 19 Ekim 2017 günü basımı tamamlandı.

Sevgili Makbule hocamın sosyal medya hesabından kitabım için yazdığı yorumda; "yeni bir kitap yeni bir doğum gibi" sözü çok yerinde bir sözdü. Bana uzun gelen sancılı bir bekleyişin ardından, bebeğini kucağına almış bir anne edasıyla, kitabımı elime aldım. Bu durumdan dolayı duyduğum sevinci heyecanı kelimelere dökmem imkansızdı. 


"Bakış Acısı" ismi, "Bakış Açısıyla" karıştırılıyordu. Oysa her ikisi de anlam bakımından birbirinden tamamen farklı ifadeler. Edebiyat, harflerle kelimelerle oynama sanatı diye okumuştum bir yerde. Ben de kitabımda kurguladığım olayları, vermeye çalıştığım mesajları en güzel şekilde dikkat çekebileceğini düşündüğüm bu ismi verdim kitabıma. "Nereden bulursun, böyle alingirli isimleri?" diyenlerin yanında güzel bulanlar da oldu. Zira herkesin bakış açısı farklı...

Bakış açısı en basit anlamıyla, bir konu hakkında, kişilerin farklı açılardan bakması ve farklı fikirleri ortaya koymasıdır. Acı ise tamamen farklı bir eylemdir. Yaşanan olaylar kişilere göre farklılık gösterse de, insanın yüreğinde duyduğu hissettiği acının gözlerine yansıması aynıdır. Tıpkı gözyaşının renginin aynı olması gibi... Kitabımın ismini bu düşünce ile Bakış Acısı koydum.

“Düş Batımı” isimli kitabımın devamı niteliğinde olan “Bakış Acısı” toplumsal nitelikte ve hali hazırda yaşanan sorunlarımızın gündeme taşınması konusunda gelen talepler üzerine kitaplaştırılmış bir öz-romandır.


Konusunu gerçek olaylardan ve olayları yaşayan kişilerle birebir görüşmem ve o görüşme sonucunda edindiğim bilgileri harmanlayarak kurguladığım gerçeklerden oluşmaktadır. Bu kitapla toplumun kemikleşmiş hepimizce bilinen sorunlarına farkındalık yaratmaya çalıştım. Beğeneceğinizi ve tıpkı Düş Batımı gibi okurken kendinizden bir şeyler bulacağınızı, bazı yerlerinde kendinizi roman kahramanıyla özdeşleştireceğinizi umuyorum.

Bu bağlamda Düş Batımı kitabıma gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür eder, aynı ilgiyi Bakış Acısı kitabıma da göstereceğinizi umuyor, hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

Sevgi ve muhabbetlerimle

Hanife Mert

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hayırlı olsun Hanife Hanım, okuru bol, yolu açık olsun:)

Nezahat 
 23.10.2017 10:32
Cevap :
Çok teşekkür ederim Nezahat hanım. Sevgiyle kalın.  24.10.2017 20:21
 

Tebrik ederim efendim. Yayımı ulaşınca, okur kitap hakkında bilgi sahibi oluruz. Yararlı olur inşallah. Saygılarımla

E Ruhi YALÇIN 
 23.10.2017 8:11
Cevap :
Çok teşekkür ederim E.Ruhi Yalçın bey, sağolun efendim. Kitabım şuan yayında kitap yurdu gibi seçkin kitap marketlerde satışta. Ancak daha çok yeni olduğu için bir iki güne de D&R de olacak. İlginize teşekkür ederim. Saygılar.   24.10.2017 20:24
 

Tebrik ederim, emeğinize sağlık, kitabınızın bahtı açık olsun Hanife hanımcığım, selam ve sevgi ile...

Yurdagül Alkan 
 22.10.2017 17:01
Cevap :
Çok teşekkür ederim Yurdagül Hanımcığım. İnşaallah diyorum, sevgilerimi iletiyorum. Sağlıcakla kalın.  23.10.2017 8:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 145
Toplam yorum
: 949
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 4276
Kayıt tarihi
: 08.06.12
 
 

Anadolu Üniversitesi İktisat  mezunuyum. Emekli muhasebeciyim. Felsefe, İlahiyat, Sosyoloji ve Ps..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster