Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ekim '12

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
33100
 

Yeni bir yaşa girerken...

Yeni bir yaşa girerken...
 

İşte yine bir yaş daha gitti ömürden bugün benim için. Yine merdiven basamaklarından biri daha eksildi. Daha kaç basamak kaldı acaba bilinmez ki çıkılmayı bekleyen. Hayat daha neler hazırlıyor bu basamakları çıkarken, neler tasarlıyor bilinse daha mı iyi olurdu acaba. Hayır, bence iyi olmazdı. Sonunu bildiğin bir filmi izler gibi yavan ve sıkıcı bir durum oluşurdu muhakkak.

Arkama bakıyorum da ne çok şey görüyorum yaşanmışlıkların arasından. Neler yaşandı ve bitti ve daha neler var yaşanacak kim bilir? Bazen tekdüze, bazen coşkulu, bazen tragedya, bazen komedya. Ama hepsi anlamlı, hepsi yaşama katma değer katan yaşanmışlıklar bunlar. Birbirinden değerli anılar ve insanlar biriktirmişim hayatımda ve tüm bunlar yaşanırken yüzümde oluşan her çizgi bu anılardan bir iz çağrıştırıyor. Her bir çizgiye derin anlamlar yükledim.

Arkamda bıraktığım onca yaşanmışlık varken penceremden dışarı bakıyorum da dışarıda daha ne çok yaşanacak hikâye var diyorum. Ne çok yazılacak yazı var, okunacak şiir, dinlenecek şarkı, gülünecek anlar, zevkler, memnuniyetler ve ne çok hayat. İnsanoğlu doymuyor velhasıl. Hep daha istiyor.

İşte diyorum çocukluğumun koşturduğu iki yanı bahçelerle kaplı sokaklar, işte üzerine çıkıp oturduğum, dallarına uzanıp meyvesini yediğim ağaçlar, işte oyuncaklarım, kör bebeğim, birlikte koşturduğumuz oyunlar oynadığımız çocukluk arkadaşlarım, işte su birikintisine ayağım takılıp düştüğüm toprak yollar, uzanıp kaldığım çimenlerim, gelinciklerim, evimizin yanındaki derede dokunmaktan tiksinmediğim kurbağa yavruları, evcilik oyunlarım, yakar toplarım, sek seklerim.   

İşte gençliğimin yağmurlarında ıslandığım okul yolları, kucağımdaki ders kitaplarım, ilk gençliğimin duygusallığı, şiirlerim, romanlarım. İşte yazlık sinemalarım, kır kahvelerim, kantin sohbetlerim,  pastane heyecanlarım.

Neredesiniz, nerelerde kaldınız. Hepiniz aklımdasınız, gidenlere üzülsem de kalanlarla yetinmeye çalışıyorum artık.

Yeni bir yaşa girerken arkada bırakılanlara bakmaksızın kalbimi hafifletmek, ağırlıkları affedebilmeyi ve geride bırakmayı başarmak, daha çok dinleyip daha anlamlı konuşmayı, bakmayı öğrenmek istiyorum. Bir yaş daha büyürken bu yaşın gerektirdiği gibi bakmalıyım hayata, daha olgun olmalı düşüncelerim. Aynalara bakıp değişenlere gülmeliyim, çehremdeki değişikliği sindirmeliyim içime, gözlerim daha olgun bakmalı hayata.

Sular yine akacak, ışıklar yine yanacak, yıldızlar parlayacak, güneş her akşam batarken sabah yine doğacak ve hayat devam edecek.

Anladığım bir tek şey var. Kendimle olan yolculuğumda bana eşlik eden ailemin, dostlarımın sıcak gülümsemeleri, sevgileri ve kırk yıllık hatırı olan kahvenin değeri. Ve sevgiden başka önemli hiçbir şeyin olmadığı.


Şükran Demirtaş 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şükran hanımcığım; dilerim en güzel anlar ve insanlar süsler yeni yaşınızı en başta sağlık olmak üzere sevgilerimle Kutluyorum

Cemile Torun 
 28.10.2012 21:43
Cevap :
Ah Cemile Hanım'cığım teşekkür ederim de artık bir yaştan sonra insan sadece önündeki yıllara bakıyor. Ve yaşamını küçültüyor. Sağolun iyi dilekleriniz için. Sevgiyle...  28.10.2012 23:37
 

Günler ve takiben yıllar birer birer geçecek. Sevgiler ve tasalar birbirini hep takip edecek. Hergün birazdaha olgunlaşarak. Sağlık ve huzur dolu,amakalbinizde hep sevgi dolu yaşamanızdileğimle...

hssensoz 
 26.10.2012 22:25
Cevap :
Çok teşekkür ederim Sn. Şensöz iyi dileğiniz ve güzel yorumunuz için. Güzel günler dilerim.   27.10.2012 10:31
 

Sağlık ve mutlulukla yaşayacağınız güzel bir ömür diliyorum bu sevgi dolu insana... nice yaşlar...

mavi yelken (ESEN ÖZDUR) 
 25.10.2012 0:49
Cevap :
Çok teşekkür ederim Esen'cim. Güzel bir bayram geçirmen dileğimle sevgiler...  25.10.2012 11:19
 

MERHABALAR...Sn.ŞÜKRAN hanım :-)) Önce " Happy Birthday to You" diyerek gerçi eskiden "ERKEKLERİN MAAŞI,HANIMLARIN YAŞI" sorulmazmış denilirdi..:-))) Fakat malum devir tamamen tersine döndü gibi bir şey oldu :-))) Size ömür boyu sağlık,huzur ve mutluluklar diler ve yeni yaşınızı kutlarım..! :-) İnanınız yazınızın en başından sonuna kadar okuyup,yorumumu yazdım :-))) Sevgiler,selamlar ve saygılar sunarım :-))

BEN ve OLTAMA TAKILANLAR 
 24.10.2012 17:08
Cevap :
Necip Bey merhabalar. Belli bir yaştan sonra kadınlar pek büyümezler bilirsiniz :) Yaşları belli bir noktada sabit kalır :)) Şaka bir yana teşekkür ederim ilginize, iyi dileğinize. Size de mutlu huzurlu ve sağlıklı bayramlar diliyorum. Selamlar, sevgiler.  24.10.2012 23:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 249
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 2864
Kayıt tarihi
: 19.03.11
 
 

Doğup büyüdüğüm şehirde, İstanbul'da yaşıyorum. Emekliyim. Gezmeyi, görmeyi, keşfetmeyi sevdiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster