Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '11

 
Kategori
Sınavlar
Okunma Sayısı
660
 

YGS'de yaz saati tartışması

YGS'de yaz saati tartışması
 

YGS Tarihi 27 Mart 2011


Merhaba arkadaşlar,  

Uzun süredir ara verdiğim Milliyet Blog'a tekrardan düzenli olarak yazmaya karar verdim. Uzun biri aradan sonraki ilk yazımda gündemin sıcak maddesi "YGS günü yaz saati uygulaması çakışması" hakkında bilgiler vereceğim. 

Malumunuz üzere her sene kış gelirken ve yaz gelirken saatler ileri ve geri alınarak enerji tasarrufu yapılmaya çalışılır. Bu düzenleme belli bir rutinde gitmektedir ve tarihi yıllar öncesinden belirlenmektedir. Buna göre takvim gibi önceden hazırlanan araçlar da ayarlanmakta, örneğin bir hava yolu şirketi de uçuşplanını buna göre yapmaktadır. 

ÖSYM ise sınav takvimini belirlerken YGS için en uygun tarih olan 27 Mart'ı seçmiş ancak bilerek veya bilmeyerek böylebir çakışmaya sebebiyet vermiştir. Konuyla ilgili fikri sonulan enerji bakanı Sn. Taner Yıldız ise konuyu görüştüklerini ve uygun bir düzenleme yapılacağını belirtti. 

Konunun önemine binaen son kararın ilk bakanlar kurulu toplantısı sonucunda çıkmasını bekliyoruz. Karar çıktığı zaman sizlere duyurmaya devam edeceğiz. 

Görsel Kaynağı: YGS Tarihi haberi ile YGS LYS sitesi 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Ahmet Bey, Sizinle aynı fikirdeyim. Zannediyorum bu işi bahsettiğiniz şekilde kolayca çözeceklerdir.

Mehmet . 
 20.02.2011 11:05
 

Bu kadar basit şeyi niye problem haline getiriyorlar anlamıyorum. Bakanlar Kurulu toplanacak mış da, ileri saat uygulamasını değiştirmek her şeyi alt üst edermiş te falan filan... Yapılacak şey o kadar basit ki... Sınav saat kaçta? 9'da mı... Sınav saati saat 10 dersiniz mesele kalmaz. Bunun için bütün Türkiye'nin saatiyle oynamaya ne gerek var... Selam ve sayglarımla...

Ahmet YILMAZ 
 20.02.2011 0:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 3816
Kayıt tarihi
: 31.03.10
 
 

Eğitimci..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster