Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ben uzun zamandır yazıyorum. Türkiye'den epey uzakta oturuyorum. Üç çocuğun babası ve pek çok çocuğun dedesi olmak gibi bir büyük servete sahibim. Onların dışında "Dikili bir ağacım bile yok." Efe'nin anası çarpsın ki doğru söylüyorum.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Cok çabuk büyüdün bebeğim çokkk

Beyhancığım İyi ki varsın, iyi ki Anıl'ı da, Kaan'ı da bize getirdin. Sağlıklı güzel günler diliyorum. Canım benim.

28 Ağustos 2009 17:28
Cok çabuk büyüdün bebeğim çokkk

Sevgili Anıl hoş geldin. İyi ki geldin, annen ne güzel yazmış. Ben de seninle ortak bir anımızı dile getirerek sizi selamlamış olayım. Anılcığım, sekiz aylık filandın. Arabamın arka koltuğuna seni yerleştirmiş ve aklımca gezintiye çıkarmıştım. Kopenhag'ta oturduğumuz beldenin hemen yanında bulunan beldeye kadar sessizdin. Dönüşte haykıra haykıra ağlamaya başlayıverdin de beni şaşkına çevirmiştin. Senin öyle ağlamana gönlüm razı olmadığı için arabayı kenara çekmiştim. Sen kucağımda sesini kesiyordun, arabaya girerken bağırmaya başlıyordun. Hava serindi. Rüzgar da vardı. Dedeciğin nasıl bir çözüm yolu buldu, biliyor musun? Oradan geçmekte olan bir taksiyi çevirdim. Taksyle evimize kadar geldik. Seni eve bıraktım ve aynı taksiyle arabamı almak üzere onu bıraktığım yere döndüm. Ne seninle eve doğru giderken, ne de dönüşümüz sırasında Danimarkalı taksi şoförü ağzını açtı. Yaşadığımız maceraya ne anlam verdi, bilemiyorum ama, adamın kayıtsızlığını ben pek yadırgamıştım. Sana uzun ömürler.

28 Ağustos 2009 17:25
Büyük kumar

Söylenenleri kullanılan sözcüklerin anlamı çerçevesi içinde anlamaya çalışmayın efendim. Kötü kömür demek, kömürlük niteliği az olan, yani aslında kömür denilen şey son kırıntısına kadar yanıp biterken size verilen şey yandıktan sonra kendi hacminden hiç bir şey yitirmeden öylece topraklaşıp kalıyorsa bunun adına isteyen istediğini söyler. Kötü kömür, kalitesiz kömür, fersiz kömür, cevhersiz kömür.. Tıpkı insanları anarken olduğu gibi, kötü adam var, adi adam var, yalaka adam var. Manyak adam var. Dengesiz adam var. Var oğlu var.

07 Ocak 2009 22:06
 
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 73
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 765
Kayıt tarihi
: 19.11.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster