Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
335
 

“Gerek olur belki”

“Gerek olur belki”
 

Büyük bir depo kiralamalı. Başka yolu kalmadı! Çok çabuk… Çok acil!.. Eve yakın, geniş bir depo bulabilirsem sorun çözülecek. Yoksa evi depo olarak kullanıp, kendime yeni bir ev aramak zorunda kalacağım.

“Hayırdır, n’oldu?.. Ne bu telaş?” dediğinizi duyar gibiyim.

Benim kötü bir alışkanlığım var. Yani… Kötü olduğunu söylüyorlar. Bence normal. Garip bir durum yok ama… Nedense ev ahalisi benim bu alışkanlığımdan pek şikayetçi!

Diyelim ki masanın çekmecesinde ya da çantamın bir köşesinde bir anahtar buldum…. Alırım o anahtarı, evde ve iş yerimde ne kadar kilit varsa, hepsinde denerim, “Acaba hangi kilidin anahtarı?” diye. Çünkü bir anahtar varsa, bunun bir de kilidi var demektir.

Hiçbir kilide girmez, girse de açmaz. “Olsun” derim, “Bu mutlaka bir kilidindir ama benim aklıma gelmiyordur şimdi. Ben bunu saklayım. Kesin gerek olur yarın birgün.” Koyarım bir kenara. Yeni bir anahtar bulup da onun yanına koyana kadar da hatırıma gelmez, aramam, unutur giderim.

Bir dergi geçer elime… Açar bakarım… Eski bir dergi. 5-6 yıl öncesinin. Hiçbir işe yaramaz! Götürür atarım çöp kutusuna, dönerim odama… “İçindeki bir haber, bir röportaj belki bir gün işime yarar” diye düşünür, gider çöp kutusundan geri alır koyarım odanın bir köşesine, onunla aynı akıbeti paylaşmış diğer dergi ve gazetelerin arasına.

Hiç kullanılmayan ve kullanılması da çok zor olup, bir köşede kendi halinde bekleyen üçlü prizler, telefon kabloları, arızalı olduğu için sökülüp yerine yenisi takılmış musluklar, lamba duyları, avizeler… Eve aldığım televizyon, bilgisayar gibi aletlerin karton kutuları… Alafranga helanın eskimiş kapağı…Yıllar önce ödemesi yapılmış elektrik, telefon faturaları, kredi kartı ekstreleri…

Ve daha neler neler!..

“Birgün gerek olur” diye düşünülüp, evin muhtelif yerlerindeki muhtelif köşelere, muhtelif bir şekilde dağıtılmış bir sürü öteberi!

Ama… Eminim. Birgün gerek olacaklar, o zaman beni eleştiren ev ahalisi, “Haklıymışsın. Hele ki atmamışın.” deyip, bana teşekkür edip, minnettar olacaklar.

Ama o zamana kadar, evi, ev ahalisini ve kendimi rahatlatmak için bir depoya ihtiyacım var. Eğer böyle bir depo bulabilirsem, görün daha ne gerekli eşyalar toplayacağım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aslında inceleyip luzumlu şüphesi %50'nin altına düştüğüne kendiniz kanaat getiriyorsanız onu mutlaka yok etmeniz gerekli ben buna hedef küçültme diyorum mazallah sonunda adınız kötüye çıkabilir. Ve birgün rahmetli olduğunuzda geride kalanlar neredeyse %100'ünü atacaklardır. Saygılarımla..

Ermert Revsen 
 28.10.2007 18:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 150
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1646
Kayıt tarihi
: 20.06.06
 
 

70'li yılların sonlarına doğru (1977 veya 1978... Belki de 1979...) tüm zamanların efsane dergisi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster