Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
304
 

“Kendi” aranıyor!!!

“Kendi” aranıyor!!!
 

Yediğim bir dilim ekmeğin, buğdayının ekilmesi, biçilmesi, öğütülüp un haline getirilmesi, yoğrulup pişirilmesi, satışa sunulması, ilgili mekanlara nakliyatı dahil fert fert, soframa geliş yolculuğundaki maddi manevi işbirliğimi nasıl inkar ederim? Toprakla, çiftçiyle, değirmenciyle, toptancıyla, fırınla, bakkalla gayet somut, izi sürülebilir ilişkimi nasıl yok sayarım? Sayamam. İçindeyimdir maddi-manevi emek döngüsünün. Ki buna şükran duyarım…

Gelin görün ki, her şeyin, her şeyle, daima olan bu bağlantısı yaşamda hep de şükran duyulası durumlar meydana getirmiyor.

Bir askerin canını alan kurşunda, kurşunu ateşleyen silahta, silahı tetikleyen karşı fikirde, fikri taşıyan can’da ekmeğe duyduğum huzuru nasıl duyarım? Gün gibi biliyorken hem de; aynıdır payım! Vergi’mi mi sorgulamalıyım? ‘Algı’mı beğenmemek sırf, yetmiyor savaşı bitirmeye zira!

‘Rejim elden gidiyor’ çığırmalarını manüple ettikleri manalarda yersiz buluyorum. Rejim; ‘kendi kendini yönettiğin sistem’ tanımlamalarda. ‘Kendi’ kendinibilmez bir cinnette firar oysa! Sığmıyor ele avuca tuttuğunda…

Kendine gel halkım, uyan BARIŞ’a…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çağrınıza katılıyorum Emel Hanım; ne güzel bir tanımlama, "kendi', kendinibilmez bir cinnette firar" galiba gerçekten öyleyiz. Çok selam..

Murakami 
 01.03.2008 19:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 481
Kayıt tarihi
: 04.02.08
 
 

1975 İstanbul doğumluyum. Antalya'da yaşıyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster