Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
4845
 

“Onlar”, “Tıksırıncaya kadar içerler”!

“Onlar”, “Tıksırıncaya kadar içerler”!
 

Kaynak:haberciniz.biz


“Bir şey dedik mi?” diyor başbakan, “bu güne kadar…”, “kime karıştık?”, “kimin ne kadar viski, şarap, bira içtiğini sorduk?”

“Trafik kazalarına sebep olanlar bunlar!”

******

Devlet Bakanı Faruk Çelik Türkiye’de görev yapan yabancı medya temsilcilerine diyor ki: “Hükümet, gençlerin, çocukların, 18 yaşının altındakilerin korunmasıyla ilgili, Anayasa ve Dünya Sağlık Örgütü ve uluslararası sözleşmeler çerçevesinde, olayın kayıt altına alınmasını bir yönetmelikle düzenliyor”

******

Başbakan, “Bize tezgah kuruyorlar” diyor, Devlet Bakanı yabancı basına “bu düzenlemenin, yine önyargılarla beslenen bir yaklaşım içinde değerlendirilmesi doğrusu bizi üzmektedir.” diye demeç veriyor, yabancı medyaya…

******

Başbakan tarafından “Onlar” diye isimlendirilen birileri var, onlar tıksırıncaya kadar içiyorlar, köpekleri ile yatıyorlar, anaları ile mitinge gelip soru soruyorlar; “onlar” yalnızca vergi verirken vatandaş oluyorlar!

Ülkeyi de onlar bölüyor zaten, “onlar” olmasa güllük gülistanlık bir Türkiye!

******

İnsanın aklı karışıyor tabii, “bizler” kim, “onlar” kim?

Bir başbakan nezdinde bu ifadenin anlamı nedir?

Pankart açan üniversite öğrencileri “onlar”, onu anladık, türban eylemi yapan üniversite öğrencileri “bizler” mi, mesela?

PKK açılımında, Hizbullah affında halay çekenler hangi gruptalar?

“Onlar” olsa, tazyikli su ve biber gazı sıkılır, hakaret davaları açılırdı; bakınız en yeni: 16 üniversite öğrencisinin sahnelediği tiyatro oyununda bir şarkı sözünde “İşportacı Recep” ifadesi geçtiği için haklarında hakaret davası açıldı başbakan tarafından!

İnsan hayret ediyor tabii ki, bir dizide geçseydi ayaklanırdı bütün işportacılar: “İşportacılık bir meslektir, mesleğimize laf söyletmeyiz!” diyerek, lakin başbakan işportacılığı hakaret gördükten sonra, işportacılar da, belli ki sus pus olmuşlar; işportacılar bu anlamda “onlar” grubunda değillerdir sanırım, haklarını aramadılar zira!

******

Hangi başbakan en çok tazminat ve hakaret davası açmış diye Google Amca’ya bir sormak gerek; sonra da “Özgürlük” demeçlerine bakmak gerek!

******

Cumhuriyet ile yönetilen ülkelerde vatandaşların bireysel tercihlerine müdahale edilemez zaten; aslında fikirlerine de…

Fikirlere “hakaret” etiketi yapıştırıp, şahsi etiketler kullanarak mahkemeleri oyalayacak bir sürü dava da açılabilir, lakin, kişilerin bireysel tercihlerini sorgulayacak, yargılayacak bir yargı cumhuriyet ve demokrasi ile yönetilen ülkelerde mevcut değildir!

Yani, kimin ne kadar viski, şarap, bira içtiğine karışılmaması pek yerinde olmuş, bundan sonra da karışılmaması pek yerinde olur!

Kayıt işini TAPDK, alkollü araç kullanımını Trafik Şubesi halledememiş mi ki, birçok ivedi halledilmesi gereken, mesela işsizlik, mesela ekonomi, enflasyondan daha önemli hale gelmiş?

******

Tıksırıncaya kadar keyif için içenler bir yana, genetik ya da depresyona bağlı alkolikler de vardır; bir şey diyeyim mi sayın başbakan, alkolizm de kalp yetmezliği, şizofreni, şeker hastalığı, epilepsi gibi bir hastalıktır!

Keyif için içene karışılmaz, yeter ki zararı dokunmasın başkasına, alkolizmden dolayı içenlerin bakmak gerekir SGK, ya da Yeşil Kartı’nın olup olmadığına…

Hakikaten, buna bakın, ne olur, genetik hastalıklar olarak tedavi edilmediğinden olabilir mi, yoksa bazı derdini anlatamayanlar mı alkolü tercih etmektedir?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Piz de içmeyu seveyruz lakün tadinda birakayruz. Hanim kizum piz ilgunç bir hükumet tarafindan yönetilmekteyuz. Paksaniza arunç hazretleri çikmuş seksten bahsedeyi. Ula sen pizu ne zannettun? Piz kafalaru çekunce hemen avratlara mı saldiriyuk. Piz sapik miyuz? Tovbe tovbe. Piz tiksuruncaya kadar değul tadini çıkaruncaya kadar içeruz. Ama içerken de mezeyu eksuk etmeyruz.

,,,,,,,,,, 
 24.01.2011 6:17
 

Her şeyimizi AB standartlarına uyduruyoruz. Alkol de öyle bir düzenleme imiş...güzel. Bir ara fırsat bulunca, Şu emeklilerin maaşına, asgari ücretlileride AB standartlarına uysursalar.

Mertali 
 17.01.2011 1:55
 

Nazım Hikmet RAN'ın Kuvâyî milliye -başlangıç dizelerinden yola çıkılarak yazılmış gerçekten güzel bir analiz. onlara göre onlar biz. bizlere göre biz onlar

anil sen 
 16.01.2011 18:47
 

polise askere taş atanlara hoşgörü varken müsabakalarda Başbakanı protesto edenlerin kimlikleri tespit ediliyor. bu ülkede kendisinden ve dinden başka dokunulmaz olan hiç bir şey görmüyor Başbakan.

ceyhan emeklioglu 
 16.01.2011 12:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4372
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1338
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster