Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '11

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
568
 

23 Nisan mesajlarından

23 Nisan mesajlarından
 

TBMM kalbimizdir.(Sabahattin Gencal)


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladık. Çocuklarımızın gösterileri beğeni ile izlendi. Havanın soğuk olmasına rağmen çocukların etkinlikleri takdire değerdi. Büyüklerimiz de gergin ortama rağmen anlamlı konuşmalar yaptılar. 

Bugünkü gazeteleri (24 Nisan 2011 tarihli gazeteleri) gözden geçirdim. 23 Nisanla ilgili yazı bulamadım. İstenilen ölçüde bulamadım, demek istedim; yoksa tek tük yazı yok değildi. Bizim yazımız da bu tek tük yazılardan biri. Böyle mi olmalıydı? 

23 Nisan mesajlarından, konuşmalarından seçtiğim birkaç paragrafı sunuyorum. Bu mesajlar umuyorum ki yürekten verilmiş mesajlardır. Yine umuyorum ki bu mesajların gereği düşünülür, daha doğrusu gereği yapılır. 

 

Ülkemizi Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşımak için, toplumsal dönüşüm ve yenilenme yolunda reformları sürdürmek, demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğünü tam manasıyla hayata geçirmek ve uygulamak mecburiyetindeyiz.
Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, 2011-23 Nisan mesajından

Meclis Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesidir. Amacımız, geleceğimizin umut tomurcukları çocuklarımıza mutlu yaşayabilecekleri bir Türkiye bırakmaktır 

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 23 .04. 2011-04-23 

''Türkiye Büyük Millet Meclisi, aziz milletimizin siyasi varlığının hem kalbi hem de beyni mahiyetindedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemizin vicdanını ve aklını temsil etmektedir. Yüce Meclisimiz, geçmişte nasıl ki bu ülkenin istiklalini sağlamış ve istikbalini yeşertmişse bugünden sonra da milletimizin en büyük umut kaynağı olarak yarınlarımızı parlak kılmaya ve güçlendirmeye devam edecektir. 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’ın 23 Nisan 2011 Mesajından 

''23 Nisan, milletimizin parlamenter sisteme olan inancının sembolü olan bir tarih. 23 Nisan, bu milletin, bir meclis ile yönetilmek için gösterdiği cesaretin ve inadın simgesi.” 

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, TBMM 2011-23 özel oturumda yaptığı konuşmadan. 

''Cumhuriyeti hala içine sindirememiş, millet gerçeğini anlayamamış ve birlikte yaşama ülküsünün vazgeçilmezliğini özümseyememiş zavallılar için TBMM'nin kuruluşunda birçok nasihatler vardır 

Muhalefet Partisi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin TBMM 2011 -23 Nisan Genel oturumunda yaptığı konuşmadan. 

*** 

Hepimiz, Atatürk’ün manevi önderliğinde egemenliğin, demokrasinin ve cumhuriyetin simgesi, umut kaynağı TBMM’nin daha güçlü olması için elimizden geleni yapmalıyız. Vicdanımızın sesini de dinleyerek aklımızı kullanmak zamanıdır. 

Sabahattin Gencal, Başiskele – Kocaeli, 24. 04. 2011 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba kardeşim, Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Tarihi günlerimizin anlam ve önemleri zaman geçirilmeden, savsaklanmadan kavratılmalı. İşi son raddelere bırakmamalı. Güzel günler görmek umuduyla.

Sabahattin Gencal 
 27.04.2011 12:33
 

Merhabalar Sabahattin Hocam, Milli bayramlarımızı mana ve önemine uygun bir coşkuyla kutlamaya çalışıyoruz ve kutluyoruz. Ama bu milli günlerimizin taşıdığı mana ve önemine samimi bir şekilde inanmayanlarımız da var. Bu günlere, adet yerini bulsun zihniyeti ile sahip çıkanlarımız da var. 23 Nisanlara gelene kadar bu ülkenin insanları ne kadar zor bir durumdaydı ve nelerle mücadele edip can verdiler, bazılarımızın hiç umurunda değil. Ancak, damarlarında hala asil kanı taşıyan ve bu günlere sımsıkı sarılan insanlarımız da var. Bunlar tıpkı İstiklal Marşı şairimiz M.Akif Ersoy’un (kendisini rahmetle anıyoruz) “Yurdumun üstünde tüten en son ocak” dizesindeki tüten son ocağın alevleridir. İşte bu alev asla sönmeyecek! Saygılarımla

Pervane 
 27.04.2011 8:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 181
Toplam yorum
: 287
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 627
Kayıt tarihi
: 29.03.11
 
 

1943'te Trabzonda doğdu. Erzurum Yavuz Selim İlköğretmen okulunu bitirdikten sonra girdiği Bursa Eğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster