Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Nisan '15

   
  Kategori
  Aşk - Evlilik
   

  Ömre bedelsin

  Ömre bedelsin
   

  İlişki boyunca..


   Neden mutlu olmak aslında yeni bir yaşamın başlangıcıdır? Gerçekten mutlu musunuz hayatınızdan? Asıl olan insanların yanındayım demesiyle mi daha iyi hissediyoruz? Hadi bunlara cevap arayalım..

  Hayat, akıp giden bir su gibi derler.. Doğru aslına bakarsanız.. Hayat siz onu yaşamayan devam ettikçe devam eder aslında,"yaşamaya devam ettikçe"den kastım, anı anında en harika şekliyle yaşamak aslına bakarsanız.. Sabah ilk uyandığınızda yanınızda gözlerini açan yalnızca onun kokusuyla nefes alabildiğiniz bakmaya kıyamadığınız kişiyse eğer doğru yerdesiniz. Kahvaltınızı sizden önce hazırlayıp siz uyurken o tatlı cümleleriyle uyandıran ve güne en mükemmel şekilde geçirmenize neden olan o insan gözleriyle hayatınızda yer edinebiliyorsa en güzel şekilde yaşamanıza neden olan o kadın/erkek sizi dimdik ayakta tutabiliyorsa o gün sizin gününüz demektir ve o ömür yaşanmaya değerdir.

  Siz,yaşamın başlangıcındasınızdır, demek istediğim o kişinin hep yanınızda olmasını bilmeniz doğum tarihinizin aslında o kişinin yanında olduğu dakikalarda yenilenmesi demektir aslında çünkü o kişi size hem nefes almayı hem yürümeyi hem zorluklara karşı göğüs gerebilme gücünü öğretir.

  Başka birini istemez insan çoğu zaman yanında. Aklınıza gelen ilk cümle şu değil mi "O yanımda olduğu için kimseye ihtiyaç duymam çünkü". Evet haklısınız ben de tam bundan bahsediyorum işte.. Her gün yeniden doğuşunuzun simgesi olan kalbinizi tamamen saran o kişi ile bir ömür geçirebilirsiniz.

  Son olarak, sizi mutlu eden kişiyi bulun, unutmayın o kişi eğer doğru kişiyse o hayat yaşanmaya değer..

  Berna Ulucan

   
  Toplam blog
  : 1
  : 130
  Kayıt tarihi
  : 15.04.15
   
   

  1996, İzmir.Ankara Üniversitesi Kimya ..