Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '12

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
3978
 

ABD’den şok iddia... Uçak nerede vuruldu?

ABD’den şok iddia... Uçak nerede vuruldu?
 

ABD’den şok iddia... Uçak nerede vuruldu?

Hükümetimiz bilindiği üzere ABD ile istihbarat paylaşımı anlaşmasına sahiptir. Yani geniş istihbarat ağı sayesinde dost ve müttefikimiz olan ABD bize her türlü istihbaratı doğru  ve zamanında verir (!?)

Hal böyle olunca da ABD den gelen haberlere daha bir dikkatle eğilmek gerekiyor. ABD nin bir haberi verme şekillerini de az çok öğrendik. Meydana gelebilecek tepkilerden uzak olabilmek amacı ile basına sızdırma yöntemi uygularlar. Bizde onlardan öğrendiğimiz gibi bu işeri (Silivri davaları) yapıyoruz.

Değilse emperyalizmin yönetim bürolarından dışarı istenmeyen haberler sızmaz.
“ABD'li istihbarat yetkilileri, 22 Haziran günü Akdeniz’de düşürülen Türk keşif uçağının vurulduğu sırada Suriye hava sahasında olduğunu öne sürdü. Bu iddia Türkiye'nin açıklamalarıyla çelişirken, Suriye'nin pozisyonunu destekliyor.

Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir güvenlik yetkilisi, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, “Uçağın karadan havaya füzelerle vurulduğuna dair bir işaret görmedik” derken, kendilerine ulaşan bilginin kaynağını açıklamadı.

Başta Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu olmak üzere Türk yetkililer, olay gününden bu yana yaptıkları açıklamalarda, uçağın uluslararası hava sahasında vurulduğunu ancak enkazının Suriye karasularına düştüğünü ifade etmişti.”

Evet, sizde şaşırdınız değil mi? Zaten bizim yetkililerin anlattığı hikâyeyi, uçağın karadan havaya füzelerle değil de menzili çok kısa olan uçaksavarlarla vurulduğu tespiti geçersiz kılıyor.

Yani uçak Suriye hava sahasında çok alçaktan uçmuş ki, uçaksavar ile vurulabilmiş.

Bizi arkamızdan şiddetle Suriye ile bir savaşa iten ABD neden böyle bir açıklama yapıyor? Aslında bu soru cevaplanması gereken soru olarak karşımızda duruyor. Önceleri Türkiye ile Suriye’yi biribirine kışkırtanlar bu gün Türkiye’nin saldırgan bir tutum izlediğini bu bakımdan suçlu olduğunu ima eden davranış içindeler.

İsterseniz bu sorunun cevabını medyaya yeni düşen bilgilerde arayalım. Suriye’de kalıcı bir Rus üssü kurulacak. “Batı’ya petrol taşıyacak iki petrol hattı rotası da gündemde... Bunlardan ilki Katar veSuudi Arabistan’dan Ürdün ve Suriye üzerinden, diğeri ise İran’dan Irak, Suriye ve Akdeniz üzerinden Avrupa’ya petrol taşıyacak. Petrol konusunda Rusya’ya bel bağlamak istemeyen Batılı ülkeler, Esad’ın iki sene daha iktidarda kalması ile bu rotaları garanti altına alacaklarına inanıyor.”

Bu arada Türkiye suçlu bir devlet olarak kolu kanadı kırık ortada bırakılacak. PKK daha güçlü saldırılara başlayacak. Müdahale ettiğinizde gelsin birleşmiş milletler.

İzmir 2012-06-30

Halil Güven (Sökeli) bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Uçağın nerede vurulduğundan ziyade, hala neyle vurulduğu bile anlaşılamadı. Selamlar...

Mesut KARİP 
 12.07.2012 13:07
Cevap :
Merhaba Mesut bey. ABD ayrıntıları bildiğini söylüyor. Kanka değillermi sorsunlar. Saygı ve selamlar...  12.07.2012 14:39
 

Sn.İzmirli, Türk halkı ve tüm dünyanın her şeyi bilmesine rağmen illaki saptıma ve çelişkili açıklamalarla insanlara bilgi verdiklerini düşünüyorlar,diyelimki Suriye harıtadan silinmiş olsa bile Türkiye için huzursuzluk ve angaryadan başka maddi veya manevi olarak bir faydası olmayacağını her fert bilmesine rağmen ABD aşkına ne için daha dün sorunumuz olmayan komşumuza karşı böyle saldırma moduna giriyoruz işte buna cevap bulmak mümkün olmadığını düşünüyorum, cesur ve yerine olan yazınıdan dolayı kutlar devamını dilerim.

SENTÜRK YÜCE 
 06.07.2012 15:20
Cevap :
Merhaba, Fazla değil, biraz dikkat edildiğinde kimin neye ve kime hizmet ettiği açıkça görünüyor. Ancak birey değil de kul olmayı seçmiş olan Anadolu halkları (Türk demiyorum) biat ettiği kişilerin sözlerini tek doğru kabul ettiklerinden araştırmayı, sormayı asla düşünmediklerinden bu durumdayız. Yapacak da fazla bir şey olduğunu sanmıyorum. Ne yazık ki o halk teröre verdiğimiz kurbanları bile şehit sanıyor. Saygı ve selamlar...  08.07.2012 10:44
 

Bu tuzağı göremiyorlar, yazık! Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 04.07.2012 20:57
Cevap :
Merhaba, Tuzağı kuranlar kim ki? Saygı ve selamlar...  05.07.2012 10:02
 

Hep böyledir değil mi dost ? emperyalizm kullanır, sonra bir kenara atar... Asıl sorun bizim bile gördüğümüz bu durumu, siyasilerin iktidar hırsıyla görmezlikten gelmeleri... Saygılar, selamla

UFUK KESİCİ 
 03.07.2012 9:28
Cevap :
Merhaba, Dost Hayatları boyun eğmekle geçen zavallılara üç gün beylik yetiyor. Saygı ve selamlar...  03.07.2012 13:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1678
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster