Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '10

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
621
 

Adı bende saklı

Adı bende saklı
 

Bölünür sancıyla uykular

Sığınak değil en kuytular

Gökte ay ondört ben dolunay

Son hatıramı sinene sar

Bu kadarına razıyım yar

Uzak diyarlarda evli barklı

Mutluluk en çok onun hakkı

Bu yorgun kırık hikayenin ADI BENDE SAKLI.

Kabaca hesapladı. 3 yıl, 11 ay olmuştu… Yani 1430 koca gün... Haber almayalı… Görmeyeli ise bilmiyordu. Onun hesabını tutmamıştı. Başı belki de yoktu, sonu zaten olmadı. Ama keşke başı da olsaydı, sonu da.

Onun duygularından hiç haberi olmadı. Onu beğendiğini bilmedi. Bildirmedi. Çünkü, onun kadar o da zordu. Gururdu işte bu. Çok mu lazımdı? Neden bu konuda ona açılmaktan ya da duygularını belli etmekten çekiniyordu. Bugün yine aynı şekilde mi davranırdı, bilmiyordu… İçindeki ses, cılız da olsa “ evet aynı davranırdın “ diyordu. Bunu yaşamadan bilemezdi ama, belki de uyumlu, mutlu olabilirlerdi. Belki de bugün içinde bulundukları durum gibi, ona açıklamadığı davranış şekillerinden ya da başka nedenlerden dolayı mutsuz ve ayrılmış olabilirlerdi. Kim bilir ? Her şeye rağmen yaşamak, denemek isterdi.

Vuslat olmasa da, sevgisini verebileceği, yaşamını paylaşmayı layık gördüğü birinin var olması da yetiyordu bazen ona… İlişkilerin, evliliklerin bu kadar dejenere olduğu bu dünyada.

Ama, o umutlarıyla yaşamaya devam edecekti…

Evet, umutlarınız hiç eksilmesin…

Sağlıklı ve huzurlu olunuz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Mavi Tuna, çok güzel ve anlamlı bir yazı. Benim görüşüm, insan birisini gerçekten seviyorsa ona açılmalı, sonuçta onu kaybetme pahasına bile olsa sevdiğini açıkça söylemeli, sevdiğini söylemekten korkmamalı insan diye düşünüyorum. Sevgi ve umut hiç bir zaman bitmez. Mutlaka bir yerlerde sizinle aynı duyguları paylaşabilecek biri vardır. Belki zamanı değildir, çünkü zamansız hiç birşey yaşanmıyor. İyi veya kötü herşey zamanla olur ve yaşanır. Sevgili Mavi Tuna, dilerim herşey gönlünüze göre olur. Özlediğiniz ve beklediğiniz mutluluğun en kısa zamanda sizi bulması dileğiyle, selamlar saygılar.

Mustafa Tarkan 1968 
 14.02.2010 13:01
Cevap :
Teşekkür ederim Mustafa bey, katılımınız ve ve iyi dilekleriniz için. Ama işte bazen kaybetme yada refüze olma riskini göze alamıyorsunuz. Dediğiniz gibi sevgi ve umut bitmesin. Saygılarımla...  14.02.2010 23:01
 

Çok güzeldi, Mavi Tuna. Umut etmekten ziyade, sevginin verilebileceği henüz karşılaşılmamış kişiler mutlaka bir yerlerde vardır diye düşünüyorum. Bazen korkusuzca kendini açmakla, sakınmamakla vuslata erilebilir belki. Sevgilerimle...:)))

sufi-su /Emel Yeşilkayalı 
 05.02.2010 17:45
Cevap :
Çok haklısın Suficim. Şimdi belki kendimizi açmak için cesaretimiz olabilir ama sanırım geç kalınmışlık sözkonusu. Dediğin gibi hala bir yerlerde kendimizi sakınmadan açabileceğimiz biri vardır kim bilir? Sevgiler benden sana olsun arkadaşım. :))  05.02.2010 20:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 76
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1819
Kayıt tarihi
: 30.12.09
 
 

Merhaba, 1966 Ocak doğumluyum. İzmir'de yaşıyorum. Özel bir finans kurumundan emekli oldum. Şu an..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster