Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '06

 
Kategori
Çevre Hukuku
Okunma Sayısı
2212
 

Adliye koridorları-3

Adliye koridorları-3
 

Bugün yürüyüş için güzergâhımı, Bahariye Caddesi, Moda oradan sahilden Kadıköy olarak planlayıp, saat 15:00 gibi evden çıktım, Bahariye Halk Eğitim merkezi önüne geldim. Seneler önce bilgisayar kursu, ud dersi aldığım Kadıköy Halk Eğitim Merkezi…

Etrafı seyrederken gözüm Eğitim Merkezinin çatısında dolaşan birisine takıldı. Yan taraf ve üst katlar Kadıköy Adliyesi. Merak edip adliye binasına girdim…Baldızım asliye cezada zabıt katibesi. Emekli dilekçesini verdi, yakında emekli olacak. Polis kontrolünden sonra 3. kata çıkıp merak ya benimkisi, aşağıdan gördüğüm adamı arıyorum, tavanda buluyorum da... Meğer dört mahkemenin arşivine, merdivenle çatıya çıkılıp, cambaz gibi arşive ulaşılıyormuş. Aynı yol tekrar geri dönülüp evrak kalem müdürlüğüne getiriliyormuş. Gözümle gördüm inanamadım. Memur arkadaşı da arşive girerken görüntüleme fırsatını yakalayıp, deklanşöre basıverdim. Lütfen resme dikkat !


Neyse Kartal’da yeni adliye bina yapılınca ,memurlar senelerce sürdürdükleri arşive tırmanma ve cambazlıktan kurtulacaklar.

Kolay gelsin Adliye çalışanları…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Böylesi ancak bizim ülkemizde görülür demek acı verse de gerçek değişmiyor değil mi?. Paylaştığınız için teşekkürler.Sevgiler.

Tuğba 
 14.10.2006 12:47
Cevap :
Sevgili Tuğba, inanki çatıdan çektiğim birkaç kare resim var. arşivin yolunda yürümek için gerçekten kedi gibi olmak lazım. sevgiler.  14.10.2006 15:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 359
Toplam yorum
: 1565
Toplam mesaj
: 176
Ort. okunma sayısı
: 4536
Kayıt tarihi
: 05.06.06
 
 

İstanbul Kadıköylüyüm.Yardım seven, sevimli bir insan olduğumu söyler dostlarım... Eşimi, kızımı,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster