Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '09

 
Kategori
Siyaset
 

Affa Hayır !

Affa Hayır !
 

Hükümet cezaevleri doldu diye yeni İnfaz Yasası olarak nitelindirilen 'Ceza ve Tedbirlerin İnfazı Hakkında Kanun Tasarısı'nı (CİK) TBMM'ye gönderdi. Böylece mahkumları erkenden tahliye edecekmiş. Allah'dan şu anda sadece tasarı halinde. Bunu duyar duymaz beynimden vurulmuşa döndüm. Çünkü bu kadar suç oranının arttığı bir dönemde Meclise böyle bir yasa tasarısı vermek bence suç oranlarının daha da artmasını sağlar.

Ecevit döneminde de 'Rahşan affı' olarak bilinen af yasasından kimse ders almamış galiba. Affedilenler nasıl olsa bir daha af çıkar diyerek suç işlemeye devam etmişlerdi. Zaten hukuk sistemimiz yavaş işliyor. Bir de suçluların affedilmesi art niyetli insanlara davetiye çıkartır.

Bence suçluları affetmek yerine topluma nasıl geri kazandırabiliriz diye meclise yasa tasarısı vermeleri gerekirdi. Bizler aramızda katillerin, hırsızların, ırz düşmanlarının ellerini kollarını sallayarak dolaşmalarını istemiyoruz. Suçluları cezalarını çekmeden affetmek, suçsuz insanları cezalandırmaktır !


 
Toplam blog
: 621
: 1712
Kayıt tarihi
: 27.05.09
 
 

Herşey birbirini etkiler prensibiyle astrolojiyi bilimsel bir platforma taşımaya çalışmaktayım. Asl..