Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ekim '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
745
 

Ah şu kadınlar; hep şikayet hep şikayet...

Ah şu kadınlar; hep şikayet hep şikayet...
 

Televizyonu açtım, bir kanalda bir araştırmanın sonuçları temalı bir program var. Konu: Kadınlar ne ister? Binlerce kadına sormuşlar ve cevaplarını açıklıyorlar. Hep şikayet hep şikayet. Araştırmaya katılanların çoğu, isteklerine bir de şikayet eklemişler. Kanımca bu sorunun cevabının bugüne kadar bulunamamasının nedeni kadınların yüzyıllardır aslında ne istediklerini bilememeleri.

Madem istediklerinizi bir türlü elde edmiyorsunuz o zaman siz de istemeyin. Bulduğunuzla yetinmeyi bilin bulamadığınızla birlikte olmayın, yalnız kalmayı göze alın.

Bir laf var çok katılıyorum. Kadınların kafaları çantaları gibi, çok dolu ve karışık. Belki de sorun bu.

Erkeklerin en iyi özelliği bence tüm varlık ve doğallıkları ile ortada olmaları. İstedikleri ile istemediklerini kadınların tabiri ile kabaca bence doğal bir şekilde ifade etmeleri. Kadınlar kadar karmaşık ve olağanüstü bir beklentileri olan insanlar olmamaları.

Hayat zaten yeterince karışık, bir de siz karıştırmayın. Hani erkek kaba, hani erkek düşüncesiz, hani erkek aldatan, hani erkek bencil, hani erkek anlayışsız, hani erkek va. vs. ama siz de ne istediğinize karar veren olun.

Atın ayrıntıları bir kenara, evin önünde anahtarı siz arayın, duşu temizleyen siz olun, bizden önce evde olan siz olun, yeterli sevgi sözcüğü kullanmayan biz olalım, maç meraklısı biz olalım ve aklıma gelmeyen bir dolu ayrıntı. Bunları hep manidar bir bakış, manidar bir ses tonu, manidar bir davranış ile ifade eden olmayın.

Her ayrıntıdan şikayet ederek erkekleri şikayetlenmelerinize alıştırmayın, onları itmeyin. Böyle olunca esas şikayet edilmesi gereken sadakat, sevgi, aşk, saygı, fedakarlık, sorumluluk duygusu gibi ilişkinin sac ayakları ile ilişkinin kiri ayrıntıları aynı tepside sunmayın.

Kadınların ne istediği konusu daha uzun tartışmalara gebe ama erkeklerin ne istemediklerinden birinin "kadınların herşeyden şikayetlenmesi" olduğu sık sık tecrübe edilen bir gerçek.

Yazımı okuyan bayan arkadaşlar belki bana katılmayacaklar ama yine de sözlerime kulak asmalarını tavsiye ederim, mutlu olamak istiyorlarsa tabii.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence kadınla erkek arasında en önemli fark kadının çok hassas erkeğin ise daha large olmasıdır.. biz kadınlar çok detaycıyız erkekler ise bu konuda daha rahatlar, biz herşeyi kafamıza takıp neden niçini sorgular dururuz..erkekler ise aldırmaz bile bu detaylara.. onun için de yıpratır dururuz kendimizi..çözüm mü empati ile yaklaşmak onlara.. insanları değiştirmek mümkün mü, değil o halde bırakalım tüm bu detaycılığı oldukları gibi kabul edelim.. onların gözünde vıdı vıdı yapan bir kişilik olmaktan çıkıp bilhassa peşinde koşulan oluruz.. gülüsh 21.10.2006

Sema Sener 
 21.10.2006 21:11
Cevap :
Aynı fikirde olmamıza sevindim.  22.10.2006 20:13
 

istediklerini elde edemiyorsan bulduğunla yetin diyen bir erkekle birlikte olmaktansa kadın hayatı boyunca yalnız kalsın daha iyi. kadınlar yapısı gereği karmaşıktır. fakat bu karmaşayı kat be kat artıran erkeklerdir. o sizin şikayet dediğiniz şeyler küçük incelikler ve büyük sevgilerlerle ortadan kalkar zaten. erkek sevgiyi aşkı sunduğu tepside sadakatsizliği, aldatmayı, saygısızlığı sunuyorsa kadının şikayetlenmesi normaldir diye düşünüyorum. size bir tavsiye sizde bu söylediklerimi kulak ardı etmeyin. yani aşk, sevgi,sadakat, en önemlisi Dürüstlük varsa kadının şikayetlenmeside çekilir erkeğin kabalığıda. yeterki AŞK ve SADAKAT olsun..

Hoşsada 
 18.10.2006 17:12
 

Kadın ile erkeğin yapısı çok farklı zaten.Kadının karmaşık bir yapısı olduğunu kabul ediyorum ama bu, erkek gibi herşeyi yüzeysel düşünmesi anlamına gelmemeli.Kadınlar erkeklerden neden bu kadar zeki?

_E...A_ 
 17.10.2006 16:48
Cevap :
Sevgili Esra demek istediğim kadınların önemli olan ile olmayanı net bir şekilde ayırdedebilmesi. Daha geniş bir bakış açısına sahip olabilmesi. Önemliyi önemsizin içinde harcamaması.  18.10.2006 0:07
 

Evet doğru..'' Bırakın şu serzenişiii '' sözünü her fırsatta söylüyorlar...

Sema CURUK 
 17.10.2006 11:28
Cevap :
Eee..  18.10.2006 0:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 733
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Ankara' da yaşıyorum. Hukuk okudum ve şu anda Ankara' da avukatlık yapıyorum. Yazmayı ve okumayı ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster