Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Şubat '14

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
3504
 

Alkalı su modası

Alkalı su modası
 

Son dönemde alkali beslenme ya da alkali su kavramını çok duyar olduk. Sosyal medyada, çevremizdeki kişilerde alkali beslenme modasına uyanlar çok.


Son dönemde alkali beslenme ya da alkali su kavramını çok duyar olduk. Sosyal medyada, çevremizdeki kişilerde alkali beslenme modasına uyanlar çok.

Kaç kilo fazlanız var 5-10-15? O kiloyu 2 ile çarpın, çıkan sayı kadar günde o kadar kiloyu vermiş olacaksınız.

Bunları okuduğumda konuya derinliğine girmeye karar verdim. İlk hareket noktam bir şifreydi: "pH..." Mantık şöyle... Sorun vücudun "pH" yani "asit" ve "alkali" dengesini sağlamak... Bir etkin zayıflama yöntemi sunuyorum... Kaç kilo vermek istiyorsunuz? Vücut, klasik yeme alışkanlığıyla alınan asitlerin bir kısmını bağırsaklar, idrar ve terleme yoluyla dışarı atıyor, ancak hepsini değil. Kalan asit fazlası, vücuttaki hücreleri bozuyor. Bu durum, vücudu kendini koruma sürecine iter. Vücut, alınan besinleri ve vücut yağlarını kendini korumak için kullanır. Çünkü... Yağlar asitleri yakarlar. Böylece asitleri depolamak için yağlanma sürekli fazlalaşır
Vücuttaki asit fazlası, kandaki oksijeni azaltıyor. Metabolizma yavaşlıyor. Sindirim yavaşlıyor. Kilo alma ve enerji eksikliği başlıyor. Daha da kötüsü, besinlerin mayalanmasına (çürüme) sebep oluyor. İltihap, mantar ve küf üretiyor. Ve felaket olan... Bunların hepsi canlı organizmalar. Yediğimiz besinlerin yüzde 50'sine ortak oluyorlar. Atık madde üretiyorlar. Çok yiyoruz ama yeterli beslenemiyoruz. Bu kısırdöngüde vücut, doku yaparak yenilenemiyor, enzim, hormon, hücre enerjisi, organ faaliyeti için gerekli diğer yüzlerce kimyasal bileşeni üretemiyor. Yediklerimiz, enerji üretmek yerine, çürümüş olarak vücudumuzda kalıyor, daha çok asitlenmeye yol açıyor. Bu kısırdöngüde sonuç, yorgunluk ve hastalığın yanında istenmeyen kilolardır.
 Yağ, hem yararlı hem zararlı Çözüm, asidi azaltmak ve alkaliyi yükseltmek... Yeşil ağırlıklı sebze, alkali değeri yüksek su içmek… Alkali hale gelmenin en kolay yollarından biri ise son zamanlarda sıkça duyar olduğumuz karbonattan(eczaneden alacağınız Sodyum Bikarbonat/İngiliz Karbonatı) yardım almaktır. Çünkü karbonat bulunduğu ortamı alkali hale, başka bir deyişle sağlıklı hale getirir.(Marketlerde satılan ve mutfaklarımızda kullandığımız karbonat çeşitli katkı maddeleri içerdiğinden, sağlık sektöründe kullanılan ve en güvenilir olan yani eczanelerde satılan karbonat tercih edilmelidir.)
 
Peki Sodyum Bikarbonatı nasıl kullanabiliriz?
 
 Ciddi bir rahatsızlığınız yoksa sadece içme suyunuzu alkali hale getirebilir ve tüm aile bu suyu tüketebilirsiniz. Bunun için 1 litre suya bir çay kaşığı(silme) karbonat ilave edip eritin. Bu şekilde günde 2,5 litre su tüketin. (ya da 1-2 yemek kaşığı karbonatı eritip 19 litrelik bir damacanaya ilave edebilirsiniz.)
Yaz geliyor... Herkes kilo verme ya da fit görünme yollarını arıyor. İşte çözüm. Gün içerisinde içeceğiniz 3 litre su ile daha sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2074
Kayıt tarihi
: 20.01.14
 
 

Merhabalar,  Çocuk yaşlarda hissetmiş olduğum ve bastırdığım hislerim 2016 'da Theta Healing eğit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster