Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
360
 

Anarşizm hortluyor mu..?

Anarşizm hortluyor mu..?
 

Dünyevi her türlü otoriteyi reddeden Anarşizm, öncelikle ruhlardaki otoriteyi reddederek işe başlamıştır..

İlahi otoriteyi reddeden bir insanın, dünyevi her türlü otoriteyi reddetmesi de çok kolay olacaktır.

Aslında, meşru otoriteleri reddedenler, gayr-i meşru otoriteyi, yani Şeytanın egemenliğini kabul edenlerdir..Bunu farkında olsalar da olmasalar da..

Çünkü, Allahın bir "düzen" içerisinde yarattığı dünyayı, karartmak ve karıştırmak isteyen sadece Şeytandır.

Hak ve Düzen Allah'tan, Anarşi ve kaos şeytandandır.

Yunanistandaki gençlik olayları, her ne kadar bir gencin polis kurşunuyla öldürülmesi nedenine dayanıyor gibi görünüyorsa da, gelinen durum, "hak arama" nın çok ötesine geçmiş bulunmaktadır...

Yunanistandan başlayıp giderek tüm Avrupaya yayılan bu Anarşist hezeyan, tüm dünya için yeni ama tamamen nihilist bir 68 Kuşağı hareketine dönüşebilir..

Türkiyede bundan nasibini alacaktır. Çünkü; sosyal yangınlar, bir bakıma orman yangınları gibidir; sınır tanımaz..

Allahsızlığın sonu ahlaksızlık; ahlaksızlığın sonucu ise "Anarşizm" dir..Yetmişli yılların moda kelimesi, Türkiyenin gündemine yeniden girmeden, ciddi tedbirler alınmalıdır.

Çünkü, kötülükler de hastalıklar gibi saridir. Özellikle de gençlik ruhunda akis bulması daha çabuk ve daha hızlı olur..Gençliğimizi yeterince, ruhi-manevi otoritelerle donatamadığımız için, Yunanistanın yaşadıklarını yaşamamamız için bir neden görünmüyor..

Allah'a bağlamak konusunda ikirciklendiğiniz çocuklarınız, sonunda gidip Şeytana bağlanırsa, bedelini ödersiniz..Bu gafletinizi size pahalıya ödetir, burnunuzdan fitil fitil getirirler..

Yunanistandaki olayları, sadece demokratik "hak arama" kalkışması olarak görenler fena halde yanılıyorlar..Yangının kıvılcımı o olsa bile, ruhlarını boşaltalarak adamakıllı kuruttuğunuz, üstelik modern çağın ürünleriyle üzerlerine benzin döktüğünüz gençlerin aniden parlamasıdır olay..!

Yangın bize sıçramadan alınabilecek her türlü tedbir alınsa iyi olacak..!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim sizden ricam sudur.Goruslerinizi sonuna dek irdeleyin ve varacaklari noktalari tesbit edin lutfen.Yani dusuncelerinizin politik finalizmini ( son gidecekleri noktayi) arastirin lutfen, ilginc noktlar cikacaktir emin olun.Cunku hayli acik sozlulukle yazilmis olan yaziniz, bir ok gibi belli bir hedefe yonelmistir gibime geliyor.Ancak bunu irdelemek benim rolum olamaz, cunku bir kisinin tam olarak neyi dusundugunu , digeri anliyamaz.Bu sizin calismanizdir suphesiz.

David Auget 
 17.12.2008 16:04
Cevap :
Sayın Auget, Celal Çelik'e yazdığım cevabi yorumu bir kere okuyun lütfen..Orda biraz daha ayrıntı var.Teşekkür ederim, selamlarımla..  18.12.2008 12:31
 

Bazi dusunurler ise, cesitli bilgileri ve kaynaklari kullanarak tek bir ana fikir ustune gorus insa ederler.Mesela " Allah", " Tanri", " Anarsizme"," Kominizm" " Laiklik" , " Milliyetcilik", " Irkcilik", vs gibi...Bu durumda dusunceyi anlamak hayli kolaylasir.Peki bir baska turlu dusunme sekli varmidir? Kisisel gorusum: Evet vardir."Ozgur Dusunce" gorusudur bu ucuncusu.Iste bu dusunce gorusu politik olamaz,yani belli bir program cizemez ve topluma konturlari cizilmis bir hedef koyamaz.Bu nedenledir ki kisi ya gorusleri ile belli politakalarla ciftlesmek zorundadir yada her politikaya mesafeli durup kendi ozgur dusunebilme yetenegini ve yaraticiligini koruyabilmelidir. (Devam edecek).

David Auget 
 17.12.2008 15:56
 

Beyefendi, herkezin dusunce sisteminde merkeze oturtugu bir ana fikir vardi.Bu ana fikir esastir.Eger bir kisinin dusunce sisteminde bir ana fikir yoksa, bircok ana fikirler var demektir.Bircok ana fikirli dusunce sistemleri, okunmasi zor, anlasilmasi hemen hemen imkansizdir.Mesela batida Nietche boyle cok fikirli ve celiskili biridir ve neyazik ki zamanini bu eklemeli ana fikirleri birbirine uydurmaya calismismakla gecirmistir, ugrastikca da daha batmis zeki bir dusunurdur.Dusunce tarihinde yerini almistir, ama pratikte bu kisiden nasil faydalinabilir sorusu halen tartismalidir. (Devam edecek).

David Auget 
 17.12.2008 15:43
 

Benimle bu konuda aşıkmak atmak tartışmasını yapmak için iki kere düşünmek lazım. Biz 6.filo askerlerini denize dökerken sizin gibi düşünenler "Allah" adına bize saldırıyordu. Yada "Bağımsız Türkiye"özlemini dile getirirken yine birileri bize acımasızca saldırıryordu. 12 Eylül işkencehanelerinde tezgahtan geçirilirken siz ne yapıyordunuz ali bey. Bugün kü iktidar bile "Allah adına" deyip ABD nin yardakçılığını yapmıyormu. Hele allahsızlık ahlaksızlık, ahlaksızlık ise anarşizimdir safsatasına ne demeli. Ateizm ne zamandır ahlaksızlık oldu. 27 yıldır eğitimciyim diyorsunuz ama daha anarşisizm ne demek onu bile bilmiyorsunuz. Birilerini suçlarken öncelikle kelimelerin anlamlarını iyi kullanalım. BUgün bu ülkede din adına yapılan ahlaksızlığın din adına yapılan sömürünün din adına yola çıkanların ülkeyi ne hale getirdiklerine bir bakın sonra Ateistleri suçlayın.

Ali İhsan UĞUZ 
 15.12.2008 10:04
Cevap :
Ben ateizmden falan bahsetmedim ama madem öyle anlamışsınız öyle olsun..Ben bu ülkenin bundan altı sene, yedi sene önceki halini de biliyorum, şimdiki halini de..Elinizi vicdanınıza koyun; kaç banka batmış, kaç milyar hortumlanmıştı..Hala yeri doldurulamadı götürülenlerin..Götürenler de soluğu ABD de aldılar..Ali İhsan bey, Amerikanın oyunu çoktur, bazan onlara karşıyım diyerek onlara hizmet edersiniz....Ayrıca, benim sözünü ettiğim "anarşi" toplumdaki kargaşa yaratma çabasıdır; ahlaki çökmüşlüğün getireceği yozlaşmadır..Bugünün gençliği, Allah'tan uzaklaştırıldığı için buna daha yatkındır..Bunlar benim gözlerim..Siz başka şeyler görüyorsanız, görürsünüz, diyeceğim yoktur..Selamlar  19.12.2008 16:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4274
Toplam mesaj
: 225
Ort. okunma sayısı
: 814
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster