Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ağustos '19

 
Kategori
Kitap
 

Arda Erel'den "Kendine İyi Bak"

“Sonra güzel bir insan girecek hayatına. Sen, “kaldı mı böyle iyi kalpliler?” derken bulacaksın kendini. İlk başta anlayamayacaksın çünkü uzun zamandır yalnız hissetmiş olacaksın kendini koca evrende, onca insan olmasına rağmen” diye başlıyor Arda Erel’in “Kendine İyi Bak” adlı kitabı.

Erel yaşadıklarını, hissettiklerini küçük yaşlarda kağıda dökmeye başlayan yazarlarımızdan. İnkilap Kitabevi tarafından geçen yıl basılan kitabı 223 sayfadan oluşuyor. Akıcı ve sade bir dille yazılan eser, İstanbul’dan Londra’ya uçak yolculuğumda okudukça rahatladığım, rahatladıkça okuduğum bir kitap oldu.

Kafasını dağıtmak ve hayata dair birkaç ufak öğüt almayı çok görmeyenler için tavsiye ediyorum. Arda Erel, iyi kalpli olma yönünde nasıl ilerleneceğine, ruh halimizi nasıl dizginleyeceğimize, üzülmeden ve üzmeden nasıl yol alacağımıza dair güzel aktarımlarda bulunmuş. Yer yer şiirsel anlatımlara da yer vermiş Erel. Kitapta yer alan çizimler benim gibi sadeliği sevenler adına anlamlı olmuş. Kitapta ara ara sorduğu sorularla okuyucunun kendini gözden geçirmesine olanak sağlıyor. Kitabın özellikle 31. sayfasına bayıldım… Brüksel anılarımı gizlediğim “Gitmek mi Kalmak mı” adlı şiirim gözümün önüne geldi… Sizlerle de paylaşıyorum…

Gitmen gerekiyor, kalacak yeterli bir sebebin yoksa…
Affetmen gerekiyor, seni geceleri uyutmayan çok şey varsa..
Dinlemen gerekiyor, susmuyorsa kalbin..
Kabullenmen gerekiyor, ağırlık varsa üstünde, dolduruyorsa durup dururken gözlerini..
Vazgeçmen gerekiyor, huzur terk etmişse bedenini..
Unutman gerekiyor, hatırlamak çare olmuyorsa..
Başlaman gerekiyor, bitmişse bir şeyler..
Kendin için, kalbin için..

Yazara başarılarının devamını diliyorum. 

Sağlıcakla kalın,

İlknur Şimşek

 

 
Toplam blog
: 27
: 189
Kayıt tarihi
: 22.01.13
 
 

Hayal dünyamızda yaşadıklarımız çoğu zaman kendimizi ilgilendirir. Başkalarına anlatmaya kalkıştı..