Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
895
 

Aşk mı, sevgi mi? Karar verdin mi hayatındaki yeri neydi?

Aşk mı, sevgi mi? Karar verdin mi hayatındaki yeri neydi?
 

Birkaç adımdan sonra kendini bahçedeki sandalyenin üzerine zor attı. Kaskatı kesilmiş, yüzü bembeyaz olmuştu. Ne olup bittiğini anlatacak gücü kendinde bulamıyordu. Gözlerini bir noktaya sabitledi. Bir süre sonra gözlerinden süzülen yaşlarla hızlı hızlı olan biteni anlatmaya başladı.

"Aşk mı? Sevgi mi? Bilmiyorum ona ne hissediyorum. Ama aramızda adı bir türlü konmayan bir bağlılık var. Ama beni çok kırdı" diye ağlayarak anlatmaya devam etti. "Neden böyle söyledi. İnsan değer verdiğine böyle söyler mi diyordu". Gözlerinde hem hüzün hem de öfke vardı. Sonra bir süre sessizlik oldu ve tekrar büyük bir öfkeyle anlatmaya devam etti. Talihsiz birkaç cümle onu derinden yaralamıştı.

Bazen anlatmak istediklerinizi yanlış kelimeler kullanarak dile getirirsiniz. Daha sonra onu düzeltmeye çalıştıkça daha çok karmaşaya sebep olur olayı tümden çıkmaza sokabilirsiniz. İşte buradaki tam bununla örneklenebilecek bir olaydı.

"Böyle olmamalıydı. Benimle böyle konuşmamalıydı" diyordu sürekli. Belli ki beklemiyordu böyle bir tepkiyi. O kadar meraklanmıştım ki ne söylendiğini. Dinlemeye devam ettim. Sonunda onu bu kadar etkileyen olay dilinden dökülmeye başladı. Güzel başlayan bir konuşmanın ardından "Kalbimde ve hayatımda hiç kimse yok. Sanırım büyük bir boşluktayım. O yüzden sana yakınlığım" denmesi ona çok ağır gelmişti. Büyük bir öfkeyle ayağa kalktı. "Aradaki bağın adı ne olursa olsun böyle saçma bir tepki veremez bana" diyordu.

Böyle bir tepki bana verilse ne yaparım diye düşündüm. Gerçekten hem sinir bozucu hem de üzücü bir durumdu. Sevdiğim insan söylese yıkılır, arkadaşım söylese kırılırdım sanırım. Zor bir durum yaşanılan. Karşıdaki kişiyi de düşünmek gerek aslında. Belki anlatmak istediği bu değildi. Yanlış kelimeleri yanlış yerde kullandı. Ama değişmeyen bir tek şey vardı. Kadının gözlerinde ki hüzün ve öfke.

Yeri neydi acaba onun hayatında. Aşk mı? Sevgi mi? Yoksa hayatındaki boşluğu dolduran birimiydi. Kırgınlığını giderebilecek miydi? Yoksa bu kırgınlık onları birbirinden koparacak mıydı? Eski halini alır mıydı kırılan bir şey. Düzelir miydi incinen kalbi. Haklı kimdi. Ya da yaşanan bu durumda haklı aramak doğru muydu?

Ama kalpleri cevaplamalıydı bu soruyu. AŞK MI? SEVGİ Mİ? KARAR VERDİN Mİ HAYATINDAKİ YERİ NEYDİ?

Resim Kaynağı : Sir Lawrence Alma Tadema

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

doyumsuz olabiliyorlar. Hayatındaki her şeye karşı. Hep bir alternatifi olsun istiyorlar. Konu aşk bile olsa bu onların istediği birşey. Bencillik sadece.. Sevgiler

Feryal Lale Aslan 
 14.05.2007 0:31
Cevap :
Çok haklısınız. Malesef sevgiler artık bencil. Katkınız için teşekkür ederim. Sevgiler  14.05.2007 8:37
 

aşkta bencillik olduğu zaman bu gibi tepkiler alınabiliyor. çünkü taraflardan birisi ne istediğini bilmiyor. sadece hazırda biri bekliyor oluyor. bu düşüncede onda aşk emaresinin olmadığına işaret bence. kararını vermiş olsa bile karşıdakinin tamamen kaybetmiş bence. ben yazınızdan bunu çıkardım.sevgiler

Püren ERDEM 
 23.10.2006 18:21
Cevap :
bencillik her şeyi bitiriyor evet. aşk karşılıklı saygıdır. bu davranışsa bunu tamamen ortadan kaldırıyor. yorumun için teşekkür ederim....Sevgiler..  23.10.2006 22:04
 

bazen insanın en terkedilmişliğinde karşı cinsten birileri varsa yanında o an öyle bağlanırsın ki ona aşk mı? sevgi mi? karar veremezsin.halbuki hep yanındadır...onu hep görmek istediğin gibi görürsün taki yanlızlık seni sersemlettiğinde onu farkedersin!yakın bulmanda bu sebeptendir.hep derler ya "yeni aşkın geldiginde boşluk dolduranlardan değil,gittiğinde yeri dolmayanlardan olsun"

Selime 
 20.10.2006 13:46
Cevap :
bulabilmiş mi bilmiyorum. Sadece bu yaklaşımı bencilce buluyorum. düşünsene sen onun yanında hep varsın ama belirsizlik yaşıyor sana aşık olup olmadığını kestiremeyip boşluk dolduran bir kişi gibi görüyor. ne kadar acı değil mi? sadece kendi yaznlızlığını düşünüyor. bırakıp gittiği zaman geride kalanın ne olacağını değil. Aşk paylaşımdır. ben derken biz diyebilmektir. aşkın olduğu yerde bencilliğin işi olmaz bence.. Sevgiler  20.10.2006 15:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 194
Toplam yorum
: 2196
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1517
Kayıt tarihi
: 04.08.06
 
 

1981 yılında aslında istenmiyor olsam da geç alınan karardan dolayı hayattayım:)) Haritacıyım ve işi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster