Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mayıs '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
424
 

Askıda kitap

Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisi Koruma Derneği; şehrimizde çağdaş proje zincirlerinden birinin halkasını oluşturdu...

25 Mayıs 2009 Pazartesi günü saat 17.30 da Çanakkale' de kültürel bir adım daha atıldı... Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisi Koruma Derneği üyeleri; okumuş oldukları kitapları, şehrin muhtelif yerlerindeki mekanlara bıraktı. Dernek üyelerinin katılımıyla başlatılan kampanyaya katılımın ve desteğin yoğun olduğunu belirten yönetim kurulu, paylaşım ve dayanışmadan oldukça memnun kaldıklarını belirttiler. Ellerindeki kitapları, Belediye sosyal tesisleri, Şehir kulübü, Taşkın büfe, Halk bahçesi, Yalı hanı, Özsüt, Golf, Cafe Notte gibi mekanlara bırakan dernek yönetimi ASKIDAKİTAP kampanyası hakkında; şu bilgileri verdiler.
askıdaKİtap...

(askıda kitap/askıdaki kitap)

Bu bir çesit okuma ve okutma kampanyasıdır .
Paylasmaktır ve başlı başına bir projedir...

Projemizden kısaca söz edersek: Akşam üzeri kordondaki banklardan birine veya çay bahçesine oturuyorsunuz... Belki de otobüste oturduğunuz koltuğun yanında... Plajda güneşlenmek için uzandığınız kumsalda... Oturduğunuz yerde bir kitap var.. Adı "...."

"Ah!... Biri unutmus" derken, kapağını açıp içine bakıyorsunuz ve sizi şaşırtan bir yazı görüyorsunuz; "Ben bu kitabi severek okudum. Ve bitirdigim yerde bırakıyorum. Sizin de seveceğinize eminim. Severseniz okuyun, sevmezseniz aynen bulduğunuz yerde bırakın... Okursanız, numara verdikten sonra sizde oldugunuz yerde bırakın lütfen..."

Kitabın ilk sayfasını açtığınızda, karşılaştığınız not 25.05.2009-03/Çanakkale... Bu not; Üçüncü kişinin, bu kitabı, sizin bulduğunuz yere bıraktığını belirtiyormuş...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 161
Toplam yorum
: 91
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 732
Kayıt tarihi
: 26.01.08
 
 

1955 yılının, aydınlık Nisan sabahlarından birinde; 22 Nisan sabahı duyulmuş ilk avazlarım… Üsküdar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster