Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Eylül '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1433
 

Bakire misin? Uzak durrr

Bakire misin? Uzak durrr
 

-Üzgünüm seninle bir ilişkim olamaz...
-Neden????
-Çünkü sen bir bakiresin....

Çok garip ama bu diyalog benim yakın bir arkadaşımın başına geldi... Hem de birçok kez... 'Burası Türkiye, bekaret çok önemli, toplum olarak hala bunu aşamadık' diyenlere karşılık iyi bir örnek sanırım...

28 yaşında, çok akıllı, güzel ve iyi bir işte çalışan arkadaşımın tek bir kusuru!!! var (ki bunu kusur gibi algılamasını sağlayanlara sesleniyorum: İğrençsiniz) evet bakire... Batı'yla Doğu arasında kalmış ve ne yapacağını şaşırmış yeni nesil gençlerine inat, senelerdir kendini korumayı başarmış ve evleneceği o özel insanı beklemiş... Ve tek istediği anlayış... İlişkilerin yürümesi için cinsellik şart mı koşuldu da benim haberim yok??

-Ahhh sevgilim öpüş öpüş nereye kadar artık bir sonraki aşamaya geçmemiz lazım...
-Bak seks yapalım bak gör aşkımız ne kadar büyüyecek...
El üstünde tutulması ve saygıyla karşılanması gereken bir durumda, bu cümlelerin kullanılması bir genç kız için ne kadar acı verici hiç düşündünüz mü?? Ya da değer verdiği bir insanın 'Kusura bakma sen bir bakiresin ve cinsellik olmadan bir ilişki yürütemem' demesi... Acaba erkekler bakire kızları 'öcü' mü sanıyor? Şu an o erkek yanlış biriymiş, herkes öyle değil diyorsunuz ama benim hala şüphelerim var!! Biz nereye gidiyoruz, neden bu kadar köreldik, neden özelliklerimizi yitirdik... Burası Türkiye mi???

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Burası Türkiye, ama senin o arkadaşının arkadaşı kötü niyetli imiş, bakire isen seninle işim olmaz demiş. Aslında çokda kötü adam sayılmaz, piyasada evleneceğim deyip, bir kızın bakireliği bozan, sonra da istemeden oldu diyen erkekler de çok var 

stilwater 
 23.09.2007 17:08
 

... kadınlar bir erkekte beğenmedikleri bir davranışı tüm erkeklere mal ediveriyorlar. Yok ''Erkeklerin hepsi egoisttirler:'' yok ''Erkekler sadece cinsellik ararlar'' ve benzeri ithamlar. Bence çevremizde veya en yakınımızda yaşadığımız, gördüğümüz kötü erkek davranışlarını tüm erkeklere yükleme gayreti içinde olmamalıyız. Kadının da anlayışlısı, egoist olmayanı, her türlü iyi davranışı hak edeni vardır, erkeğin de. Lütfen herkesi suçlamayalım!
Herkesin sizin, bizim istediğimiz yapıda olmalarını bekleyemeyiz. Değişik insanlar, değişik yetişme tarzları. Bizim düşüncemize, yaşam felsefemize uymayanları kötüleyeceğimize, uyanını bulmaya çalışmalıyız.
Her düşünceye anlayışla yaklaşabilirsek hayat daha bir güzel oluyor. Tabii ki herkesin düşüncesine anlayış göstereceğiz derken, onlar gibi, düşünüp, onlar gibi yaşayalım demiyorum. Sadece onlara da tahammül edelim. Sizden uzak, Tanrı'ya yakın olsalar da.
Saygılarımla.

Mustafa Mumcu 
 21.09.2007 20:31
 

bence birbirlerinden ayrılmamalı. Yani bir kişinin sadece ruhunu sevmeyiz vücudunu da severiz. Aşık olduğumuz kişiyle cinsellik yaşamayı istemek de ence gayet doğal. Bununla birlikte herkesin düşüncesine de saygı duyulmalı. Bence bekaret önemli değilken bu karşımdaki insan için en önemli şey olabilir. Terketmek o kişiye sadece fiziksel ilgi duyduğunuzu gösterir. Bu da yanlış değil yine bence...
Ne dedim ben, toplayayım.
Bekarete önem vermek gibi vermemek de yanlış bir şey değil. İlişkide olunan bir kişiyle cinsellik istenmesi ve bunun reddedilmesi de kötü değil.
Herkes haklı bu durumda... Demekki kendi görüşümüze uyan kişilerle birlikte olmamız, ilişkinin geleceği için gereklidir. Bunu söylemek de bence iğrençlik değildir.

karga 
 19.09.2007 11:29
 

Merhaba arkadaşım yazıniçin sağol ama sana birşey sormak istedim. Bu insanın sosyal statüsü ve de inançlaı neledir. Nasıl bir ortamda oksijen yakıyor ki böyle bir tepkiyle karşılaşmış merak ettim. Ben 2 yıldır istanbulda yaşıyorum daha önce de ankaradaydım. Bu güne kadar 7 adet kız arkadaş-sevgilim oldu ama hiç biri de bakire değildi. Benim için bakire olup olmamaları da sorun değil çünkü bir beklentim yoktu. Kızlar artık kedilerini rahatça teslim edebiliyor ve de bunun için hiç bir sıkıntı duymuyorlar. Arkadaşının sorununa gelince, sevgilisinin bunu yapmak için üç nedeni vardır
1- Ya ilişki bisin diye veremiyeceği birşey istemiştir.
2- Ya da nasıl olsa beni bağlayan birşey yok,verirse alırım demiştir.
3- Yada gerçekten seviyordu beklemek istemedi ama sizin kız anlamadı.

Hoşçakal....

serkan sakinç 
 19.09.2007 11:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1537
Kayıt tarihi
: 18.05.07
 
 

Düşünen bir insanım. Olaylara farklı açıdan bakmaya çalışıyorum ve her zaman kendimi geliştirmeye. H..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster