Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '16

 
Kategori
Özel Lezzet Durakları
 

Bayanların dikkatine

Bayanların dikkatine
 

Aynı başlıklı ilk yazımda "Sevdiklerinizle oturup bu keyfi paylaşabileceğiniz, yanında muhteşem tatlarla tanışabileceğiniz bir yerden bahsetmek istiyorum size" diye yazmıştım. O zamanlar daha çok yeniydi K'dife. Açıldığından bu zamana kadar ki sürede çok şey değişti. Tecrübenin yanında lezzetlerine lezzet kattılar. Değişmeyen şeyse, hala kapıdan içeri girdiğinizde sizi kucaklıyor olması. Sıcacık konsepti, butik kafe olması farkıyla Konya'daki bayanların değişmeyen adresi olma yolunda hevesli ve sağlam adımlarla ilerliyor. Peki onu böyle farklı kılan ne mi? Haydi düşün peşime de size bu özel kafeyi daha detaylı anlatayım...

 "Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı"

Ne güzel demiş şair. Kahvaltının kesinlikle mutlulukla bir ilgisi olmalı! K'dife Mekan'da da işte bu mutluluğun özel adreslerinden biri. Zengin kahvaltı çeşitleriyle taze ürünleri ve lezzetli görüntüsüyle mutluluğunuzun sebebi olmaya talip...

Kahve, kendiliğinden bir dildir.

Her ne kadar çayın demiyle mutlu olanlardan olsam da kahvenin hatırını da görmezden gelemem. Siz de kahvaltı sonrası kahvenizi içmeden duramayanlardan mısınız? Kahvaltıya gerek yok, güne kahveyle başlasam yeter diyenlerden misiniz? Peki kahvesiz yaptığınız sohbet eksik mi geliyor? O zaman doğru adrestesiniz. Özel yapım kahveleri ve yanında sundukları el yapımı kurabiyeleriyle K'dife Mekan'da dostlarınızla kırk yılı devirebilirsiniz.

Annem yapmış gibi LİMONATA!

Malum sıcaklar kapıda. Serinlik veren bütün içeceklerin de başımızın üstünde yeri var .(yazar torpili: çayın yeri hiç değişmez:) Geleneksel tadının yanında seçebileceğiniz alternatifler K'dife Mekan'da mevcut. Ayrıca şefin doğaçlama yaptığı limonataları da tatmanızı ısrarla öneririm.

Bir TATLI huzur almaya geldik...

K'dife Mekan'da birbirinden lezzetli tatlılarla karşılaşmaya hazır olun. Tiramisu, browni, cheescake, birbirinden çeşitli kuru pasta ve ev baklavası vitrinde yerini almış duruyor. Bunun yanında el yapımı çikolatalarsa tadılmaya değer. Ama benim favorim kesinlikle K'dife Pasta. Kadifemsi görüntüsüyle gerçekten denenmesi gereken özel bir lezzet. 

Geleneksel tatlar K'dife Mekan'da...

İçli köfteden mantıya, kısırdan su böreğine, börek çeşitleri ve gözlemeleriyle geleneksel tatlar K'dife'de. Ayrıca 12.00- 14.00 saatleri arasında, günlük belirlenen menülerle ev yemeği yiyebilir, fast food tatsızlığından kurtulabilirsiniz.

Bir Urfa türküsünde "bol yoğur gelin bacı, ille de canım çiğköfte" der. Siz de o türküye iştirak edenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Hafta sonları farklı tatlar etkinliğiyle K'dife Mekan, müşterilerine farklı tatlar sunmaya çiğköfte ile başlıyor. Sevdiklerinizle beraber bu lezzete eşlik edebilirsiniz.

K'dife Mekan özel günlerinizde size yol arkadaşı oluyor.

K'dife çeşitli organizasyonlarda da size yol arkadaşı oluyor. Üst katta kafe düzeni , alt katta kalabalık misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz geniş bir salon bulunuyor. Kına, doğum günü, baby shower, toplantı vs. gibi özel günleriniz için hizmetinizde. Ayrıca karaoke ve ses sistemi de bulunan K'dife'de isteğe göre düzenlemeler de yapabiliyorsunuz. Bunun yanında bayanlar günlerini de burada yapmayı tercih ediyor. Belirleyeceğiniz menünüzle misafirlerinizi burada ağırlayabiliyorsunuz. Hem de kültürümüzün bize öğrettiği gibi özel bir titizlikle ve güler yüzle...

K'dife bunun için ev sahibi olmaya gönüllü bir yer. Aklınızın bir köşesinde bulunsun derim...

Efendiiim görüldüğü üzere Konya'nın artık bayanlara özel bir kafesi var. Yolunuz düşer gönlünüz de isterse diye adresini aşağıda belirttik. Bir uğrayıp görün oradaki güzel insanlarla da tanışın isterim.

Şimdiden afiyet bal şeker olsun:)

K'dife'nin lezzetli dünyasına hoşgeldiniz!

 
Toplam blog
: 61
: 157
Kayıt tarihi
: 26.09.13
 
 

"Sevgili günlük" tadında, aşure kıvamında ..