Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '21

 
Kategori
Özel Günler
 

Ben Anadolu Kadınını Severim

Uzaklardaki bir yerlerdeki o ülkede, gökyüzü daha mavidir belki, sarmaşıklar vardır  duvarlarında  veya yumuşak esen bir rüzgar bahçesinde, bir kadın vardır  Ülkü’sünden yılmayan ,  bir kadın vardır o evde aşkı var eden. .

O kadın  bir milletin en büyük gücü. Sevgiyi, sevilmeyi daima yaşayacak olan.

Türk Kadını Dünya Kadın hareketinin  en büyük temsilcisi, örneği. Kadınlar yeryüzünün gökyüzü ile birleştiği yerde el el bir milletçe yükseklerde,  çok yükseklerde.

Dinmek bilmeyen acıların tümünü yok eden,  saran kadın. Hoşgörü şefkat onun ideolojisi.

Sözler mi önce başlamalı insan  kendisine sormalı  kadın nedir,  nasıl davranıyorum, nasıl  eşitleniyoruz, nasıl seviyoruz? Bir  toplumun davranışlarında gösterir, kendisini. Evde, tarlada,  her yerde . Hangi ölçülerde görülür.?

Bir eşin, bir sevgilinin, bir bireyin, bir toplumun davranışında gösterir. Uygar, medeni olmadıkça, duyguları  değiştirmedikçe , eğitimde incelmedikçe, çaba göstermedikçe sözde duygular kadınları bugün de acı bir şekilde yaşandığı gibi şiddete, cinayete, objeye  maruz bırakmaktadır.

Dünyadaki kadınların  ilk kez grev hakkını protestosunu sergileyen o kadınlar,  o gün başlamış ya kadın hareketi.

Ben Anadolu'nun güzel kokan kadınını cefakar, ana, vatan sevgisini omuzlarında taşıyan kadını seviyorum.

Şehit haberleri, acıları.  Anaların o yangın, acılı yürekleri dayanılır değil . Terörle güçle mücadele edilmektedir .  Bir milletin, bir devletin  gücü daima sonsuz olacaktır .

Bir memleketin davası kadın. Her şey değişmeli şu ülkede   Kadına şiddet, kadın cinayeti  yok edilmeli.  Sosyolojik bilimsel incelemelerle toplumun psikolojisi ele alınmalı. Yasal yaptırımlarla, eğitimle yok edilmeli.

KADIN tam kapasiteyi ifade eder, bütünler.

Kadın ki, yönetim kademelerinde , siyasi kademelerde, devlet yönetiminde.

Yeryüzünün soluk ve nefesi olmaya yüz tutacaktır, damlaları. Özgürlük ağacının dallarından sarkacaktır. Bereket ve toprak için.

Dünya Kadınlar Günü  dünya ülkeleri için de barış ve sevgiyi çağırır.

(N.K)

 
Toplam blog
: 642
: 524
Kayıt tarihi
: 19.07.08
 
 

Muğla'nın YERKESİK  beldesinde dünyaya gelmişim.  Yöremin o solunacak havasını, coğrafyasını çok ..