Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '07

 
Kategori
Yemek - Mutfak
 

Ben de yemek tarifi yazarım. Hem de çok lezzetli. Hmmm.

Ben de yemek tarifi yazarım. Hem de çok lezzetli. Hmmm.
 

Ben yemek tarifi yazamaz mıyım? Yazarım. Buyurun. Çok lezzetli, vitamin ve protein yönünden zengin, besleyici, masrafı az, mutfağımızın vazgeçilemez yemeği. Karşınızda menemen!

Malzemeler (Dört kişilik(okey) , 3 kişiyseniz 1 kişi bulursunuz herhalde):

6 büyük domates ( Ben yapmasam da siz üşenmeyin kabuklarını soyun)

5 yumurta (4 olabilir, 3 belki, aman bana ne! Siz ne kadar isterseniz o kadar kırın)

1 ufak soğan (ince kıyılmış, ama ben doğruyorum bazıları daha kalın oluyor sanırım bir sakıncası yoktur)

5 adet sivri biber (İnce kıyılmış, 2 mm’den kalın yapmayın sakın)

1/2 çay bardağı rendelenmiş peynir (Valla baktığım internet sitesinde yazıyordu ben de buraya yazdım ne olur ne olmaz)

Birer çay kaşığı tuz, karabiber, kırmızı biber (delikli çay kaşıkları vardı bir zamanlar onlarla ölçü olmaz, denedim aradan düşüyorlar)

2 çorba kaşığı yağ (evinizde bir tane çorba kaşığı varsa, diğerini komşudan isteyebilirsiniz. Sakın aynı kaşığı iki defa kullanmayın. Demedi demeyin.)

1/4 demet kıyılmış maydanoz (demeti 4 parçaya ayırıp bir tanesini kullanın ben yazıdan öyle anladım siz daha iyi bilirsiniz, diğer 3 parça ne yapılır o buranın konusu değil )

Hazırlanışı

Yağı tavaya koyun. (Ocağı yakmayı unutmayın). Soğan ve biberleri ekleyerek sarartın.(Biraz rahatsızlar, sarardılar) Üzerine domatesi, maydanozu, tuzu, karabiberi ilave edip suyu çekene kadar pişirin. (Acımayın, susuz bırakın onları, gerekirse haince gülerek yere su dökün)

Ayrı bir kapta(burası önemli), yumurtaları çırpıp tavaya ilave edin. Hepsini karıştırarak arzu ettiğiniz kıvama gelene dek pişirin(çok pişirin kuştan grip kapmayın). Ocağı söndürmeden önce üzerine peyniri gezdirin. (Sonunda ocağı söndürmeyi unutmayın).

İşte böyle dostlar. Bu tarifi yazarken herhangi bir internet sitesinden yardım aldığımı sakın düşünmeyin (siz bilirsiniz). Tamamen kendi kendime bulduğum bir yemektir(valla). Afiyet olsun(bunun yazmazsam ayıp olurdu).

Not: Bir dahaki sefere makarnanın nasıl yapılacağını anlatacağım. Biliyorum dört gözle bekleyeceksiniz. Aman siz de biraz sabırlı olun canım.

 
Toplam blog
: 136
: 1494
Kayıt tarihi
: 16.02.07
 
 

Yaşam ışığını 1968 yılında Bafra’da gördü. İnşaat Mühendisi ve aynı sektörde yazılım geliştiren bir ..