Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Eylül '19

 
Kategori
Sivil Toplum
 

Ben Ölürsem Çocuğuma Kim Bakar

Bazı yazılar ve sohbetlerde ben ölürsem çocuğuma kim  bakar diyorlar. O yüzden de çocuğum benden önce ölsün diyorlar. Evet, bu söz 2005 Yılına kadar doğruydu. Bu artık bir istismar ifadesidir. Neden mi

1994 Yılında Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir belediye başkanı oldu. İşte o günden sonra engelliler için her şey eskisi gibi olmadı. İlk defa belediyede engelli birimi kuruldu. Ve Lokman Ayva bu birimin başındaydı. İlk defa siyasi partilerde engelli birimleri oluşturuldu. Sonrasında 2005 Yılında engelliler kanunu çıktı ve Devlet artık evde bakım ve kurum bakımı hizmeti sunuyor. E ngelliye bakan kişiye Devlet ödeme yapıyor. Bildiğim kadarıyla 1383 Lira oldu.

Evet, sorunlar var. Her şey güllük gülistanlık değil örneğin evde bakım hizmeti sunanlara bakım sigortası sözü verilmişti. En yakın zamanda bakım sigortası hizmete girse çok harika olur. Bir de kurum bakımı var. Yine yanılıyorsam düzeltin kimsesi olmayan engelliye yaşı kaç olursa olsun bakan kuruma ödeme yapılıyor. Hala bu meselenin istismar edildiğini görünce duyunca yazayım dedim. Elbette anamız babamız gibi bakılmayız sorunlar olabilir. Ama artık Devletimiz kimseyi ortada bırakmıyor.

Salih Arıkan, Sel: 0506 514 96 93

 

 
Toplam blog
: 1156
: 67
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Karaba..