Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '15

 
Kategori
Aşk - Evlilik
 

Ben sana Kardelen olmayı öğretemedim !

Ben sana Kardelen olmayı öğretemedim !
 

Kardelen Çiçeği


Sen beni terk edip gitmiştin unuttun mu ?.  '' Sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı ? '' demiş Nazım Hikmet. Mecburen ayrılığı kabullenmek zorunda kaldım. Evet bir erkek için terk edilmeyi kabullenmek güçtür. Ben terk edildim işte. Beni sen terk ettin. Aşk bir kuvvet gösterisi ise yendin beni...
 
Biliyor musun ? Hiç suçlamadım seni. Hiç beddua etmedim arkandan. Hiç kötü söz söylemedim. Her zaman daha çok mutlu olmanı istedim yürekten. Eğer ben seni gerçekten sevmişsem racon bunu gerektirmez mi ? Eğer beddua edersem, eğer ilenirsem, ardından hakaretin bini bir para olursa sana geçmişte söylediğim o sözlerin ne anlamı kalır sahi sevgili Ama ; aşağılık kompleksi de durmadım. Yaşamımda hiç keşkeler olmadı. Örneğin '' Geçmişte şöyle davransaydım da kaçırmasaydım onu '' demedim. Beni doğrularım kadar yanlışlarım da olgunlaştırdı çünkü.
 
Keşke ; beni terk ettiğine değseydi. '' İyi ki terk ettim onu . Bak şimdi daha çok mutluyum, daha çok huzurluyum '' diyebilseydin. Evet yendin beni kabul ama bu bir Pirüs Zaferiydi. Ben geçmişten ders çıkardım, ben olgunlaştım. Ben senden çok şeyler öğrendim. Ama sen benden hiç bir şey öğrenememişsin. Öğrenseydin , böyle çıtkırıldım olmazdın. Düştüğün yerden kalkmasını da bilirdin. Demek ki sen benden daha usta bir öğretici isin. Ben direnmeyi ben kardelen olmayı öğretemedim sana. Sezar'ın hakkı daima Sezar2a.
 
Duydum ki ; beni terk ettikten sonra, ileriye gideceğine geriye gitmişsin. İnan sevinmiyorum buna. Keşke benden daha çok mutlu olsaydın. Keşke beni terk ettiğine değseydi. İyi ki terk etmişsin beni. Sayende hamdım piştim, sayende olgnlaştım. Sakın bu sözlerimde bir ironi arama eski sevgili. Seninle güç gösterisi yapamam. Bir kere yaptım ve sen beni yendin. Yine de her şey için geç değil. Asıl yaşamın mazgallarına. Beni terk ettiğine değsin. Kendini bırakma !..
 
 
 
 
 
 
Toplam blog
: 81
: 7360
Kayıt tarihi
: 24.04.15
 
 

Türkiye'nin kısa espri konusunda en çok üretken ve tanınmış mizah yazarlarından birisiyim. 30 yıl..