Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
841
 

Beyaz Show artık 22:30'da

Beyaz Show artık 22:30'da
 

Kanal D'yi kararından, BEYAZ'ı başarısından dolayı kutluyorum.


Televizyon izleyicilerinin gözleri aydın! BEYAZ SHOW artık her cuma saat 22.30'da başlıyor. Yine Kanal D'de tabii. Zaten Kanal D'den başka bir kanalda, bir "Beyaz Show" tasavvur edemiyorum.

12 yılı aşkın bir zamandır gece yarısından sonra başlayan ve bazen sabahlara kadar zevkle izlediğim BEYAZIT ÖZTÜRK'ün bu güzel programını, bundan böyle daha çok insanımızın izlemesi mümkün olacak. Çok seviniyorum.

Ülkemizin en başarılı gençlerinden biridir BEYAZIT ÖZTÜRK, NTV'de Kadir Çöpdemir ile yaptığı program da aynı başarıyı yakalamıştı.

Geçenlerde bir magazin programında, BEYAZ şöyle diyordu;

"Türkiye'nin bir yerinde bir adam öldürülse, ölen adam da katil de beni tanıyor. Yani ben medyaya 'beni rahat bırakın, istediğim gibi yaşayayım' diyemem. İnsanlar benim yaşantımı merak ederler, ben artık 'ben' olmaktan çıkmış, topluma mal olmuş biriyim. Medya da benim yaşantımı istediği zaman haber yapacak tabii. Örnek olmalıyım. Topluma kötü örnek olabilecek davranışlarda bulunmamalıyım"

İşte bu bakış açısı başta olmak üzere, yakışıklılığı, eğitimi, kültürü, sempatikliği, tabii halleri, programlarını büyük bir özveri ile hazırlaması BEYAZ'ı TV dünyasında 12 yıldır çok başarılı bir isim haline getirmiştir.

Stüdyo seyircilerine de, telefon bağlantılarıyla katılanlara da, evlerinde seyredenlere de her zaman saygılı olmuş, kendisiyle her zaman gurur duyabileceğimiz bir Türk Genci'dir BEYAZ. Keşke tüm TV program sunucuları Beyaz'ı örnek alabilseler.

Bilhassa ağlayan, sızlayan, yardım isteyen konuklarla program yaparak içlerimizi karartanlar da BEYAZ'ı örnek alsalar.

Bu akşam (11 Ocak 2008), ilk defa 22:30'da başlayan programda konuk olarak Kanal D Haber Genel yayın Yönetmeni Mehmet Ali BİRAND, RTÜK Başkanı Zahit AKMAN, program yapımcısı Can TANRIYAR, nişanlısı ses sanatkârı ve sunucu Petek DİNÇÖZ ve Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail ÜNAL http://www.besiktas.bel.tr/ vardı. Hepsi de birbirinden değerli ve samimi insanlar. Beyazıt Öztürk'ün programında olmanın rahatlığı içinde hepsi de. Bir tanesi bile samimiyetsiz değildi. Her şey tabii. Konuşmalar, şakalar, espriler... Hayranlıkla izledim. Türkiye'de uç noktalardaki insanların bu davranışları beni çok mutlu etti.

Alman şarkıcı SCHANTEL de vardı ama ben biraz geç açtığımdan onu izleyemedim.

Beşiktaş Belediye Başkanı'nın ismini ve ilçesi için yaptığı güzel çalışmaları daha önce duymamıştım. Ama merak ettim, Belediye'nin web sitesine girdim, hepinize tavsiye ederim, siz de bu değerli insanın Belediyesinin web sitesini bir ziyaret edin!

Allah'ım ne olur, Türkiye'mizdeki değerli insanların sayıları artsın! Ülkesi için çalışan, ülkesini ve onun insanlarını hiçbir ayırım yapmadan seven, hizmet aşkıyla dolu, çağdaş insanlarımız çoğalsın! Onlara değer veren, yaşadıkları sürecede bu değeri esirgemeyen insanlarımız da çoğalmalı. Kıskançlıkla, fesatlıkla bir yerlere varılmıyor.

Beşiktaş Belediye Başkanı, konuk olarak katılanların kepsini şahsen tanıyor zaten. Bu arada bir sürpriz yapıldı ve Beşiktaş Belediyesi 8 yıldır beraber yaşayan Petek DİNÇÖZ ve Can TANRIYAR'ın nikâhlarını kıydı. Nikâhtan önce kısa bir reklam arası verilerek Petek Hanım'ın beyaz gelinlik, Can Bey'in de damatlık giymesi sağlandı. Çok güzel bir tablo. Gözlerim yaşardı mutluluktan. Çoook güzel.

RTÜK Başkanı Zait AKMAN da belirtti bu akşam ben de buradan rica ediyorum;
Televizyonlarda jüri üyesi, sunucu ve şarkıcı olarak hepimizin tanıdığı medyatik ünlülerimiz, lütfen kulak verin! Çoğunuz sık sık sevgili değiştiriyorsunuz. Sevgililerinizi, yasak aşklarınızı, evlilik dışı ilişkilerinizi programlarınızda açıklıyorsunuz. Hatta bazılarınız evladınız yaşındaki gençlerle olan ilişkilerinizi sık sık programa konuk ediyorsunuz. Lütfen özel hayatınıza dikkât ediniz. Sizler artık halka mal olmuş kimselersiniz. İstediğiniz gibi yaşamanız zor. Topluma kötü örnek olmayacak şekilde, mümkün olduğu kadar skandalsız ve ahlâklı yaşamaya dikkat ederseniz hepiniz birer BEYAZ olamazsınız ama onun sevgisine yakın sevgiyi yakalayabilirsiniz.
Tabii onun kadar başarılıysanız.

Saat 22:30'da başlayan BEYAZ SHOW, tam 01:30'da sona erdi.

Program sona ermek üzereyken Beşiktaş semtine konan kameralardan yapılan yayınla, semtin yarıya yakınının BEYAZ SHOW'u seyrettiği ışıklarını yakıp söndürmelerinden görüldü.

BEYAZ SHOW muazzam bir başarı yakalamış. Kanal D yöneticilerinin yıllar sonra da olsa BEYAZ SHOW'un yayına giriş saatini erkene almalarını kutluyor, BEYAZIT ÖZTÜRK'e ömür boyu başarılar diliyorum.

Mustafa Mumcu, 12. 01. 2008 Saat: 02:30

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sormayın hafta sonu bile olsa sanırım biraz erken yatan biriyim. Programın sonu hiç gelemiyordu malesef. Bu hafta keyifle seyrettim. Konuklar da birbirinden değerliydi. Program hakkındaki eleştirileriniz de çok güzel.

Seyran Aksoy 
 21.01.2008 17:48
Cevap :
Sevgili Seyran Hanım, bir ortak yanımızı öğrendim. Siz de benim gibi erken yatıyormuşsunuz. Ben sabahları saat 06:00 veya 07:00'de yatıyorum son haftalarda. Öğleden sonra 13:00'de filân da uyanırım. Böyle erken yatınca son haftalarda, abonesi olduğum "Lerzan Bacı ağlattın beni acı acı" programını seyredemiyorum. Dolayısıyla bu konuda blog da yazamadım uzun zamandır. BEYAZ SHOW programı ile ilgili düşüncelerimiz de aynı. Bu hafta da güzeldi. Şener Şen her programa çıkmaz. Beyaz'a konuk oldu. Emel Sayın deseniz, bir türlü yaşlanmayan, hep güzel ve asil görünümlü Türkiye'nin yüz akı bir sanatçı. Sesi çok güzel, kendisi çok güzel, sinemada, dizilerde başarılı ve skandalsız yaşıyor. Keşke tüm kadın sanatçılarımız da Emel Sayın'ı örnek alsalar. Ben kendisini çok seviyorum. Samimi gülümsemesine bayılıyorum. Rasım Öztekin, başrollerde oynamasa da her rolünde başarılı biri. 4 kere yatçaz kalkçaz yine BEYAZ SHOW. Cuma 22:30 Saygı ve sevgilerimle.  21.01.2008 22:27
 

Beyaz için. Saygılı ve ölçülü olduğu için. Beyaz'ın diğer sanatçılara örnek olması konusunda söylediklerin dikkate şâyandır. Sanırım ilgililer bu yazıları okudukça, kime nasıl ve ne şekilde değer vermeleri gerektiğ noktasındaki hassasiyetlerini gözden geçirirler. Sağol Mustafa Abi, güzel ve tecrübe kokan bir yazı idi.

Baver Ergun 
 12.01.2008 20:21
Cevap :
Teşekkür ederim sevgili BAVER. Sadece eleştirmek marifet değil tabii, alkışlamasını da bilmeliyiz. Hak eden insanlara hak ettikleri zaman, sağlıklarında değer vermek ve bunu dile getirmek gerekir, diye düşünüyorum. Bu her alanda böyledir bence. Yakınlarımızla olan ilişkilerimizde de, diğer insanlarla olan sosyal ilişkilerimizde de. Sadece eleştiren toplum olmamalıyız. Methedebilmeliyiz. Ama iltifatlar samimi olmalı. Bu çok önemli. Menfaatimiz gereği birilerini methetmek herkesin yapabileceği bir şeydir. Biz yapmasak da olur. Saygı ve sevgilerimle GÜZEL İNSAN BAVER.  12.01.2008 22:53
 

Bende dün gece Hatırla Sevgili ve Beyaz Show arasında bir seçim yapamayanlardanım,hatta yayın saati erkene alınan showun ilk konuğunun Petek Dinçöz olduğunu duyunca burun kıvırmıştım doğrusu, diziyi seyrederim diyordum ama tersi oldu Beyaz Show öyle supriz bir giriş yaptı ki yeni yayın saatine,dün gece hem ağladım,hem güldüm,hem de çok eğlendim. Bu arada Hatırla Sevgili'de neler oldu acaba:)

Elif'ce 
 12.01.2008 18:00
Cevap :
Sevgili Elif Hanım, siz 4 ay önce BEYAZ ile röportaj bloğu yayınlanan arkadaşımızsınız. Birlikte resim de çektirmişsiniz. Yayın saatinin erkene alınmasına en çok sevinenlerden olduğunuza inanıyorum. Bu arada HATIRLA SEVGİLİM'in yayın saatinde mutlaka değişiklik yapacaklardır. Yorumunuz için teşekkür ederim. Saygı ve sevgiler.  12.01.2008 23:00
 

Umarım bu yazınız RTÜK Başkanına da ulaşır. Demekki bizler güzel olan şeyi takdir etmeyi de biliyoruz. Beyazıt Öztürk' ün showu bizim evinde vazgeçilmez programı, bende çocuklarımdan alışmıştım yıllar öncede büyük bir zevkle izliyordum hala bu güzel show aynı güzellikte izleyebiliyorum. Kaliteli programlar seyircisiyle buluşuyor. Petek Dinçöz' ün ve Can Tanrıyar' ın düğünlerini ekrana taşımaları da ayrı bir güzellikti. Zevkle büyük bir neşeyle hepimiz izledik. İnşallah 8 sene süren beraberlikleri bir ömür boyu devam eder. Beyaz' ın RTÜK Başkanına bizim program kapanmaz değilmi soruları, yaptığı espiriler, seyircisiyle bütünleşmesini, gerçekten takdir ettim. RTÜK Başkanın da konuşmaları çok güzeldi. Magazin programları hakkında çok doğru bir söz söyledi. İnsanların özel hayatları artık deşifre edilmeyecek. Ben yıllardır bu sözü bekliyordum. Kendisine de teşekkür ediyorum.İnşallah sözünde durur. Ah birde doğru yolu Seda Sayan' a gösterse ne iyi edecek diyorum..Selamlar, sevgiler...

Zeynep Gülay 
 12.01.2008 14:20
Cevap :
Sevgili Zeynep Hanım, yorumunuz için teşekkür ederim. Seda Hanım, aptal bir kadın değil. Bu kadar yıldır tepelerde kalmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Stardust'ta yıllar önce uğruna adam öldürüldü. Evlendi, boşandı, aşk(!) yaşadı, ayrıldı. Hemen hepsini de kendisi ekrana taşıdı. Yıllarca Hakan Şükür'ün kardeşi ile "amca oğlu, hala oğlu" ilişkisi yaşadı. Kısacası özel hayatının örnek alınacak hiçbir yönü yok. Aksine gençlere kötü örnek oluyor. Petek Diçöz'ün sözlerini alıp kuyumcuya gitmeli. "Bunlardan bana küpe yap kulağıma takacağım." demeli. RTÜK Başkanı ne yapsın? Hepsi arkadaşı. Herkese de düşman mı olsun? Biraz da insanlar kendileri düşünmeliler. Kanal D, bence Türkiye'nin en büyük kanalı. Ama şu Seda Sayan'a verdikleri yetkiyi biraz kısmalılar. Şimdi de STAR TV'de FEDAİ dizisi. Kim seyrediyor bilemem ama 2 kasıntının, yapmacık bakışlarını, sahte davranışlarını seyredeceğime Lerzan Bacı'yı seyreder sinirden ağlarım daha iyi. Saygılarımla.  12.01.2008 16:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3180
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster