Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ocak '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
4948
 

Olmadı Esra Ceyhan!

Olmadı Esra Ceyhan!
 

Lütfen konuk seçimine biraz daha dikkat edin!


Tüm gündüz programlarını eleştirirken, bazen kötü duygulara kapılıyordum.
"Acaba Esra Ceyhan'a haksızlık mı yapıyorum?" düşüncesi içimi kemiriyordu.

Esra Hanım, sizin programlarınızı yıllarca izleyen biriyim. Çoğunu beğenirdim. Ama son zamanlarda konuk seçiminde pek dikkatli davranmıyorsunuz gibi geliyor bana. Siz akıllı ve güzel bir kadınsınız. Seyircilere pozitif enerji aşılayacak özellikleriniz var. Gülümsemeniz, hareketleriniz, kimseyi kırmamaya çalışan tabii konuşmalarınız hoş.
Yalnız size şunu sorabilir miyim sevgili ESRA Hanım? Yardım istemek için gelenlere ağırlık veren çok program var. Siz de bunlardan biri mi olmak istiyorsunuz? Reyting için devamlı insaların Türk Milletinin duygularını suiistimal etmesine imkân mı vereceksiniz? Çok daha güzel konular var. Yardım isteyenleri Devletimizin makamlarına havale edemez misiniz. Onların rezilliklerini bizlere göstermeden?

Dün de seyrettiğim ve tamamen düzmece niyetlerle, suiistimal ederek, yardım koparmak için geldiklerine inandığım 3 kişi ile toplumu oyalıyorsunuz.

Anne, "Ben evladımı terk ederim ama gelinimi bırakmam, onu çok seviyorum." diyor.
Herkes alkışlıyor.
"Bravo be, ne insanmış ha! İşte kaynana dediğin böyle olmalı."

Duygusal milletiz ya! Çoğumuzu iki boyalı lâf etkileyebiliyor.
Ben etkilenmedim.
İkisini de terk etme! Aile arasında hallet işini. Ne arıyorsun televizyon kanallarında? Milletin duygularını suiistimal etmek amaçlı, plânlanarak gelinmiş. Güzel bir davranış değil tabii.

Gelinin yüzü çok güzel. Ama bir kaza sonucu sol yanı hasar görmüş. Bunun estetik ameliyatlarla filân tedavi edilmesi gerekiyor. Masraflı iş tabii. Gelmişler Esra ablalarına, bence senaryoyu da üçü evde hazırlamış. Esra Hanım bunu fark etti ki programı onlardan bahsetmeden sadece Cüneyt Arkın ve eşi Betül Yüreklibatur ile kapattı.

Sevgili Esra Hanım, lütfen biraz dikkatli olun! Millet olarak zaten çoğumuz ekonomik sıkıntılar içindeyiz. Bir de sizin programlarınızla içimiz kararmasın!

Damat 12 yaşında iken kaçırmış kızı! Allah Allah! Ben 12 yaşında sünnet oldum ya! Bu ne menem iştir? Bunlar nasıl bir ailedir? Anne almış şimdi 20'nin üzerindeki oğlunu, takmış gelinini de koluna, "Ver elini Esra Ceyhan programı!"

Oğlan, ukâlalık yarışması yapılsa, birinci olamazsa bile mutlaka ikinci olur. Mikrofon eline geçince, dır... dır... da... dırrrrrr... Stüdyo seyircilerine teker teker lâf yetiştiriyor.

Konu ne? Eşinin yüzü bozulmuş da, düzeltilmezse ayrılacakmış. Kim düzeltecek? Esra Ceyhan'ın rica edeceği profesörler. İyi be! Sağlık sigortalarına filân gerek yok, Esra Ceyhan, Seda Sayan, Şebnem Kısaparmak, Su Gibi, Serap Ezgü... İsimlerini sayamadıklarım kusura bakmasınlar! Haaaa... Bir de Lerzan Bacı'm var. Bunlara akın edelim, her bi derdimize deva olsunlar!

Damat, gelini öyle aşağılıyor ki, anlatmak zor. Ama gelinin hiç umurunda değil. Masum masum, acındırıcı ifadelerle bakıyor.

Esra Hanım soruyor:

- Ne diyorsunuz eşinizin söylediklerine?

- Haklı, doğruyu söylüyor.

Gel de çıldırma. Bir çocukları var, 2 aylık da hamile. Ama kocası yüzüne estetik ameliyat yapılmazsa boşayacakmış? Nerede kadın hakları dernekleri? Nerede hükümet yetkilileri? Bir kadına bu kadar kötü muamele yapılır mı?

Darılmayın ESRA Hanım, size değer veriyorum ama, bu insanları bizim karşımıza çıkardığınız için de kınıyorum. Lütfen stüdyo konuklarını seçerken daha titiz davranın. Bizleri yalanlarla dolanlarla aldatmasınlar. Siz de buna alet olmayın.

Mustafa Mumcu, 10 Ocak 2008 / 17:10

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İik zamanlar ben de severdim E.Ceyhan'ı,ama inanın artık o yapmacık,kızan,azarlayan,ciddi hallerine bir saniye bile tahammülüm yok.Bir saniye bile. O kadar kendilerinden eminler,o kadar çok büyük iş başarıyormuş havalarındalar,o kadar büyükleniyorlar ki anlayamıyorum. Gelen konukların,kim olursa olsun,yaptıkları yalakalıklar (çok affedersiniz), yüzünden bunlar böyle,değiştiler ve şımardılar.Hiiiç izlemiyorum valla.Saygılar...

DİNOZOR 
 19.01.2008 10:37
Cevap :
Aynen öyle sevgili DİNOZOR, bunlar sanki sunucu değil de yardım melekleri. Yapmacık tavırları beni de çileden çıkarıyor. Hele o stüdyo seyircilerine dönüp "Nasıl, bugün dünden daha mı güzelim?" tavırları yok mu? Sanki herkesin derdi onun zayıflaması, güzelliği. Tabii olamıyorlar. Yazımda bahsettiğim sevimsiz oğlan ile eşini 2-3 gün sonra yine programına konu konuk etti. Başka bir gün de o vicdansız damadı eleştirdi. Madem eleştiriyorsun niye davet edip de karşımıza çıkarırsın? Saygı ve sevgilerimle.  19.01.2008 14:47
 

Ne denir ki bilemiyorum! Kalitesizlik diz boyu, al birini vur ötekine. Efendim, halk istiyor bu proğramları demek ucuzluktur tek kelime ile. Ben ekranlarda halk göremiyorum. Gördüklerimiz ise oranın görselliğinden ve ticari çıkarlarından nemalanan Tv müdavimleri. Bunun adı, insani duyguları depreştirerek insanların kaygusu üzerine bina kurmaktır. Ama zemin çok yumuşak, dikkat etsinler...Saygı ve sevgiler

Oktay DEMİR 
 10.01.2008 23:39
Cevap :
Sevgili OKTAY'cığım, şu anda da Esra CEYHAN'ı izliyorum çalışırken. Çok enteresan ve tüyler ürpertici bir konuyu ele almış. Huzur evinde yaşlıların dövülmesi konusu. Hem uyarıcı, hem eğitici, hem de heyecanla izlenebilen bir konu. Medya olmasa demokrasi olmaz. Doğan Holding bu alanda büyük hizmetler vererek para kazanan bir kuruluş. Maksadım zaten medyayı eleştirmek de değil, şahısları da. ESRA Hanım; sahtekârlara prim vermeden de çok değişik konularda, güzel programlar yapabilen bir televizyoncu. Artık televizyon programlarında yardım dilenen, yapmacık tavırlarla ağlayan, sevimsizleşen insanları bize göstermesinler. Bir de; bizlere örnek olacağını düşünerek en ilkel ailelerin problemlerini en ince detaylarına kadar açıklayan, aile fertlerini birbirleriyle kavga ettiren konular işlenmemeli. Artık Türk İnsanı ile alay edilmemeli. Benim en ufak bir esprimi ALAY olarak değerlendirip ağlaşanlar var. Bu programlar konusunda 1 kere fikir belirtmişler mi? Saygı ve sevgilerimle.  11.01.2008 16:22
 

İzlemedim ama yazdıklarınızdan sırf estetik ameliyatı olabilmek için düzenlenmiş bir oyun olduğu anlaşılıyor...Hadi TV kanallarına, tüm aile rezilliklerini deşifre ederek çıkanlarda akıl fikir yok da, bunları program diye hazırlayıp bizlere gösterenlerde de yok...Ama onlarda napsınlar halk bunu istiyor...Ben bu konuda eğitim şart diyorum...BU tür programlardan hoşlanan çoğunluğun, bu kalitesizliğin farkına vardığı günler diliyorum tez zamanda..Sevgiler

Sema CURUK 
 10.01.2008 18:58
Cevap :
Aynen öyle sevgili Sema Hanım, estetik ameliyetı olmak için ailece hazırlanmış bir senaryo. Esra Ceyhan belki önceden anlayamadı, belki de bilerek o da ötekilere uydu. Ama gerçekten ayıp. İnsanlarımızın çoğu hem vakit geçirmek, hem de bir şeyler öğrenmek için açıyorlar bu programları. Ama izleyicilerle alay ediliyor sanki. Aslında Esra Ceyhan'ın çok kaliteli programları da vardı. Son zamanlardakileri maalesef methedemem. Ameliyatı yapması istenen profesör, ağzını açıp bir şeyler söyleyecekti ama söyleyemedi. Olaydan şüphelendiği belliydi. Fakat öyle bir ürkek millet olduk ki, profesör bile ağzını açıp da "Siz bedava estetik ameliyatı olmak için gelmişsiniz. senaryonuz inandırıcı değil!" diyemedi.. "Galiba eşinizi bırakmak için bu ameliyatı bahane ediyorsunuz!" dedi. O programda ben olsaydım, "Böyle sahtekârlara muhatap olmak istemiyorum." derdim. Israr ederlerse izin isteyip giderdim. Maalesef sahtekârların, menfaat düşkünlerinin sesleri diğerlerininkinden yüksek çıkıyor. Saygılar  10.01.2008 20:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3179
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster