Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '21

 
Kategori
Sivil Toplum
 

Bildiriyi Kınıyoruz.

Çalışan Sendikalar Konfederasyonuna bağlı Ofis Bir-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi GÜL, 103 emekli amiralin Montrö bildirisi’ başlığı adı altında darbe iması ile yaptıkları basın bildirisine sert tepkiler gösterdi.  “Bildiriyi en ağır bir biçimde şiddetle kınıyoruz” dedi.

 

Ofis Bir-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi GÜL, “104 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamışoldukları bildirilerini en ağır sözler ve cümlelerle yine en ağır bir biçimde şiddetlekınıyoruz. Milletin oyu ile seçilmişve iktidara gelmişhükümeti ve yine halkın oyları ile seçilmişbir cumhurbaşkanını, halkın iradesini, millet iradesini ipotek altına koymaya çalışarak illegal yollar ve darbe yöntemi ile değiştirmek isteyenler ANAYASA suçu işlemişlerdir. Darbe girişimde bulunanlara adeta destek olunurcasına, darbe çığırtkanlığı yapanların olduğunu açıkça görüyoruz. Bunlara destek olanlar kendileri de anayasal suç işişlediklerinin farkında değillerdir” dedi.

 

GÜL, hükümetler seçimle gelir ve seçimle giderler bu sebeple, hiçbir şekilde anti demokratik hareketleri desteklemeyeceğimizi ve milletin yanında ve milletin iradesinin dışında hiçbir oluşumu kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Milli irade, milletin iradesi her şeyin üstünde tutuluyorsa, herkes buna saygı duymak zorundadır. Ve bu darbe imasında bulunan ve kendilerine destek olan herkesin ama herkesin yargı önüne çıkarılarak, Anayasa ve hukuk sistemimizin öngördüğü şekilde en ağır cezaya çarpılmalarını en kısa zamanda bekliyoruz.  Şu unutulmamalıdır ki; darbe beklentilerine girenlerin bu hayalleri gece güneşi düşlemekten öteye gidemeyecektir. Geleceğimizi karartmak istemiyorsak demokrasimize ve ülkemize sahip çıkmak zorundayız”dedi.

 

 
Toplam blog
: 52
: 610
Kayıt tarihi
: 03.08.08
 
 

Fevzi GÜL Kimdir? 1973 Samsun- Bafra doğumlu olup, ilk ve lise öğrenimini Samsun'da tamamladı ve  A..