Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
493
 

Bir Blog Uğruna YaRab Ne Hasletler Batıyor!

Bir Blog Uğruna YaRab Ne Hasletler Batıyor!
 

En hırçın:
En mutedil:
En hırslı:
En gamsız:
En bilgin:
En bilgiç:
En bilge:
En dilsiz:
En dilli:
En mübarek:
En aykırı:
En cazgır:
En melek:
En kahraman:
En sportmen: 
En centilmen:
En ılıman:
En radikal:
En saf:
En içten pazarlıklı:
En fitne:
En fücür:
En patavatsız:
En sessiz:
 
“Şimdi bu ne?” diyeceksiniz.. Liste! En’ler listesi.. Daha listeyi uzatmak mümkün.. Mümkün de listeyi doldurmadan niye yazdım diye de sorarsanız şimdi.. Listeyi herkes kafasına göre doldursun diye boş verdim. İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz :)
 
Burada yayınlanan listeler herkesin meşrebince, idrakince ve beğenisince yayınlanan şeyler değil mi nasıl olsa? Herkes evvelce diyaloğu bulunan kişiler içerisinden kafasına göre birini “en” seçmiyor mu? Seçiyor.. Seçmesine bir şey dediğim yok tabi. Paşa gönlü bilir. Biliyor da.. biliyor bilmesine amma bazen çamur çizmeyi aşıyor..
 
Bir blogger kafasına göre seçtiği birkaç ismin dışında kalan kimseler için “osuruktan teyyare” ibaresini kullanmakta beis görmüyor mesela! (İfadeyi mecburen kullandım).. Bilmem ki bunları hangi kafayla yazıyorlar.. Nedir bu yani? Kendini ve birkaç kişiyi ayrı tutup kalanını o… teyyare gören kişi nasıl bir haleti ruhiye içerisindedir?
 
Beğenmemek en doğal haktır. Ama beğenmemeyi başkalarını hor ve hakir görerek ifade etmek de beğenilecek bir tutum değildir. Acizane bu ve buna benzer üslupları isimlerinin başında “eğitimci, aydın,mürekkep yalamış” ifadeleri bulunan kişilere yakıştıramıyorum ben.. 
 
Seçimimizde özgürüz. Dilediğimizi okur dilediğimizi beğeniriz. Ama beğenmediğimizi aşağılama hakkını kendimizde görürsek o zaman iş karışır.. O zaman ne eğitimciliğiniz bir işe yarar ne de aydınlığınız! Bilakis karanlığın temsilcisi oluverirsiniz birden.. Etiketinize güvenip başkasına dil uzatmak da edepsizlikten başka bir şey değildir!
 
Tahakkümü hak gören, istediğini dayatan, ben bilirim edalarıyla caka satan, ona-buna hakaret etmeyi marifet belleyen böyle zihniyetler için aslında söylenecek pek fazla bir şey yok. Allah ıslah etsin!!
 

Murat HACIOĞLU

19.01.2013, Denizli

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Ümit bey, bundan sonra blogdaki en sağlam,iyi gününüzde kötü gününüzde asla yan çizmeden hep yanınızda olacak Nurhan hoca diye bir dostunuz var, hiç unutmayın.Aslanım İzmirimin delikanlı ADAM gibi adamı işte böyle davranır.Gerçekten çok teşekkür ediyorum nezaketinize, medeniyet dolu davranışınıza, o güzel yüreğinize. Özür gerektirecek bir konu değildi, incindiyseniz ben sizden özür dilerim.Sevgili doktorum Muradım, size de güzel bir dostluğa vesile olduğunuz için teşekkürler ediyorum. Selam ve sevgilerle..

Gülpembe 
 23.01.2013 10:26
Cevap :
Eyvallah. Güzelliklere vesile olmak çirkinliklere vesile olmaktan milyon kere milyon daha iyidir. Ne mutlu bu fakire.. Sevgi ve muhabbetle..  23.01.2013 17:21
 

Bu yazdıklarımızın başına keşke en yazmasak. Hırslı olsakta en hırslı olmasak? Güzel olsakta en güzel olmasakta olsa:))

İbrahim ARSLAN 
 23.01.2013 10:20
Cevap :
Yani enimizi boyumuzu birbirimizin gözüne sokmasak :)) Sevgi ve muhabbetle..  23.01.2013 17:20
 

Şöyle bir durum var: Bana neler denmiş ama o boyuttaki terbiyesizliklere, ahlaksızlıklara burada hiçbir insan hiç ses çıkarmayıpta, şimdi bu yok o bilmemkimlere tayyare demiş, falanca filancaya "şu" demiş gibi şeylere böylesine ses çıkarınca, bu bile bana ne kadar büyük saygısızlık ve haksızlık oluyor YİNE, bunu da bir düşünce sistematiğine alırda bir kendilerine bakarsa burdaki her insan, kendi kendilerini tanımak açısından çok yararlı bir iş yapmış olacakları kesindir. Zira bu bir çifte standarttır da tabii; Daha önemlisini hiç umursamayıp, bana yapılanların yanında devede kulak kalan bu söylemlere takılmak, bilmiyorum yani,düşünün bi bakalım benim bulunduğum noktadan nasıl görünüyordur bu acaba? Demiyorum tabii ki bunlara da ses çıkarmayın ama, yani daha daha katmerlilerine hiç ses çıkarmayınca, hakikaten benim bulunduğum noktadan bütün bu hallerin ve tüm burdaki şu insanların bana nasıl göründüğünü de bir hesaba katmalı diye düşünüyorum. Bu arada, önceki yorumum ulaşmadı mı size?

Filiz Alev 
 23.01.2013 2:05
Cevap :
Bana ulaşan yorumunuz sadece bu Filiz hanım. Yorumunuzun diğeri belki editör süzgecine takılmıştır, belki MB'un dehlizlerinde kaybolmuştur (Evvelce yorum kaybolması çok olurdu). Bana ulaşır ulaşmaz kısa süre içinde cevaplandırıp yayına veriyorum zaten. Sizin meseleye gelince, benim hastalık nedeniyle pek aktif olmadığım dönemlerde yaşanan olayları kastediyorsunuz sanırım. Tam olarak neler oldu bilemiyorum, zira pek internete girme fırsatım olmadığından blog okuyamıyordum çok zaman. Blogda olsam da bahsini ettiğiniz yazıları okumadım. Aksi halde ucundan kıyısından tartışmaya dahil olurduk sanırım. Hafızam beni yanıltmıyorsa evvelce pek yorum iştirakimiz olmamıştı sizinle. Terbiyesizlik, saygısızlık kimden olursa olsun acizane hep karşı çıkmaya, eleştirmeye çalıştım. Başbakan bile olsa bir kişi diğerinin hakkına riayet etmelidir. Bu dünya Süleyman'a kalmadığına göre o kişiye de kalmayacak. O zaman edebimizle, adabımızla birbirimizin gönlünü hoş tutsak ne güzel olur. Sevgi ve muhabbetle..  23.01.2013 17:19
 

Şimdi tutup da "Yaa ben "ŞU" derken hocamı değil de rumuzu kastetmiştim de, yanlış anlaşılmış da..." diye lagalugaya yeltenecek değilim tabii. Kasıt yok ama kullandığım "zamir" kaba kaçmış! Böyle durumlarda yapılacak yegane şey özür dilemektir. Ben de Gülpembe Hanımdan (sizin aracılığınızla) özür dilerim efendim. Saygılarımla.

Ümit Culduz  
 23.01.2013 0:31
Cevap :
Bu nezaketiniz takdire şayan bir davranış. Keşke diğer bazı kişiler de bunu yapabilseydi. İnşallah o da olur bir gün :)) Sevgi ve muhabbetle..  23.01.2013 17:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 656
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1688
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster