Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mart '14

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
51
 

Bir deli iddia ediyor!

Bir deli iddia ediyor!
 

TÜRKİYE, SIKI YÖNETİME HAZIR OL !

Bu bir şaka değil, provakasyon hiç değil. Temenni değil, tavsiye değil, arzulanan, hayır olacağına inanılan bir şey de değil. Fakat, yılların yaşanmışlığı, sıkı yönetim ve darbe günlerini öncesi ve sonralarıyla görmenin tecrübesiyle hissediyorum ve iddia ediyorum ki, seçim sonrası günlerde , bu günkü hükümet, seçimleri kazansa da kaybetse de başka hiç bir çaresi kalmadığından, ya Suriye ile oluşturulacak sunî gerilimi ya da, plânlı olarak çıkartılacak Kürt isyanı bahane edilerek , anayasal hakkını kullanarak sıkıyönetim ilân edecektir.

Bunları söylemek zorunda kalırken, hiç bir partiye, derneğe, kuruluşa üye olmadığımı belirtmekle birlikte, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz durumdan dolayı CHP - MHP birlikteliğini desteklediğimi de itiraf etmek zorundayım. Çünkü ben bu vatanın ekmeğini yiyen, vatanını seven, ülkenin içinde bulunduğu olumsuzlukların farkına varabilen biriyim.

Evet; delinin biri diyebilirsiniz. Kabul ediyorum. Çoğunluk gibi düşünemenlere her toplumda deli denir. Fakat en önemli gerçekleri, en çarpıcı doğruları da daima deliler söylemiştir.

Hiç temenni etmiyorum. Sıkı yönetim ilân edilmesin. Bu günkü iktidarın, hırsızların, rüşvetçilerin ve hainlerden başkasının işine yaramayacak, ülkeye mutlaka zarar verecektir. Devamının ne olacağı ve işin nerelere varacağı da belli olmaz. İç savaş ve darbe tehlikeleri de vardır o işin sonunda.

Dilerim ordumuz o diktatör bozuntusuna biat etmez ve o da bu ülke üzerindeki haince plânlarını gerçekleştiremez. Sonunda ülke halkın iradesiyle bu sahtekârlardan, hırsızlardan, dikta heveslilerinden kurtulup esenliğe kavuşur. O zaman benim bu yazım da belleklerde bir komedi olarak kalır ve hep birlikte hatırlayıp güleriz.

İyilerin kazandığı, kötülerin gittiği, belâlarını bulduğu güzel günler Türkiye'm.

Fikret TEZAL

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 218
Kayıt tarihi
: 03.11.12
 
 

İstanbul Pendik Lisesi mezunuyum. İTÜ.Makina Fakültesi, İÜ.Edebiyat fakültesi, MÜ. İktisat bölüml..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster