Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '09

 
Kategori
Blog
 

Bir manşetlik saltanatın olacak bu blog dünyasında

Bir manşetlik saltanatın olacak bu blog dünyasında
 

Yazılanlarda silinecek birgün


Sonra kaybolup gideceksin bu dipsiz düşünce çukurunda, yazacaksın belki iz bırakmak adına, izin sadece arşivinde kalacak, yaşamla olan bağlantın koptuğunda şifrelerinde seninle gidecek meçhule, aranacaksın belki de ulaşmak için her yol denenecek ve yakalayacaklar seni..

Sen sende değilken, bırakıp gitmişken her şeyi izin kalacak arama motorunda ya sonra?

Yanıt veremeyeceksin onlara..


Bu kadar tutunmuşken yaşama iletişimin doruk noktasında birden elektriklerin kesiliverecek adeta.. hep merak ettiklerin ise, içinde seninle çürüyecek, gözyaşı gibi eriyerek damla damla sızacak yatan bedeninden..

Yetmeyecek zamanın, her birine tek tek ulaşmaya.. zamanın bile olmayacak veda bile edemeyeceksin onlara, nefesin daralacak sonra ara ara kendine geleceksin son demlerin de ve düşüneceksin yine hesap yapacaksın toplayıp çıkarıp harcadığın zamanı, yalan dünyanın sanal dünya olduğunu bir kez daha fark edeceksin.İş işten geçtikten sonra...

Hepsini toplayacaksın , tanışmalarını, buluşmalarını çıkaracaksın elde sadece özlem ve hüzün kalacak.

Melekler de belki başka türlü soracak hesabı, yazdıklarından hesap sorulacak, üzdüklerinin listesi konulacak günah terazisine.. üç yanlış bir doğruyu götürür gibi, sitemlerin bile sana yük olacak, üç haksız eleştiri bir haklı eleştiriyi götürecek ve günah hanesine yazılacak.

Onlar sana hey orada mısın? neden yanıt vermiyorsun? diye çırpınıp duracak fakat ne çare sende elektrikler kesik artık koyu bir karanlıktasın yanıt veremeyeceksin.. İşte böyle..Ölümü gösterip sıtmaya razı olmak gibi, ölümü işte böyle okuyup kabusa razı olacaksın ve uyandığında herkesi kucaklayacaksın.

Ailenin, dostlarının ve arkadaşlarının kıymetini bileceksin. Ta ki başa dönene kadar yani sonu gelene kadar

Bense bütün şifrelerimi yazıp saklıyorum bir zarfta bir miras gibi bilmiyorum neler olur açıldığında benim yokluğumda! aşklarım, hayallerim, kavgalarım, paylaşımlarım hepsi boynunu bükmüş suçunu itiraf eden bir suçlu gibi çıkacak kim bilir kimin karşısına ..Sonra bir tıkla silinip gidecek.

Bir manşetlik saltanatım olacak benim de bu Blog dünyasında….

 
Toplam blog
: 181
: 1067
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, ST..