Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ocak '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
346
 

Biz Gazze’nin neresindeniz?

Biz Gazze’nin neresindeniz?
 

T.C. Başbakanının, Gazze konulu panelde ne işi vardı?..

Savaşan taraf değil…

“Gel aramızı bul” diyen yoktu…

Herhangi bir uluslararası oluşumun başkanı ya da temsilcisi de değildi!

O halde ne işi vardı T.C. Başbakanı R.Tayyip Erdoğan’ın o panelde?

Filistin’de; Gazze’de bir insanlık ayıbı, bir trajedi yaşanıyor onu taraf olduk denilebilir, makul!..

“İslam adına müdahiliz, Müslümanlar katlediliyor” denilebilir, o da makul!

Ama… o zaman ben, hem bir insan olarak hem de bir T.C. yurttaşı olarak sorarım;

Yıllardır Irak’ta öldürülenlerin sayısı bir milyonu aştı, o zaman sesiniz çıkmadı.

Irak’ta sadece katliamlar yapılmadı… Beğenseniz de beğenmeseniz de o ülkenin bir lideri vardı, onu öldürdüler, sesiniz çıkmadı.

İnsanlık adına taraf olsanız da, İslâm adına taraf olsanız da Irak’ı görmezden geldiniz.

İslamın en önemli kutsalları Irak topraklarındaydı, sesiniz çıkmadı!

Çünkü karşınızda eşbaşkanı olduğunuz BOP projesinin başkanı ve ülkesi ABD vardı. Efelenmek biraz cesaret işiydi.

Çünkü orada Hamas yoktu!..

Ülkemizde aklına her geldiğine terslenen R.T.Erdoğan, gittiği Davos’ta ilk olarak IMF’ye efelendi. Herkes biliyor ki, işi düşen hiçbir ülke IMF’ye efelenemez. Ya da çıkıp karşısında, ‘para dilenmez’.

Sonra da dün akşam ekranlara yansıyan tablonun başrol oyuncusu oldu. Peres’in nazik olduğunu söyleyemem… T.C. Başbakanı’nın omzuna dokunarak, elleriyle işaretler yaparak kendisini susturmaya çalışan sunucu (moderatör diyorlar) David İgnatius’un küstahlığını görmezden gelemem. Ama… uygar bir ülke başbakanı öyle mi tepki vermeliydi?

Hadi anladım yanınızda oturan Peres’e tepkiniz var. O panelde Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon var, Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa var.

Hiçbirine veda etmeden, bir şey söylemeden kıpkırmızı bir yüzle çekip gittiniz…

Öfkeniz ekranlara taşarken!

BM Genel Sekreteri, Başbakan Erdoğan paneli terk edip giderken ‘küçük dilini yumuş gibi’ bakakalmıştı!

Ve TRT!.. Sanki ülkenin devlet televizyonu değil A ve K Partisi’nin propoganda aracı!.. Pes yani!

Olay(!) gerçekleştiğinden sonra müthiş bir gayretkeşlik sergiledi devlet kurumu TRT. Habercilikle, borazancılık birbirine karıştı akşam. Başbakan için karşılama amaçlı bir mitingin sanki organizasyonunu yaptılar. Yandaş kanallarda bile bu kadar çaba yoktu, oraları da turladım. Genel olarak yayın akışı içinde ara ara canlı bağlantılarla verdi diğer kanallar Davos’ta yaşananları. Ama TRT-2 sadece bu konuya kilitlendi. 22.30’dan sonra tamamen televizyonlara ayırdım zamanımı, 02.30’dan sonrasını anımsamıyorum, uyumuşum artık!

Yaşananlardan mutlaka gurur duyanlarımız oldu ama benim yüzüm tıpkı Başbakan Erdoğan’ınki gibi kıpkırmızıydı.

Utancımdan!

Panelde ekranlara yansıyan beş kişiden, iki genel sekreter dışında kalanlar da bir nezaket sorunu yaşandığına tanıklık ettik.

...

Başbakan Erdoğan, ‘geceyarısı mitingi’nde neler söyledi bilmiyorum.

Yaşadığım yere gelen Cumhuriyet’in baskısında yoktu ama, bir tv. kanalında haber özetlerinin okunması sırasında işittim. İnal Batu söylemiş, yanlış anlamadımsa.

Bu gazete haberinde en doğrusu var:

“Doğru yerde, doğru sözleri yanlış adam söyledi.”

Foto: milliyet.com.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

başbakan erdoğan nın davranışları tamamen bitmek tükenmek üzere olan siyasi tabanına taze bir kan arayışı çabasından başka birşey değildi,işte bu uğurda bir milletin prestişini ayaklar altına alabilecek kadar bencil ve tehlikeli bir lider.Oda biliyordu ki memlekete döndüğünde ilah gibi karşılanacağını bilen şovmendir.suç kimin ,suç bu memleketin kaderini değiştirenlerin,onlarda malesef bizleriz çünkü üzerimize düşeni tam olarak yapmadık.

eli cebinde 
 02.02.2009 0:32
Cevap :
Yorumunda çok haklısın ama olan ülkemize oluyor. Vallahi halkımzın kriterini anlamakta zorluk çekiyorum. Davos'taki tepkiye verdiği değeri, Kıbrıs fatihi Ecevit'e göstermedi. Teröristbaşının yakalanmasında gereken desteği vermedi. Ama b ir televizyon programındaki tepkiye coştu da coştu. Şov konusu onların ihtisas alanlarıdır. Halka nasıl şirin gözüküleceğini, nasıl kandırılacvağını, nasıl sömürüleceğini en iyi onlar bilir. Zaten biz; kulluk peşinde değilde, yurttaş olmanın bilincinde olabilseydik şu an bu rezaletleri tartışıyor, rejim endişesi yaşamıyor olacaktık. Herkese selam ile. H.H.Dulun  02.02.2009 11:20
 

Yüzü kızaran sadece siz değilsiniz emin olunuz. Hem öfkeden, hem utançtan tepeden tırnağa kıpkırmızıyım ve biliyorum ki yalnız değilim. Kahramanlık nidaları atanlara sormak gerek, sahi biz Gazze'nin neresindeniz? Emeğinize, kaleminize sağlık. Sevgi ve saygılarımla...

Özlem Akaydın 
 01.02.2009 23:05
Cevap :
Davos gazı bizim (yüzü kızaranlar) oranımızı bir hayli azalttı. Bindik bir aleme... diye başlayan veciz söz bakalım bizi nereye götürecek!.. Sevgiler, selamlar  02.02.2009 11:06
 

Diktatör başımıza. Kime hava atıyor bilmiyorum. Bir kükreyişi var: Türkiye Cumhuriyetinin Lideriyle böyle konuşamazsın!!! Ağzı bozuk, devamlı küfürlü laflar. Ananı da al gitler...Peki sen Türkiye Cumhuriyetinin Halkıyla nasıl böyle konuşuyorsun!!! Bunların hepsi oyun. ABD nin desteği ile Ilımlı İslamı (Allahında izniyle) getirip, Müslüman ülkeleri idare etsin diye, Tayyibi baş seçecekler, Onlar da Tayyibi rahat rahat idare edecekler. Canımıza okuyacaklar, az kaldı. Çok güzel değerlendirmişsiniz. Tebrikler.

SINIR 
 01.02.2009 21:09
Cevap :
Teşekkür ederim yorumunuza. "Filozofların aydınlatamadığı toplumları şarlatanlar aldatır." Condarcet.. Neden söylemiş olabilir bu özlü sözleri, bir öngörüsü mü vardı acaba?.. Arap dünyasının bir lider aradığını sanmıyorum. Onları yeterince idare ediyor yayılmacı ülkeler, bize sıra gelmez. Olsa olsa öyle bir rüyası olabilir, o çok bağıran önemli yurttaşımın. Selamlar, saygılar. H.H.Dulun  02.02.2009 13:27
 

Devlet adamlığı,akıl,zekâ,bilgi,beceri ve sağduyuyla birlikte ;soğukkanlılık ister...Bizim RTE'nin hipo-glisemi sorunu var...Şekeri düşünce, ne dediğini bilmiyor...Bir de Atatürk'ü örnek göstererek gocunması yok mu ?..Takiyyenin en ilginç aktörü bunlar...Gece cemaat toplantılarında Atatürk karşıtı;gündüz meydanda Atatürk'çü...Buna kargalar bile güler...Türkiye, beceriksiz ellerin yönetiminde bocalıyor...5 milyon işsiz bir tarafta;-başımıza geçen çuval- ortada duruyor...Yakında Obama, İsrail'e gelir...Bunlar da tıpış tıpış yanına giderler...Hocalarını da görmüştük...Devlet adamı yetiştiremiyoruz...Bunlar yüzünden ,korkarım,ülkemiz yine yalnızlığa ve İMF'ye mahkûm kalacak...Saygılarımla...

Mesut Selek 
 01.02.2009 20:08
Cevap :
En çok zaten Atatürk diye başlayan ilginç örneklemeleri canımı acıtıyor zaten. Her şeyleriyle samimiyetsiz buluyorum. Kimimizin gurunu okşayan Davos terslenmesinin bile bir mizansen olduğuna ilişkin veriler dökülmeye başladı. Bazılarının öfkeleneceğini bilsem bile şuna kesin inanıyorum; Benim ülkemin kesinlikle herhangi bir politikacıyla ya da yabancılarla sorunu yok. Sorunun birincili bizatihi halkın kendisi. Demokrasi diyorlar; hangi demokraside rüşvet (odun, kömür, nohut vs) bi yana oy bi'yana? Bunları sizin yazdıklarınıza ek olarak belirtiyorum. İçeride istediklerini aldılar. Ama ülkemizin karşılaşacağı sorunlara da körük çektiler. Peres'in teresliğini, sunucunun edepsizliğini ayrıca belirtmeme gerek yok. Ancak sokak ağzıyla politika da yok uygar ülkelerde. Saygılar sunarım öğretmenim. H.H.Dulun  01.02.2009 21:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 355
Toplam yorum
: 1015
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 1090
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

1960 Ankara doğumlu bir Çankırılıyım. İşimin burada olması nedeniyle, Antalya'da yaşamaktayım. Ti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster