Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '09

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
520
 

Blogda cinayet...(İkinci bölüm)

Blogda cinayet...(İkinci bölüm)
 

www.haberyenice.net/resim/cinayet.jpg


Birinci bölüm için "tıklayın"

- İyi günler komiserim. Ben bilişim bölümünden komiser muavini Rıfat,

- Ben de eğitim bölümünden psikolog Ethem,

- Buyrun, oturun çocuklar...

- Cinayet olayını biliyorsunuz.

- Evet komiserim, dün duyduk.

- Arkadaşlar, bir süre birlikte çalışacağız. İhsan Wober'i soruşturdum. Ailesi de arkadaşları da hiç düşmanı olmadığını söylediler. Şimdi size bir görev vereceğim. Rıfat; Bu, maktulun cep bilgisayarı. Bunu bir incele. İçinde bir çok e-mail adresi var. Ama şifrelere rastlayamadım. O blog sitesine hangi şifreyle girdiğini bulmaya çalış. Yayınladığı veya yayınlamadığı mesajlarında bir tehdit var mı? Ona bir bak. Aslında en iyisi blog sitesinin editörleriyle bir konuş. Bildiğim kadarıyla bazı tehdit mesajları onların denetimine takılıyormuş. Onun sitesine bu şekilde gelmiş mesaj varsa onların ip adreslerini al. Ben yazılı emir çıkarttırım. Ayrıca giriş şifresini bulamazsan editörler sana bu konuda yardımcı olurlar.

- Tamam, hallederim komiserim.

- Ethem sen de adamın yazılarını bir incele. Suya sabuna dokunmayan yazılar dışında bazı kesimleri rahatsız ettiğini düşündüğün yazıları mercek altına al. O yazılara gelen yorumlara bak. Tehditkar yorumlar var mı. Yorum yapanlar blog yazarları içinden mi? Yoksa dışarıdan kimseler mi? Ayrıca kendi yaptığı yorumlara da bak. Burada çatıştığı kimseler var mı?

- Bakarım komiserim.

- Her ikiniz de bana en kısa zamanda rapor verin. Bu işi bir an önce çözmemiz gerekecek.

- Kısa zamanda hazırlarız komiserim.

- Tamam çocuklar, artık gidebilirsiniz...

******

- Mehmet Ali ne yapıyorsun yine bilgisayar başında? Yemek yiyeceğiz. En azından sofrayı hazırlamama yardım edin. Bu bilgisayar devamlı açık. Sen oturmazsan çocuklar oturuyor. Çocuklar okuldayken de sen bu meretin başından kalkmıyorsun.

- Tamam karıcığım, şu yazıyı göndereyim de, hemen geliyorum.

- Yine mi o kesimlere çatıyorsun. Bir gün başına bir bela gelecek, göreceksin.

- Bazı yazılar görüyorum ki, sinir oluyorum. Ben de onlara karşılık yazıyorum.

- Tamam da, bence siyaseti ve din konularını uzmanlarına bırak, senin ne üzerine vazife? Köşe yazarı kesildin başımıza. Yetkililere de çatıyorsun. Adamlar sana tazminat davası açarlarsa görürsün.

- Ben burada gerçek adımı ve soyadımı yazmıyorum ki. Biliyorsun burada Ali Yılmaz adıyla yazıyorum. Benim adım ne? Mehmet Ali Yılmazer değil mi?

- Ya... sen öyle san. Ters bir şey yazarsan yetkililer seni ip adresinden eliyle koymuş gibi bulurlar. Sen Cumhuriyet savcılığında ifade veren blog yazarını bilmiyorsun galiba.

- Evet biliyorum. Yetkililer bulur tabii ki. Ama dışardan birisi beni nereden bulacak ki? Bütün Ali Yılmaz'ları araştırması gerekir.

- Tamam hadi fazla uzatma da gel yemek yiyelim.

- Bir dakika, adama bak, nasıl yorum yazmış, resmen kavga etmek istiyor. Neyse geliyorum. Yemekten sonra ben ona haddini bildiririm.

- Off sıktın artık Mehmet Ali ya....

******

- Alo, bu akşam briç partisine geliyor musun sayın savcım?

- Yok Tayfun'cuğum ya.. Bu akşam nöbetim var.

- Ooo, senin de bu nöbetlerin hiç bitmiyor.

- Ne yapalım görev bu. Ülkede olaylar bitmiyor ki?

- Neyse yarın tatil. Görüşürüz.

- Tamam sayın savcım, sana iyi nöbetler....

*****

- Sayın savcım, şu anda bize ulaşan olay listelerini getirdim.

- Tamam oğlum, bırak masanın üzerine.

- Yalnız iki tane cinayet olayı var. Biri Kadıköy, biri de Bostancı'da.

- Ölüm şekli nasıl?

- Her ikisi de silahla başlarından vurulmuş.

- Ne zaman olmuş?

- Biri saat 6 da, diğeri de saat 9 da.

- Polis raporlarını inceledin mi?

- Evet savcım. Yalnız burada ilginç bir nokta var.

- Nedir?

- Öldürülen iki kişinin adı ve soyadı aynı.

- Neymiş isimleri?

- Her ikisinin de ismi Ali Yılmaz...

Devamı için "tıklayın"

Papatya Tarlası bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben biraz gerildim, ne yapsak acaba? yoksa, korkup kaçalım diye mi yazıyorsunuz, pek sanmıyorum da... Adadan sevgi ve saygılar, siz yazdıkça, okuyacağız...

Göksel47 
 23.01.2014 18:10
Cevap :
Zaten hepsi bir arada şu anda Göksel hanım. Ama sizin korkmanıza gerek yok. Siz öyle sivri yazılar yazmıyorsunuz nasıl olsa...:) Teşekkürler. Saygılar, selamlar...  24.01.2014 15:33
 

Şu kısır dönemde ilginç bir dizi başlattınız Erol Bey; merakla okuyorum. Çok içselleştirdim de öyküyü:))) Aslında hepimiz birer Yılmazer değil miyiz? Benim de e-maillerim açılıyor sanki:))) Selamlar...

vakayinüvis 
 06.10.2009 12:10
Cevap :
:) Aslında gerçekten öyleyiz. Türkiye'nin Ergenekon'la çalkalandığı bir dönemde bizleri de izleyenler vardır herhalde. Sevgi ve selamlarımla...  06.10.2009 12:57
 

Parmak izlerine baktınız mı? :)) Bu silinen mesaj olayı önemli, Allah vermesin bir cinayete kurban giderseniz ben şahitlik yaparım, gözünüz arkada kalmasın :)))

Nilgün Akad 
 06.10.2009 1:31
Cevap :
:) İnanın, bunu doğaçlama yazıyorum. Bir bölümü yazarken, blogda gelişen olaylar öykünün geleceğine etki ediyor. Eğer öykü yarım kalırsa hemen polise haber verin. Ama bu arada kendinize de dikkat edin, tanık koruma programına falan aldırın kendinizi. Sevgiler....  06.10.2009 12:55
 

Blog yazarları birer ikişer cinayete mi kurban gidiyor ne? :)) İlk bölümü ve ardından bu bölümü okudum, devamını merakla bekliyorum. Bence tutacak bu blog hikayeleri. Sevgilerimle.

Nilgün Akad 
 05.10.2009 17:27
Cevap :
:) Nilgün hanım, sizin için korkacak bir şey yok. Siz genellikle mizah yazıyorsunuz. Bu nedenle hayatınız güvende. Yanlız bu arada çok ilginç bir şey oldu. Benim mesajlarımda bana gelen fakat yayınlamadığım bir tehdit mesajı vardı. Bu cinayetle ilgili öyküleri yazdıktan sonra bir de baktım o mesaj silinmiş. Ben silmediğime göre acaba kim sildi? Sevgiler...  05.10.2009 21:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 974
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3402
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster