Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '08

 
Kategori
Güncel
 

Blogger'a erişim yasağı

Blogger'a erişim yasağı
 

Blogger'a erişim yasağı


Sansür dedim hep nalıncı keseri gibi kendime yonttum. Oysa daha geçen yaz yaşananları ne çabuk unutmuşum yazdığım (x) sitesi kapandığında çok üzülmüştüm zira emeğimiz arkadaşlarımız vardı tabi kapanma sebebi sansür değildi fakat kim bilebilir ki? Kimi dedi okunma sayısı düşük, kimi dedi maddi olarak kurtarmıyor.

Hatırlarsanız “YouTube” ya erişim yasağından sonra sanal dünya karışmış tepkiler baş göstermişti. Tabi değerlendirmeler göreceli, kimi Atatürk’e hakaret edilen site kapansın ister, kimi bir haber yüzünden milyonlarca izleyici ve kullanıcı mağdur oluşmuştur der kiminin de umurunda bile olmaz her şey serbest olsun ister. Yani farklı farklı düşünceler karmaşası gündeme geliverir böyle durumlarda.

Şimdi de Blogger’a erişim yasağı kondu her ne kadar o sitede henüz bir aylık mazim olmasına rağmen epey emek verdiğini düşünenlerdenim, öyle ya onlarca resim yükledim hatta birde itiraf! Yazım bile vardı orada, bana göre sessiz bir köşede çoğu arkadaşımın haberi bile olmadan yazıp çizmeye başladığım bir site, görene bulana kapı sona kadar açık dercesine içimden geçenleri yazdığım kaliteli bir site

Erşim yasağının sebepleri kısa süre sonra anlaşılacaktır ancak birden o gözden çıkarılma ve her şeyin biranda imha ediliverdiği sitede bile yazıların alınınması için bir süre verilmişti yani ölmeden öçnce son sözümüz söylettirilmese de, neden cezalandırıldığımız bize açıklanmasa da birşekilde usulca pılımızı pırtımızı toplama süresi verilmişti. Ancak bir yazı girmek için gittiğim blogger sitesinin erişim yasağı yazısıyla karşılaşınca şaşırmadım desem yanlış olur.

Dilerim ilgili bir blogdan kaynaklanan bir yazı ise ve gerekli tedbir alınmışsa kısa süre de kullanıma açılır. Yapacak bir şey yok her ihtimale karşı yazılarımı arşivlediğim diğer sitelere yazmaya devam. En kısa zamanda da blogger sitesinin kullanıma açılmasını temenni ediyorum. Tabi çok geçerli bir ihmal ve kapatılma sebebi varsa yine söyleyecek bir şey yok.

 
Toplam blog
: 181
: 1067
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, ST..