Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Temmuz '09

 
Kategori
Hukuk
Okunma Sayısı
2090
 

Bu bir suç duyurusudur

Bu bir suç duyurusudur
 

Bu bir suç duyurusudur.

İstanbul Cumhuriyet savcılarının dikkatine,

Medeni kanunumuzun 335-351 maddeleri, velayet ve vesayeti içermektedir. Malumunuz, 18 yaşını doldurmayanlar anne ve babalarının velayeti altındadırlar. Münevver Karabulut elim bir olay neticesinde hayatını kaybetmiştir. Münevver, henüz 17 yaşındaydı ve reşit değildi. Bir başka ifade ile, anne ve babasının velayeti altındaydı.

Cinayet hadisesinde tabii ki, cinayeti işleyenler, zanlı olarak Cem Gariboğlu ve ailesi suçludurlar. Lakin, henüz reşit olmayan kızlarını yeterince korumayan anne ve babasının hiç mi suçları yoktur? VARDIR. CEM VE AİLESİ KADAR OLMASA DA BELLİ BİR NİSPETTE MÜNEVVERİN ANNE VE BABASI DA SUÇLUDURLAR. SUÇLARI: VELAYET GÖREVLERİNİ LAYIKİYLE YAPMAMIŞ OLMAK. Anne- baba olarak onlar da görevlerini, korumacılıklarını tam olarak yapsalardı, bugün Münevver büyük bir olasılıkla yaşıyor olacaktı.

Bu yazımı, 3 gün sonra yayından çekeceğim. Bana ait bu sayfamda çok uzun uzun kalmasını istemem, ben de bir anneyim, anne-baba olan SAĞDUYULU herkesin düşününce, konuyu daha objektif göreceklerini ümit etmekteyim.

Anne-babalar (yani ebeveynler) başta olmak üzere genel olarak hepimiz, sorumluluk kavramına uzak bir yapıdayız. Kutsaldır anne-baba olmak. Herkese de müyesser değildir. Evlatlarımız bizden birer parçadır, yeni gelişmekte olan kişiliklerini rencide etmeden onları koruyup gözetmek en asal görevimizdir.

Gereğinin yapılmasını saygıyla arz ederim.


Gül Alkan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

..ana-babaların çoğu şimdiki özgür (!) yaşayan gençlere özeniyorlar ve hatta çocuklarını teşvik ediyorlar. "-Biz ana-baba-mahalleli baskısından gençliğimizi yaşayamadık, siz bari yaşayın," diyorlar. Ve kaybolanın arkasından da onlar ağlıyor ilk. Keşke o ana-babalar da senin-benim gibi düşünebilse.

Yüksel ÖNAÇAN 
 26.12.2009 15:02
Cevap :
Yüksel bey, yorumunuzda yazdığınız gibi düşünen anne-babalarda ne yazık ki, kişilik bozukluğu var. Önce o anne ve babalar bir psikiyatra gitsinler, kendileri gerekli terapiyi alsınlar. Aksi halde, neslimiz bozuluyor. Biz böyle değildik. Avrupa, şimdilerde, bizim eski gelenek, terbiye ve adabımızı uygulamaya başlarken, biz ne yazık ki, sahip olduğumuz güzel değerlerimizi günden güne yitiriyoruz. (Bizim ailemiz şükürler olsun, sağlamdır, "erkek nasıl olmalı" daki ideal erkek bizim evimizde, "kadın nasıl olmalı" blogtaki kadın da yine bizim evimizde.) Teşekkür ve selamlarımla...Gül Alkan.  26.12.2009 15:59
 

ana-baba-ağabey kızı okuluna götürüp-getirse bu sefer de kız 'özgürlüğünün kısıtlandığını' iddia ediyor ve çoğu evden kaçıyor. Lale Devri hayli uzun süre sürdü; bizler çocuklarımızı yetiştirdikten sonra da o devir bitti. 12 yaşındaki kız çocuğuna söz geçiremiyor ana-babalar da 17 yaşındakine mi geçirecek? Yapmaaaaaa!...

Yüksel ÖNAÇAN 
 26.12.2009 2:56
Cevap :
Yüksel Bey, Anne ve baba, evinde sevgi, saygı çerçevesinde otoritesini kurmak durumundadır. Çocuklarını uzak-yakın kontrol altında tutarak gözetmek zorundadırlar. Diskodan,sabaha karşı eve dörtte gelen kızlarına hesap sormak mecburiyetindeydiler. Sormadılar, ne oldu? Selamlarımla...Gül Alkan.  26.12.2009 9:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 343
Toplam yorum
: 5800
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1661
Kayıt tarihi
: 09.04.09
 
 

Özel bir finans kuruluşundan emekliyim. Hayatın her aşamasını acısıyla tatlısıyla yaşamış biri ol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster