Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ocak '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
3306
 

Bu hayat senin...

Bu hayat senin...
 

Hayat çabucak geçiyor... Herbirimizin hayatımızda tek bir amacı var o da bir kere geldiğimiz dünyada yaşamımızı dolu dolu yaşamak. Her gün hayatın kontrol edilemez bir şekilde akıp gittiğini düşünürüz ama şimdi bunu değiştirmenin tam zamanı. Aşağıda yazılan kurallar hayatınızı dolu dolu yaşamanıza imkan sağlayacak nitelikte ve hepside gerçekten işe yarıyor. Nasıl mı eminim? Çünkü bende işe yaradılar, anlattığım arkadaşlarıma da. Siz de bu değişime katılmak istemez misiniz. İşte o özgürlüğün kuralları:

1- Kontrolü eline al.
2- Nasıl hissedeceğini kendin seç.
3- Hastalık yerine sağlığı seç.
4- Dünde veya yarında değil, bugünde yaşa.
5- Kendini daima öncelikli olarak sev.
6- Kimsenin onayına ihtiyaç duyma, kimseden onay bekleme.
7- Geçmişte ya da gelecekte ne olduğuna ve olacağına önem verme, bugün ne olduğuna önem ver.
8- Geçmişten suçluluk duyma çünkü geçmişin çoktan geride kaldı. Gelecektende suçluluk duyma çünkü gelecekte ne olacağını asla bilemezsin. Sen en iyisimi bugün birşeyler yap. Mesela suçluluk duymayacağın davranışları seçebilirsin.
9- Bugünlerini geçmişte yaptığın işlerin sonuçlarına endişelenmekle yada gelecekte olmamış bir olay hakkında endişelenmekle geçirme. Bunun yerine endişelenmene neden olacak şeyleri ortadan kaldır. Unutma endişenin bir numaralı ilacı harekettir.
10- Hayatta hep bildiğin şeyler üzerinde kalma. Bilinmeyenler gezegenine keşfe çık.Hayatta o kadar çok öğrenecek şey var ki.Şu an ki bildiklerinde evrenini niçin dar tutuyorsun?
11- "Başkaları ne der?" şeklindeki kalıplaşmış düşünce tarzına son ver. Eğer bir davranış senin kendine olan sevgi ve saygını zedeliyorsa kötüdür. Kendine saygılı ol. Hem kendine saygı duymayan başkasına nasıl duyabilir ki?
12- Hayatın adaletsizliği diye birşey yok. Bugün ne yapıyorsan doğal yasalar sana karşılığını sunuyor. Hem hayattan intikam da alamazsın. Çünkü intikam evrende en sevilmeyen duygulardan biridir. Sen çevrende iş yapan biri olarak tanınmaya bak.Yoksa doğal yasaların acı yaptırımlarıyla karşılaşırsın.
13- Yapacağın işi ertelemekten vazgeç. Çünkü senin ömrün içinde bulunduğun ana sığdırılmış olabilir.Hem yapmak istediğin veya başarmayı arzuladığın birşeyi yapamadan ölmek istersen yarın yap. Seçim senin!
14- Kötü alışkanlık ve bağımlılıklarına bir son ver. Unutma alışkanlıklar ve bağımlılıklar çabuk değişir, sen yeterki bunları iyi olanlarıyla değiştirmeyi iste. Elinde isteme gücü gibi büyük bir güç varken bunu neden kullanmıyorsun?
15- Öfke, senin değerlerin ya da kuralların başkaları tarafından çiğnendiğinde ortaya çıkar. Düşün! Kimse senin değerlerini bilmek ve değerlerine uymak zorunda değil. Sen her zaman ortama uyum sağla. Öfkenin bir numaralı panzerihi uyumdur.

Hayata bir kere geliyorsun. Acaba sen dünyada yaşamını boş boş geçiresin diye mi var oldun. Haydi kalk "an" larını mutluluklarla doldur. Güç senin elinde.

Resim kaynak: http://img505.imageshack.us/img505/9919/yasam6fy.jpg

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 8366
Kayıt tarihi
: 18.10.06
 
 

Merhabalar ben ErkanÇok meraklıyım ve herşeyde hakkında bir şey, birşey hakkında herşeyi bilmem gere..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster