Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İsmim Burak Çapraz. Buraya başladığımda 21'dim, öğrenciydim. Bir okul bitti ama hala öğrenciyim. İlgili olduğum konuların başında şu hayatta neyin gerçekten ilgilenmeye değer olduğunu araştırmak gelir. Bulmak önemli değil, çünkü önemli olan araştırabilme edimidir...

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Allahaşkına bana cevap verin !

Eğer bu kişilerin milletvekilliği yapmalarına engel oluşturacak bir durum varsa hukuk gereğini yapmalıydı, ki yapardı da diye düşünüyorum. Bahsettiğiniz kişilerin ailelerini ve kendi görüşlerini dinlediğimizde ilk fikirler genellikle olumlu. Şehit anaları veya dul kalan kadınların acısını hiçbir şey dindiremez ama hukukun suçlu bulmadığı, buna karşılık doğu illerinden binlerce oy destek almış insanlarla diyalog yolları zorlanmalı. İtidalli olunması gereken ve bu bakımdan (MHP-DTP yan yana) kutuplaşmaya müsaitliğiyle riskler taşıyan bir dönemde şehit analarını gibi maalesef milliyetçi ajitasyona müsait bir konuyu şimdiden oradaki milletvekilleriyle ilişkilendirirsek hata yapmış oluruz.

26 Temmuz 2007 03:37
Yeter, Orhan Pamuk' u sevmek istiyorum

Sartre örneğinin görüşümü reddeder nitelikte olduğunu düşünmüyorum. En azından bu benim görüşüm, Fransa-Cezayir olayıyla (o günlerde Fransa'da büyük bir halk ve aydın kitlesi işgale karşıydı) PKK meselesinin benzeştirilebileceğini düşünmüyorum.

28 Haziran 2007 18:09
 
Toplam blog
: 108
: 2011
Kayıt tarihi
: 22.06.07