Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '19

 
Kategori
Beslenme / Diyet
 

Çantada Gıda Tüketimi

Günlük hayatta gıda tüketimi bizler için oldukça önemli biliyorsunuz ki. Sektörün pratikliğine gelişmişliğine yetişemiyoruz bu da doğru. Sürekli olarak sizlere, “ Aa bu da çıkmış, bak bu da varmış, artık böyle bir şey üretilmiş görürseniz şaşırmayın, bu daha önce vardı da şimdi tekrar piyasada canlandı. “ gibi cümleler kuruyorum. Yeni üretimleri ve gelişen fikirleri çok seviyorum, takip edip sizlere ulaştırmak da tabi ki mutluluk verici.

Bu hafta biraz daha farklı düşünen kesime hitap ediyorum, evet  evet  sen!

Herkes aynı olacak diye bir şey yok tabi, bu tüketicilerde de geçerli elbette. Bazı tüketiciler yeni fikirlere alışık değildir, yeni şeyler denemekten hoşlanmayabilir ya da belli tükettikleri gıdalar vardır ve bunları mutlulukla evde hazırlayıp yanlarına alır, tüm gün bu şekilde gıda tüketimini sağlayabilirler. Tam da bu aşamada bir üreticinin fikrine hayran kaldım, bu sefer gıda üretimi değil de var olan gıdayı muhafaza etmek adına gerçekleşen bir üretim. Uzaktan baktığınızda bardak gibi gözüküyor alt haznesi (450 ml) ve üst haznesi (100 ml) olmak üzere 2 farklı bölmeden oluşan bir kap. İçerisini hayal dünyanız ne kadar genişse o kadar doldurabiliyorsunuz bence. Yoğurt, salata, meyveler, yulaf, kuruyemiş, herhangi sevdiğiniz bir yemek vb. bu şekilde ilerliyor anlayacağınız. Yanında bir de minik kaşığı yer alıyor. Tüketim için uygunluğunu araştırdığımda ise pet statüsünde olmadığını ve taşındığı için cam olmadığını öğrendim. Gıdayla temasa uygun olarak üretilmiş elbette.

Genel olarak baktığımda ise hep düşündüğümüz, çantamıza atıp yanımızda götürmek istediğimiz gıdalar yerini bulmuş diye düşündüm. İki ara öğünü ya da bir öğünü yanına sığdırmak mutlu etmez mi insanı hiç? Basit gibi duran  “ Aman ne varmış?  “ düşüncelerinin böyle  “ Vay canına.”  tepkisine dönüşmesini seviyorum.

Dilerim bu orijinal fikir ve tasarımlar hep gelişsin!

Sağlıkla Kalın!

Not: “ Büyükler için şirin mama kabı diyebiliriz.“

Gıda Mühendisi

Nermin Özge Bilge

 

 
Toplam blog
: 385
: 303
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..