Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
3369
 

Cemaatle ye iç ama dostluk etme

Cemaatle ye iç ama dostluk etme
 

Başbakan Erdoğan Zaman Gazetesi ve Dershaneler


Cemaati saf dini bir akım olarak görüp moda tabirle kar amacı gütmeyen kuruluş olarak niteleyenler elbet geldiğimiz süreçte cemaatin gerçek yüzünün ortaya çıkmasını şaşkınlıkla izliyordur. “Bu ülkeye AK Parti lazım, devlet ancak AK Parti’yle büyür, biz menfaat için değil ülkenin menfaatleri için bu partiyi destekliyoruz” derken hop dershaneler kapatılmaya çalışılınca bir anda aslan kesildi başımıza.

Gezi olayları sonrası Todays Zaman’ın bir anda dönüşüveren yayın politikasını gayri ihtiyari editör tercihi olarak görmek büyük saflık olur. Bu açık ve net Gezi olayları projesinin bir parçasıydı ve başarılı olunamayınca planda suya düştü.

Eğer Gezi Parkı Eylemleri bir başarı elde edebilseydi sabahında Zaman’ında değişen yayın politikasını herkes görecek ve çoğu saf!, masum!, kar gütmeyen! Cemaatçi bir anda AK Parti karşıtı kesiliverecekti. Erdoğan’ın diktatör deyimine varan ifade kullanan köşe yazarları mürekkebin kaynağına, mürekkep kesilmesin diye daha Erdoğan karşıtı yazılar okutturacaktı.

Peki, cemaat neden korkuyor? İşte asıl sorulması gereken soru bu. Cemaatin dershanelerin kapatılma durumunda tek kaybı para değil aynı zamanda insan gücü ve ideoloji empoze etmesi de zayıflayacak.

Cemaat içerisinde bulunan insanların birçoğunun cemaat bünyesinde dershane öğretmeni, cemaat ağabeyi olmak için bulunduğu herkes tarafından kabul gören bir gerçek. Dershanenin kapatılması yoluyla öncelikle bu amaçla cemaate girenler ayrışacak. İkincisi her gün istemedikleri halde birer ikişer abone edilen ve maaştan kesilen Zaman Gazeteleri artık daha az insana ulaşacak. Ve üçüncüsü cemaatin suyunu içip derste cemaatin ideolojik yayımını gerçekleştiren hocalar ve beyni yıkanan çocuklar artık olmayacak.

Parayı çıkar, çevresindeki insanları al ne kalır ki cemaatten geriye, din mi?

Eğer geriye din kalmış olsaydı daha doğrusu bu oluşumun içerisinde din olsaydı bugün cemaat sırf dershane yapılanması kapatılıyor diye ülkeyi yıkıyorlarmış gibi manşet atmazdı. Bu açık ve net kendi menfaatlerini ülkenin menfaatlerinin önünde görmektir. Bu durumu gören ve cemaat içerisinde saf dini duygularla bulunan insanlarda en doğru kararı verecektir.

Yazının Yayını: http://www.mehmeteminztrk.com/cemaatle-ye-ic-ama-dostluk-etme-2/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Görüşlerinize kesinlikle katılmıyorum.

Mesut SAHIN 
 19.11.2013 16:30
 

Dershanelein kapatılmas üç yıldır Hükumetin gündemiyken Cemaatin işi bugün parlatmasının menfaat kaybını da aşan anlamları olmalı..Ben de önceki gün bu konuyu yazdım, biraz erken olduğu için yazı güme gitti ama hakikat şu ki, Cemaat bu çıkışla açığa düşmüştür...Bundan sonraki Cemaat, bundan önceki "cemaat" olmayacaktır. Artık bir menfaat grubu vardır karşımızda...Din bu menfaatin neresinde onu da anlamış olduk...Selamlarımla

ali açıköz 
 16.11.2013 12:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 624
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3085
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster