Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Kasım '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2353
 

Sarıgül’ün CHP’ye katılımı ve Kılıçdaroğlu’nun ezikliği

Sarıgül’ün CHP’ye katılımı ve Kılıçdaroğlu’nun ezikliği
 

Mustafa Sarıgül ve Kemal Kılıçdaroğlu


Bir önceki yerel seçimde hem de en popüler döneminde aday olduğu İstanbul’u alamayan bir genel başkanın bir diğer seçimde transfer yaparak oraya başka birini oturtmaya çalışması demek yeni gelenin kendisinden üstün olduğunu kabul edip, seçimi kazanacağına inanmak demektir.

Bir partinin belediye başkan adayının o partinin genel başkanından daha güçlü olması demek o partide çok yakın bir dönemde bir güç kavgasının çıkması olağan demektir.

Bir genel başkan kürsüdeyken hem de konuşma yaparken törene gelenlerin hep bir ağızdan “çare Sarıgül” diyerek meydanı inletmesi demek o genel başkanın miadının çoktan dolduğunu ama biletinin kesilmesi için bekleniliyor demektir.

Sol kökenli bir muhalefet liderinin “AKP bizi galeyana getiriyor, bize tuzak kuruyor” diyerek başörtülü milletvekillerine eyvallah demesi hatta yerel seçimde başörtülü belediye başkanı adayı çıkarabiliriz diye açıklama yapması demek o genel başkanın oy alabilmek için başka çaresinin kalmaması demektir.

Yine aynı genel başkanın “biz kadın erkek öğrencilerin aynı evde kalmasını desteklemiyoruz, bu ülkenin değerlerine saygımız var” diyerek Başbakanın destekçisi olması demek ne yapacağını bilmeyen şaşkın ördekler gibi arada dolaşan bir genel başkan haline gelmiş olması demek.

Bir genel başkanın iki gün önce “Erdoğan artık dünya lideridir” diyen birini törenle, mitingle partiye alması demek artık resmiyetin dışında kendisinin bir genel başkan olmadığını dünyaya ilan etmesi demektir.

Kısacası çok şey demektir bu. Mesela yenilgiyi kabul etmektir, gideceğini bilmektir, gitmesini hızlandırmaktır. Hızlandırmayı bırak gittikten sonrasına çanak tutmaktır.

Yazının Yayını: http://www.mehmeteminztrk.com/sarigulun-chpye-katili-mi-ve-kilicdaroglunun-ezikligi/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Genel başkanlık ile belediye başkanlığı aynı şey değil. İş olsun diye yazı yazmamak lazım. Adam genel başkan ama gelse benim 10.000 nüfuslu memleketime belediye başkanı seçilemez. Kriter bu mu yani? Merak etmeyin, gelse Obama da olamaz. Belediyecilik çok farklı birşeydir. Sarıgül İstanbul'da hem sevilen hem de belediyeciliği, İstanbul'u iyi bilen biri. Kılıçdaroğlu SGK müfettişliği yapmış İstanbul'a gezmeye giden biri. Gerçekçi olmadığı için olmadı. Konuya bakılacaksa bu açıdan bakılmalıdır.

Oytun ÜNAL 
 15.11.2013 13:57
 

Kılıçdaroğlu kendi koltuğunu kaptıracağı adamı seçmek zorunda bırakıldı... Sonunun başlangıcı. Siyasette vefa yoktur. Sarıgül yakında SARARIR, ağzının payını alır. O da alevi meşreptenmiş... Bu ülkede alevi kardeşlerimiz üzerinde oyunlar oynanıyor. Sayıları çok az... M. Timisi nin alevi partisi TBP sadece en çok oy aldığı zaman da bile 3 vekil çıkarabilmişti.. Mecburen yıllar sonra kapattı. Alevi sayısı tahrik ve cesaret olsun diye kasıtlı abartılıyor... "YÜRÜ yiğidim" diyorlar...

adnan öbek 
 12.11.2013 22:19
 

Merhaba...Bu durum, her iki taraf içinde siyasi ahlaka ve siyasi dik duruşa aykırıdır...Kovan ve kovulanın, yalnızca siyasi çıkar için birbirlerine "ben ettim; sen etme" diye bir araya gelmesi, bunun yanında, kovanın kovulanın ayağına gitmesi, yukarıda dediğim gibi, siyasi ahlaka ve dik duruşa aykırıdır...Her iki tarafa da bir şey kazandırmaz. Sarıgül'ün CHP'ye katacağı 35 bin kişi karşılığında bir o kadar da götürür. Selamlar.

cdenizkent 
 12.11.2013 14:00
 

Ezile ezile ezilmemeyi öğrenir inşallah! Yok böyle bir oyun yeryüzünde! Kişilikler ezik! Kişilikler bin bir surat! Siyaset bu ise ben yokum! Bu yüzden siyasete soyunan her kim var ise eleştiririm en küçük bir yanlışlığında. Her soruna söz yetiştiremez isem de yukarıda görülen kişilerin yıllardır ne gibi çekişmeler yaşadığını gördük. Bana göre M. Sarıgül İstanbul BB Bşk. yarışını kaybederek TBMM'ye girmeye çalışacaktır. Bu da yeni çekişmelerin ve çatlakların başlamasına yol açacaktır.

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 12.11.2013 11:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 624
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3085
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster