Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ekim '21

 
Kategori
Anılar
 

Çıban başı – (2)

                                                         Sevgi mutluluktur. 

Sevginin, saygının bittiği yerde ayrılıklar kaçınılmazdır.

Sen değer verirsin, saygıda kusur etmezsin, o sana saygı göstermiyorsa, bunu defalarca yapıyorsa, aynı yastığa baş koymak istemiyorsa, evlilik müessesini devam ettirmek, bitmiş olan doksan dakikayı devam ettirmek yanlıştır. Hakem doksan dakikada düdüğünü çalmış maçı bitirmiştir. Sen hala maça devam ediyorsan bu seni yok eder. Yok olmadan kapıyı çekip gitmek gerekirdi.

Niçin senelerdir devam ettirdin. Sen senden olduktan sonra neye yarar. O seni sadece bankada ki paranı yok etmeye çalışır. Bir insanın hanımı  değilde  bir dostu gibi davranıyorsa. Sana senin paranı bile yedirmez

Sinsi emellerine, senin insanlığından, sessizliğinden, iyi niyetinden faydalanmaya devam eder. Sana söyleyeceklerini kapının arkasından ya da çocuklarını araya koyarak kendi sözlerini söyletir. Bunu anlamamak saflık değil aptallıktır.

Aptal olmaktan ne zaman kurtulacaksın. Senin iliğini içip yemeğine katık yapmıştır. Zararın neresinden dönersen kardır. Kurtul bu esaretten, kurtul sana saygısı olmayan insandan. Artık ona insan bile denemez.

Sen onu o kadar benimsemişsin, ama sana her seferinde seni küçük düşürecek hareketlerde bulunuyorsa, bunu gözün görüyor, kalbin hissediyorsa, sen ona benim hem sevgilim, hem arkadaşım hem de hanımımsın demişse, o insan bunu anlamayacak kapasitedeyse, niçin daha onunla bir ömür boyu devam edecek sensizliğe mahkum edecekse beraber yaşamak boştur. Ne demiş bir bilen, ‘Sev seni seveni, yerle gök yeksan olsa bile, sevme seni sevmeyeni, Mısıra sultan olsa bile.’

Sevgide kalın, ömrünüz boyunca. Sevgi mutluluktur. Onu insan hayatında bir kere yakalayabilir. Giden trenin arkasından bakakalmak ve gelecek olan treni beklemek, gelecek tren onu sana geri getirmez ki!

Sağlıcakla kalın.

06.10.2021 05.30

Ohannes

 
Toplam blog
: 161
: 379
Kayıt tarihi
: 06.02.07
 
 

Matbaacıyım, şu anda malülen emekliyim. Askerden önce şiir denemelerim oldu. Bazı dergi ve gençlik ..