Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '08

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
594
 

Deniz sana gelsin

Deniz sana gelsin
 

Elif Şafak


"Benden anne manne olmaz değil mi?" diyorum, sesim kısık çıkıyor. Dikkatlice bakıyor yüzüme. "Üç şart yerine gelirse olur elbet" diyor.
"Neymiş o üç şart?"
"Evvela Allahüteala isteyecek bunu, yani kitabında yazılı olacak, bu biiiir" diyor. "Sonra sen isteyeceksin tabii, bu da ikiii."
İleride beyaz bir taka geçiyor patır patır sesler çıkararak. İncecik köpükler bırakıyor sularda, görünmesiyle kaybolması bir olan.
"Üçüncü şart ne peki?"
"Üçüncü şart balıkçılarla ilgili" diyor ve eliyle etraftaki adamları işaret ediyor. "Onların sırlarına vakıf olman lazım."
Hayretle çevreme bakınıyorum. İyi de ne biliyor ki şu balıkçılar? Benim bilmediğim ne biliyor olabilirler ki?
Gülüyor Can Derviş Hanım. "Sen hiç elinde oltayla denize koşan balıkçı gördün mü? Göremezsin. Çünkü balık kovalamaz balıkçı dediğin. Bekler ki balık kendine gelsin."
"Yani?"
"Yani canım" diyor Can Derviş Hanım. "Bekle, deniz sana gelsin."

Elif Şafak'ın "Siyah Süt" adında ki yeni kitabından alıntıdır. Elif Şafak'ın annelikle yazarlık arasında ki yapması gereken tercihini güzel bir otobiyografik romanla anlatmış.
Okudum çok beğendim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli K.Y gerçketen annellik kadınlar için nedemek olduğunu en iyi onlar anlar, ama madalyonun öbür yüzüde daha başka..işte bu iki tercih insanın hayatını temelden etkiliyebilir diye düşünüyürum..Okunmalı..Ama ilk önce bitirmem gereken sevgili AKDENİZLİ'nin "ZALİMDİ ZAMAN" romanı var, Akdenizli çok iyi bir iş çıkarmış..insan ister istemez gurur duyuyor.. en derin sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 05.02.2008 8:56
Cevap :
Bu aralar blog'dan cok uzak kaldım iş nedeniyle. AKDENİZLİ'nin bir roman çıkardığını bilmiyordum. Eminim güzeldir. Blog arkadaşlarımızın bir şeyler yapması insanı gerçekten gururlandırıyor. Bulup okuyacağım kitabı. İnşallah D&R da vardır. Sevgilerimle...  05.02.2008 10:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 210
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 4342
Kayıt tarihi
: 16.11.06
 
 

Konya'da yaşıyorum, mühendisim. Ben fazla konuşmayan, daha çok dinlemeyi seven biriyim. Her zaman bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster