Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
653
 

Dikkatli Ol Bahtiyar, Sende Olacaksın İhtiyar

Dikkatli Ol Bahtiyar, Sende Olacaksın İhtiyar
 

1970 li yıllarda fıtrata uygun bıyıklı halimiz


Dikkatli ol bahtiyar, gün gelir sende olacaksın ihtiyar.

Yandaki görsele yani kendime sesleniyorum, Sayın, Burakgazi şimdi daha dikkatli ve ihtiyatlı olmalısın.  

İnsan sağlığını BENLİK emellerine feda ediyorlar. Canan yemeyin diyor, Müftücan yiyin diyor, iki dağ arasında kalmışız.

Sağlığımız dört dudak arasında sıkışıp kaldı. Yesek canan kızar, yemesek Müftücan darılır.

Erkekler böyle devam ederse gün gelir ele de, dile de elektronik kelepçe gelir. 

Doktora diyecekler ki, doktor ben bir erkeğim, çok öfkeliyim, pamuklu değil ellerim, fermuarı kabul etmiyor dilim, ben neden elden, ayaktan elektronik kelepçedeyim.

Sen ağa, ben ağa inekleri kim sağa, aslanlar azalmış, çoğalmış çakallar, kralsız kalacak ormanda hayvanlar, dağlar öksüz, yetim kalır ağaçlar.

Etrafı ele geçirdi arsızlar, hırsızlar, her tarafı haram sardı helal azaldı, sofralar bereketsiz, yemekler tatsız.

Sıkıntıya git dediler musibet geldi, birdenbire toplumu terk etti hayırlar, sevaplar.  

Gökdelenlerle doldu, taştı tarlalar, tükendi çayırlar, meralar, yoncalar, samanlar.

İnekler aç, süt yok, ağlar biçare danalar, tükendi boğalar, koyunlar, kuzular.  

Yaban ellerin ithal etinden haber var, paha biçilmez oldu kokoreç bağırsaklar,    

Hayali kıymetlileri arayanlar var, dışarıda aramaya, yorulmaya gerek yok gerçek kıymetliler kilerdekiler.  

Umudunu kökten kesenlerin kulaklarına sesli küpe, umudunuzu kökünden kesmeyiniz, sağından, solundan budayın ki ağaç gibi gürlesin.

Vicdanın sesine kulak verenler vicdanım rahat diyorlar, öyleyse siz ellerinizle özgürlüğü yakalamışsınız, sakın vicdanınızdan ayrılmayı düşünmeyiniz.

Sevgiyle oynayanlar dikkat! Sevgiyi oyuncak zannediyorsunuz, sevgiyle oynuyorsunuz, oysa sevgi en yüce maneviyattır, bilmiyorsunuz. 

Hayat acımasız bir öğretmen, önce sınav yaptırır, sonra ders verir.

Kalbim temiz diyenlere duyuru, kalbiniz temiz olsa da kirletirler, camdan olsa kırarlar, demirden olsa paslatırlar.

Madem öyle, kalbinizi derin bir deniz yapın, kirli olanlar kaybolsun, yüzme bilmeyenler boğulsun, yüzme bilenler ise kurtulsun.

Hasretin çilesini bıyıklar değil, en çok gözler çeker, ondandır vuslatı en çok gözler hak eder.

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Böyle günler de geldi geçti Mehmet Bey, sizlere sağlıklı günler diliyorum. O pos bıyıklı o günleri ben de yaşadım, zaman akıp gidiyor... Sizlere sağlıklı günler diliyorum.

Abdülkadir Güler 
 15.01.2018 22:43
Cevap :
Kıymetli Abdülkadir Güler; Hayatta çok az pişmanlıklarım oldu. O günlerin de , bu günlerinde hatıralarına paha biçilmez. Geldik, gördük, esas dünyamıza gideceğiz.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  16.01.2018 12:44
 

Biraz devrimcilere benziyorsun, bu bıyıklardan iyi ki başına bir şey gelmemiş.Ben çok çektim, aşağı mahallede kurt bıyığı yukarı mahallede Kürt bıyığı.Deriyi deldirmeyelim diye dansöz olduk. Şansıma ikisi de mümkündü aşağı kıvırıyorum milliyetçi, yukarı kıvırıyorum devrimci.

Kerim Korkut 
 14.01.2018 18:21
Cevap :
Kıymetli Korkut; Devrimci yada milliyetçi kavramlarını sevmiyorum. Türkiye Cumhuriyetinin evladı kavramını seviyorum. O tarihlerde de böyleydik.Dün aynı yaşlarda olduğumuz bir yakınıma Tlf ile sordum. Yahu neydi o tarihteki bıyıklarımızın hali " Bıyık o zaman bir yarış gibiydi, birilerini yada başka bir grubu temsil gösterisi değildi " dedi. İstanbul döneminde bıyıklarım böyleydi. Hani konuşmuştuk Aksaray Fındıkzade semtinde kalıyordum.Belki de devrimci sanıyorlardı lakin hiç bir zaman bir gruba dahil olmadım.Yani isteseydim bu resmi yayına vermezdim. Korkut saygılarımı sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   14.01.2018 20:02
 

Geçmiş fotoğraflara baktığımızda yaşlandığımızı daha iyi anlıyoruz sayın Burakgazi. Ama önemli olan gönüllerdeki duygular. O duygularınız hiç bir zaman değişmemiş. Her zaman olumlu olmaya devam etmiş. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 13.01.2018 18:26
Cevap :
Kıymetli Erol Özışık, Gönüldeki duygular hiç değişmedi. O günlerde de sen, ben kavgasına, karşıydık, ülkenin bütünlüğünü savunurduk. Acıları paylaşırdık, Taziyelerde hizmet ederdik, gelenleri üç beş adım giderek karşılardık, gidenleri 10-15 adım uğurlardık. Büyüklerimizin önünde konuşmadık,oturmadık.Lise çağlarında bize top oynatmazlardı. Lakin biz mahallemizde top sahası yaptık okuldan gelirken orada oynardık. Bu kısa bilgiler gösteriyor ki o günhkü duygularımızla bu günkü duygular hiç değimedi. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  13.01.2018 21:25
 

Kıymetli üstat;gençlik de toplanan bulut, ihtiyarlık da içerdiği yağmuru berekete dönüştüren ve dönüştürülmesine ön ayak olan son nokta. İyiye, sevgiye ve huzura götüren yaşamlara ne mutlu. Saygılarımla.

E Ruhi YALÇIN 
 13.01.2018 10:17
Cevap :
Kıymetli E Ruhi Yalçın; Öncelikle sizin bilgisayardaki arıza giderildi mi? İnşallah hal edilmiştir. Evet, yazıldığı gibi bir tarihte böyleydi bıyıklarımız. Geçenlerde bu resmi buldum düşüncelere daldım.Nedendi, niçin öyleydi onuda bilmiyorum.Yaşamda çok az pişmanlıklarım var. Şükürler olsun ki hep dikkatli ve ihtiyatlı yaşamı sürdürdüm. Dileğim bütün insanların Yüce Yaradan huzuruna az hatalı çok sevaplı gitmesidir.Saygılar sunuyorum.Sağlığınızı ve mutluluğunuzu diliyorum.   13.01.2018 14:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7072
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2136
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster