Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emine teyzenin yardımı ile, Annem H.İkram yurdundan dünyaya gelmişim. Kırk yıla yakın zamandan beri Mersin'de oturuyorum. BENLİĞİ HİÇ SEVMİYORUM.     

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Orta sınıf

Kıymetli Korkut; Orta sınıf başlıklı yazınızı okumuş ve yorum yazmıştım. Yorum cevabında yağlamayı beklemişsiniz.Hayret bu önemli ve yararlı yazıyı 149 kişi okumuş. Sadece ( Cadı ) Tülay ve ben yorum yazmışız.Olsun gerçekten akla gelen her sözü, her kelimeyi yazmışsınız. Eskiden uzun yazılar yazıyordunuz okunması zordu şimdi kısa eh işte korkut yazısı.Gittikçe yaşlanıyorsunuz o nedenle eski bilgiyi zayi ediyorsunuz.Önemli bazı kelimeler. "Gömleği yeni, düşüncesi eski" Zenginlerin duvarlarına " kahrolsun" Fakirlerin duvarını işaretler" Kuru ekmeğe tere yağı yerine onuru kaymak diye sürmek"Bu sözler tarih kitaplarına girmeli. Zaten böyle sözler yüzünden arkadaşınız oldum. Bu yazı içinde aşrıca teşekkür ediyorum.Bu yazı için ikinci yorumum oldu. Saygılar diliyorum.Korkut sağlığını diliyorum.

20 Mayıs 2022 17:06
Özgürlüğün İlk Şartı

Kıymetli lakin geçersiz, Temelsiz düşüncelerin sahibi Kerim Korkut; Lazım olanlarını hazırla seni Ütopya'ya gönderme zamanı geldi. Orada da basılan yere basma, gidilen yerden gitme, penceresiz,koltuksuz yerlerde deliler gibi dolaş. İstersen ilk giydiklerini bile giymeden gez.Ezelden beri senin bizim gibi sürülerin içinde yaşamaya layık olmadığını hep söyledim.İşte bu yazınla beni haklı çıkardın.Çocuk, torun sahibi olduktan sonra aklın başına geldi.Bende akıllı, bilgili,bizi üçüncü dünyaya götürecek Kerim Korkut diye bir arkadaşım var diye sevinmiştim. Korkut işte dünya hali yıllar sonra bana yine yorum yazdırdın. Keşke Ütopya ormanlarında üstü, başı açık onlar gibi gezdiğini görseydim.Yürek deryasından gelen sadakatli sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Senin sağlık ve mutluluğunu diliyorum.

16 Mayıs 2022 16:42
İsim Vermeden Eleştirmek

Kıymetli Kerim Korkut; Eleştiriyi kural ve kaideler içinde yapmak, isim vermeden hedeftekini eleştirmek serbesttir.Kişi isimle anılır. Her kes benim gibi sizin isminizi yazarak eleştiride bulunamaz. Bunun meyvesi yarı sizden, yarı bizdendir ki ikimizde hoş görüşlüyüz. Siyasetçiler kıskançtır, biri diğerini küçük düşürmek için hemen şikayette bulunur.Yazınızın pusula yönünü biliyorum, haklısınız kısa ve öz bir doğruyu dile getirmişsiniz.Unutmayınız tohum çiçeğini, çiçek meyvesini görmez.Her tohum toprağında güzel yetişir. Selamlarımı, saygılarımı, sağlık ve mutluluk dileklerimi gönderiyorum.

05 Aralık 2021 12:10
 
Toplam blog
: 608
: 2204
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 
 
 

 
VARIM YOKTU MALDAN GİTSİN, GİDEN HEP CANIMDAN GİTTİ. GİDEN GERİ GELMEDİ.